Jak prawidłowo umieścić szczenię w biodrze do szczenięcia

jak prawidłowo zaszczepić szczeniaka

Jak zrobić kutasa psa

Wielu, którzy są właścicielami czworonożnego przyjaciela, zadało kiedyś takie pytanie, a jeśli teraz zadajesz takie pytanie, musisz znać odpowiedź i być w stanie udzielić psu pierwszej pomocy, ponieważ może to zależeć od życia twojego zwierzaka.Szybkość iniekcji jest bardzo szybka, w porównaniu z lekami w postaci tabletek, a także dokładność dozowania sprawia, że ​​wstrzyknięcie dla zwierzaka jest po prostu niezastąpione. W przypadku długotrwałego leczenia lub leczenia przepisanego przez weterynarza w celu leczenia psa, istnieją tylko w postaci roztworów w ampułkach lub niezależnie zdecydujesz się posadzić psa - konieczne jest uciekanie się do zastrzyków.

Na pierwszy rzut oka zdjęcie psa może wydawać się prostą procedurą, ale taka procedura wymaga pewnych umiejętności i po raz pierwszy zastrzyk do psa może pójść nie tak.

Pies może zostać ugodzony na dwa sposoby:

 1. Wstrzyknięcie domięśniowe.
 • Wstrzyknięcie podskórne.

  Wstrzyknięcie domięśniowe (wstrzyknięcie) psa

  Wstrzyknięcie domięśniowe można wykonać w kilku miejscach, w których występują mięśnie u psa, patrz zdjęcie poniżej.

  ale jeśli nie masz doświadczenia, aby strzał pies, lepiej wybrać mięsień pod numerem 8 - najbezpieczniejsze miejsce wstrzyknięcia i zapalenie jelita grubego w miejscu określonym poniżej. Najważniejsze, aby dostać szansę, są chwile, kiedy po raz pierwszy dokonać strzał, lub uzyskać pod bandą nerwów, efekt ten może być lame na nogę, co spowodowało złą strzał, i mogą pozostać na całe życie, więc należy być ostrożnym i ostrożne.

  Zdjęcie - rodzaje mięśni u psa: 1 - brachiocefaliczna; 2 - trapezowe; 3 - grzbietowy; 4 - pośladkowy; 5 - trójgłowy; 6 - klatka piersiowa; 7 Brzuszny; 8 - dwugłowe biodro

  Zanim zrobisz zdjęcie psa, potrzebujesz:

  Jak zrobić kutasa psa. Wstrzykiwanie do psów.

  Jak wstrzyknąć psa? Wstrzyknięcie może być wstrzyknięte domięśniowo i podskórnie psu przez dowolnego właściciela. W tym artykule nauczymy Cię, jak wykonywać iniekcje dla psów, a mianowicie wstrzyknięcie domięśniowo i podskórnie. Tak, ci, którzy nie wiedzą, że zastrzyk i zastrzyk są takie same. Kostka i mililitr (ml) są również takie same. Płyny do iniekcji, a raczej ich objętość mierzy się nie w miligramach, ale w mililitrach.

  Co to jest zastrzyk?

  Strzał lub zastrzyk to metoda podawania leków do organizmu psa poprzez przekłuwanie i wstrzykiwanie leku przez igłę do pewnych tkanek. Istnieją ograniczenia dotyczące ilości (objętości) podawanego leku. Z reguły wynika to nie tylko z ograniczenia ilości, ale także z właściwości samego leku (podrażnienie tkanki itp.). Istnieją również inne szczegółowe zasady dotyczące zastrzyków, zastrzyków dla psów, które należy znać przed rozpoczęciem praktyki lekarskiej.

  Dlaczego warto nauczyć się wstrzykiwać?

  Umiejętność samokontroli pozwala ci być niezależnym, oszczędzić czas i pieniądze, może uratować życie twojego futrzanego zwierzaka w sytuacji awaryjnej. Ponadto można to osiągnąć, pomagając innym.

  Pierwsza zasada to sterylność, prawidłowe miejsce podawania i wyraźne dawki.

  W zaleceniach lekarza można zobaczyć takie skróty:

  in / m, oznacza domięśniowo. zwykle w udo;

  p / to-to jest możliwe pod względem podskórnym. z reguły w kłębie.

  Wybieramy strzykawkę do strzału, dla psów nie wszystkie strzykawki są odpowiednie

  Strzał jest wykonywany za pomocą sterylnej strzykawki, specjalnie dobranej do jednego lub więcej kryteriów.

  Jak szczepić psa sam?

  Jeśli nie ma możliwości skontaktowania się ze specjalistą, możesz sam zaszczepić psa. Sposób wykonania wstrzyknięcia opisano w artykule.

  Instrukcje, jak zrobić domięśniowo iniekcji dla psa

  Wstrzyknięcie psa domięśniowo jest bardzo trudnym zadaniem, jeśli właściciel nie ma żadnego doświadczenia. A co jeśli wstrzyknę? A co jeśli uderzę w naczynie lub nerw, uszkodzę kość igłą? I trudno jest trzymać igłę w stopie zwierzęcia. Ale jeśli zrozumiesz, jak prawidłowo wstrzyknąć domięśniowo psa, nie można obawiać się komplikacji. Najważniejsze to pamiętać, że nie torturujemy biednego psa, ale przedłużamy jego życie i wzmacniamy zdrowie czworonożnego członka rodziny.

  Miejsce wstrzyknięcia

  Spójrz na tylną nogę psa na boku, oceniając grubość kości, objętość mięśni i grubość skóry.

  Czerwone linie na rysunku oznaczają kości, które musisz po omacku ​​- miednicy, udowej i piszczelowej (małe i duże). Niebieska kropka to miejsce, w którym trzeba wstrzyknąć domięśniowo psa, tj. mięsień uda. U psów o różnych konstytucjach mięsień uda może być rozciągnięty i cienki lub krótki i masywny, więc ostrożnie wyczuwamy stopę palcami, określając kształt i objętość pożądanego mięśnia. Nie zapominaj o różnicy kątów kątowych kości u różnych ras psów.

  Najbezpieczniejszy obszar, w którym można ukłuć psa domięśniowo, znajduje się po prawej stronie kości udowej, jeśli spojrzymy na lewą łapę (i odwrotnie). Miejsce do wprowadzenia igły jest najbardziej masywną częścią mięśnia uda, która jest najłatwiejsza do odczuwania (czuje się, jak mięśnie przetaczają się pod palcami). Mniejszy lub wyższy mięsień staje się cieńszy, staje się bardziej napięty i twardy - w tych miejscach wstrzyknięcie domięśniowe do psa jest niepożądane (ból jest silniejszy, prawdopodobieństwo uszkodzenia kości, stawów lub włókien nerwowych jest wyższe).  Przygotowanie

  Przygotuj strzykawkę z lekiem z wyprzedzeniem, aby nie straszyć psa niezrozumiałymi (a nawet gorszymi, jeśli zrozumiałymi) działaniami. Dlaczego ważne jest, aby nie straszyć zwierzaka? Sztuczka polega na tym, że o wiele łatwiej jest wstrzyknąć psa domięśniowo, jeśli zwierzę jest spokojne i zrelaksowane. W chwili strachu mięśnie są napięte, igła trudniejsza do wprowadzenia, pies jest bardziej bolesny, co oznacza, że ​​jest bardzo przerażający. W rezultacie zwierzę będzie się bać nawet strzykawki, co w przyszłości znacznie komplikuje proces leczenia. Ponadto, lek odurza się gorzej w naprężonym mięśniu i zwężonych naczyniach krwionośnych, co oznacza, że ​​wstrzyknięcie psa do uda z większym prawdopodobieństwem powoduje kulawizny, stany zapalne i inne powikłania. Przy okazji, w celu zminimalizowania bólu, pożądane jest przemienne łapy.

  Przed wstrzyknięciem domięśniowym pies musi zostać dostosowany do pokojowej harmonii. Usiądź obok, pieścić zwierzaka, drapać za uchem. Wspaniale jest, jeśli pies niedawno wyszedł na spacer i zjadł: stan, lepiej byłoby mieć drzemkę - najlepszy moment na zastrzyk. Ale nie zapominajcie, że wiele leków należy podawać ściśle przed spacerem, przed posiłkiem lub po śnie - weźmy pod uwagę zalecenia weterynarza.

  Jeśli masz wątpliwości, czy pies będzie tolerował lub ucieknie bezpiecznie, gdzie mógłby dźgnąć psa domięśniowo, czy dłonie będą się trzęsły itp. mądrzej jest prosić o pomoc kogoś z domu. Pomocnik powinien usiąść obok głowy zwierzęcia i pogłaskać go po bokach i klatce piersiowej, aby w momencie szarpnięcia (jeśli to będzie możliwe) przytrzymać sissy. Nie próbuj zmusić psa, by się położył, chwyć go z grubsza i przyciśnij go do podłogi - tak, abyś przestraszył biedaka, a także strach i kutas psa w mięśniach, o których mówiliśmy wcześniej.

  Nerwowe, nieśmiałe, dominujące i agresywne psy mogą poważnie ugryźć nawet właściciela, gdy nagle poczują silny ból. Jeśli nie masz pewności, że zwierzę będzie uporczywie odkładało zabieg (być może pies pojawił się niedawno lub zostanie znaleziony), przed umieszczeniem psa domięśniowo, nałóż na niego kaganiec. Bez pyska? Użyj bandaża lub na przykład paska od szaty:

  Technika manipulacji

  Jeśli wstrzykniesz domięśniowy zastrzyk domowi, tak jak robią to weterynarze, musisz narysować wyimaginowaną linię od łokcia do miejsca, w którym wybrałeś wkładanie igły. Ale łokieć powinien znajdować się po przeciwnej stronie wybranej łapy (tzn. Jeśli kolujemy w lewe udo, linia jest wyciągnięta z prawego łokcia). Uzyskano kąt wstawienia igły, który jest w przybliżeniu równy 45 stopni.

  Czy to trudne? Następnie, jeszcze przed wstrzyknięciem domięśniowym psa, oceń grubość mięśnia. Czy wystarczy doprowadzić igłę do pożądanej głębokości? Igła powinna dostać się do mięśnia o około centymetr, przechodząc przez skórę i podskórną warstwę tłuszczu. Jeśli pies jest mały, muskulatura jest sucha, a skóra bardzo cienka, możesz po prostu przebić mięsień, co jest niedopuszczalne. W takim przypadku lepiej użyć krótkiej igły ze strzykawki insulinowej, wkładając ją do strzykawki o odpowiedniej objętości. I odwrotnie, jeśli zwierzę jest duże, a dawka jest mała, wygodnie jest użyć strzykawki insulinowej z igłą ze strzykawki o pojemności 2 lub 5 ml. Poprzez prawidłowy dobór długości igły możemy wstrzyknąć domięśniowo, jak to czyni większość właścicieli; pod prawie prostym kątem do uda.

  Pozostaje jednocześnie najtrudniejszy i najprostszy: jednym ostrym pewnym ruchem wbij igłę w mięsień i delikatnie popchnij tłok. Dla wygody możesz umieścić dłoń wolnej ręki pod udem, aby mięśnie nie poruszały się w momencie nacisku. Jeśli dawka jest duża lub preparat jest bolesny po podaniu, tłok należy naciskać równomiernie i powoli. Po włożeniu igły nie można przesuwać strzykawki w prawo ani w lewo - spowoduje to silny ból psa. Usuń igłę pod takim samym kątem, jak podczas wkładania, a nie przesuwaj w prawo iw lewo, ostrym ruchem wstecznym. Zrobione! Teraz wiesz, jak zrobić domięśniowo iniekcję psa, i jeśli to konieczne, będziesz w stanie pomóc zwierzęciu. Chwalimy dobrą dziewczynę najlepszym kawałkiem, uderzamy w miejsce iniekcji i jesteśmy dumni z siebie i najbardziej cierpliwego psa na świecie.

  Zastrzyki psa robimy sami - Rostki.info

  Robimy sobie kutasa psa

  Czasami właściciele psów przyjmują rolę weterynarzy w leczeniu swojego zwierzaka. Czasami właściciele muszą wykonywać różne procedury dla swoich podopiecznych, w tym niezależnie wstrzykiwać je zarówno w celu wyleczenia psa, jak i podczas terapii witaminowej.

  Sytuacje, w których właściciel fizycznie nie może zabrać psa do weterynarza, spotyka się bardzo często. Dlatego trzeba umieć samodzielnie wprowadzić preparat do psa i zrobić mu zastrzyk.

  Oczywiście częściej występuje potrzeba wykonania zastrzyków z chorobami. Samo leczenie psa trwa długo i nie ma czasu, aby weterynarz odwiedził go przez kilka tygodni - bez prostego powodu. Dlatego musisz nauczyć się samemu wstrzykiwać swojego psa.

  Zastrzyki są domięśniowe. podskórnie lub dożylnie. Co za kutas potrzebuje twój pies - to jest to, czego potrzebujesz od samego początku.

  Wstrzyknięcie dożylne najlepiej powierzyć profesjonalistom lub specjalistom posiadającym wystarczające doświadczenie.

  Tak więc najpierw przygotowujemy wszystko, co jest niezbędne do tego. Konieczna jest strzykawka o objętości 3-5 ml i preparat do wstrzykiwań. W strzykawce należy wybrać wymaganą ilość leku, a następnie wycisnąć powietrze. Dalsza technika będzie zależeć od rodzaju iniekcji (domięśniowej lub podskórnej).

  Byłoby wspaniale, gdyby weterynarz po raz pierwszy pokazał, jak prawidłowo wstrzykiwać psa. Po wstrzyknięciu domięśniowym igłę wprowadza się pod kątem prostym. Wstrzyknięcie wykonuje się w biodrze psa lub w mięśniu trójgłowym ramienia.

  Zastrzyki wykonuje się podskórnie inaczej. W tym przypadku palec wskazujący i kciuk chwytają fałdę skóry psa w obszarze między łopatkami, po czym praktycznie cały hałas jest wstrzykiwany igłą. Uważaj, aby igła przypadkowo nie przebiła fałdy skóry.

  Za pierwszym razem wstrzyknięcie jest zawsze trudne. Ale drugi i kolejne czasy, aby to zrobić, będą znacznie łatwiejsze. Podczas zastrzyku pies może odruchowo próbować cię ugryźć, więc w tej chwili dobrze byłoby mieć asystenta, który trzymałby psa. Szczególnie złe i gryzące psy lepiej założyć na pysku.

  Jak prawidłowo umieścić szczenię w biodrze do szczenięcia

  Jak prawidłowo parzyć kakao

  Jak gotować kakao na mleku Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie pił kakao? To jest bardzo pyszny napój, który nam

  Jak prawidłowo umieścić szczenię w biodrze do szczenięcia

  Jak prawidłowo parzyć herbatę zakaźną przeciw pasożytom

  Jak prawidłowo zaparzyć antiparasityczną herbatę monastyczną Wysoka jakość Jak zaparzyć przeciwpasożytniczą herbatę klasztorną W okazyjnej cenie Ekologiczny sposób parzenia przeciwpasożytniczego klasztoru

  Biała herbata jak parzyć

  Jak prawidłowo parzyć białą herbatę Załóżmy, że udało ci się kupić wysokiej jakości białą herbatę. Załóżmy - ponieważ aby kupić to w naszym,

  Jak prawidłowo umieścić szczenię w biodrze do szczenięcia

  Jak zaparzyć mieloną kawę w filiżance

  Jak prawidłowo parzyć kawę w filiżance Przy filiżance dobrze zaparzonej kawy na śniadanie, energia na cały dzień rośnie. Wszyscy wiedzą na pewno, że kawa

  Wybrane artykuły  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top