Jak prawidłowo spędzić czas ciąży

Lekarze, krewni i przyjaciele przyszłej matki prawdopodobnie dokładnie od pierwszych miesięcy ciąży mówią nam, czego kobieta ciężarna nie może zrobić. Aktywny sposób życia, sport, jedzenie, niektóre klasy z kategorii hobby stają się przeciwwskazane. Ale czy to prawda, że ​​kobiety w ciąży wierzą we wszystko?Teoretycznie żadne pasywne hobby nie jest przeciwwskazane dla kobiet w ciąży. Haftowanie i dzianie, rysowanie (ale tylko bezpieczne farby), czytanie - wszystko to może mieć pozytywny wpływ na stan psychiczny kobiety, a także w niektórych aspektach fizycznych. Na przykład rozwija się pracowitość i cierpliwość, które będą niezwykle potrzebne przyszłej matce w przyszłości, zwłaszcza po raz pierwszy po urodzeniu dziecka. Możesz kupić zestaw do haftowania z koralikami lub nici dentystycznej dla początkujących i bardziej doświadczonych rzemieślników, możesz znaleźć magazyny dziewiarskie dla dzieci, nawet kolory można znaleźć w czystości i bezpieczne (co możesz nawet mieć). Najważniejsze - że istnieje chęć tworzenia. A jeszcze bardziej, jeśli robisz to nie sam, ale w towarzystwie męża. Wtedy przyjemność z okupacji zostanie pomnożona przez przyjemność dzielenia się rozrywkami. Jednak nie wszystko jest takie proste - istnieje ogromna liczba przyjęć i przesądów, które można umieścić na takim hobby. Na przykład istnieje przekonanie, że bycie w pozycji nie może utkać makramy, dzianiny, wiązać węzłów i tak dalej. Podobno może to spowodować przywiązanie pępowiny w pobliżu płodu lub wokół niego. I jest wiele takich znaków. Naprawdę uziemione, logiczne i potwierdzone naukowo - wielokrotnie mniej. Wszystko zależy od tego, w co wierzy przyszła matka. Nawet jeśli akrobacje są głupie, ale jest w nim wiara lub martwienie się o to - lepiej nie zajmować się tą sprawą. Nie chodzi o to, że może wyrządzić jakąkolwiek krzywdę, ale motyw po prostu stworzy drugi raz, a to jest całkowicie bezużyteczne.Jeśli chodzi o sport dla kobiet w ciąży - nie może być dwóch opinii. O sprawach tego rodzaju powinien decydować wyłącznie wykwalifikowany lekarz. On określi niebezpieczeństwo dla dziecka i matki, zaleci odpowiednią dawkę ćwiczeń, czas ćwiczeń, a nawet rodzaj ćwiczeń, które mogą być najbardziej odpowiednie w tym konkretnym przypadku.

Ale nawet jeśli lekarz pozwolił na zajęcie się zarodnikiem, a kobieta w ciąży tego chce, należy podejść do ćwiczeń fizycznych tak dokładnie, jak to możliwe. Najlepiej zapisać się na kursy zaprojektowane specjalnie dla kobiet w ciąży, szczególnie jeśli są one objęte specjalnym programem prowadzonym przez doświadczonych trenerów, którzy wiedzą, jak udzielać pierwszej pomocy.

PREGNANCY.ORG.UA jest twoim przyjacielem, asystentem i przewodnikiem ciąży, doradcą w sprawach planowania i przyjacielem w sprawach wychowania dziecka. To miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennych zmartwień, spotkać podobnie myślących ludzi, podzielić się doświadczeniem lub uzyskać nieocenioną radę. Z nami nowo narodzone matki stają się pewnymi siebie rodzicami, mamusie z wielką literą.

Informacje na stronie są podawane wyłącznie w celu znajomości. Przy pierwszych oznakach choroby skonsultuj się z lekarzem.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top