Jak prawidłowo ugotować owsiankę

Nie będziemy pisać o zaletach zbóż dla naszego organizmu, ponieważ nie bez powodu pediatrom z całego świata zaleca się wstrzykiwanie dziecku przynęty z owsianki, począwszy od wieku siedmiu miesięcy. Płatki mają wszystko, czego potrzebujesz dla naszego ciała. Ale jak właściwie przygotować to lub owo zbóż, nie każdy wie. Niektóre rodzaje czapek najlepiej moczą przez noc, a niektóre nawet mieszają się z jajami. Ale nie bierzmy naprzód, ale weźmy pod uwagę wszystkie sztuczki i prawdziwe zasady gotowania zadu.  1. Aby ugotować owsiankę smakową i ryżową z mleka, konieczne jest doprowadzenie mleka (1 litr) do wrzenia, dodanie soli i cukru, jeśli jest to pożądane. Za taką ilość mleka bierzemy 1 szklankę ryżu, myjemy go i wkładamy do gotującego się mleka, gotujemy nie dłużej niż 2-3 minuty, a następnie usuwamy z ognia przez 30 minut. Kasza jest gotowa.
    Jak prawidłowo ugotować owsiankę
  2. Jeśli moczysz grykę na noc, opłucz ją tylko raz rano, napełnij świeżą wodą, ugotuj zad i gotuj owsiankę. Aby ugotować kaszę gryczaną bez namoczenia, musisz wziąć szklankę gryki i dwa razy więcej wody, doprowadzić do wrzenia. Następnie wyjmujemy z ognia, zawijamy ręcznik i po 15 minutach jemy pyszną i przydatną kasza gryczana.
    Jak prawidłowo ugotować owsiankę

3. Jeśli gotujesz owsiankę od wieczora, to rano będą one wielokrotnie smaczniejsze. Aby to zrobić, weź jedną szklankę płatków owsianych i trzy szklanki mleka, doprowadzić do wrzenia. Następnie owinąć i pozostawić na noc. Rano wystarczy podgrzać płatki, dodając masło.Jak prawidłowo ugotować owsiankę

4. Aby zrobić owsiankę semoliny bez grudek i bardzo delikatną, trzeba wziąć 4 łyżki semoliny i wlać jeden litr zimnego mleka, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia. Gotuj przez 2 minuty. Następnie wyjąć patelnię z ognia, dodać masło i pozostawić na 10 minut, przykryć pokrywką.

Jak prawidłowo ugotować owsiankę

5. A jeśli znasz jedną małą tajemnicę, twój zad jest idealnie kruchy zawsze. Aby to zrobić, wymieszaj każdy kupek z surowym jajkiem, zalej wrzącą wodą i gotuj, aż ugotujesz.

6. I możesz ugotować owsiankę w kąpieli wodnej: a kruchość jest uzyskiwana i nie pali się. Proporcje wody i zbóż są jak zwykle i dodać olej pod koniec gotowania.

7. Aby zrobić pachnące płatki zbożowe, musisz zetrzeć szklankę płatków zbożowych na suchej patelni, aż zadek zacznie wydawać przyjemny zapach. Wlać krup do rondla, zalać wrzącą wodą (2 filiżanki). Masło, sól, cukier do smaku. Gotować owsiankę przez 15 minut, wyłączyć, owinąć i pozostawić na kolejne 30 minut. Owsianka okazuje się niesamowicie smaczna!

Jak prawidłowo ugotować owsiankę

8. Ponieważ jęczmień perełkowy jest kruchy i pachnący, opłucz go, wlej zimną wodę i zapal, po ugotowaniu gotuj przez 5 minut. Odcedź i dobrze spłucz. Następnie weź dwie szklanki wody na szklankę owsianki i ponownie włóż ją do ognia. Gotuj, aż cały płyn wyparuje. Owsianka okazuje się bardzo krucha.

Jak prawidłowo ugotować owsiankęPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top