Jak prawidłowo ocieplić strych

Jak prawidłowo ocieplić strych

Pytanie o to, jak ocieplić strych, martwi nie tylko początkujących deweloperów, ale także tych, którzy planują powtórnie zająć istniejący zimny strych w mieszkaniach.


Ponieważ wełna mineralna jest najczęściej używana jako grzejnik na strych, istnieje kilka obowiązkowych wymagań, których realizacja zapewni dobre zachowanie ciepła przez cały okres użytkowania strychu.

Izolacja ścian mansardowych nie może być rozpatrywana bez uwzględnienia konstrukcji dachu, ponieważ izolacja termiczna wełny mineralnej jest układana w przestrzeni między krokwiami. Wykonana z bazaltu pod wysokiej do 1200 ° C, temperaturę, wełna mineralna ma małą przewodność cieplną, małą masę, odporność na ogień i niskiej higroskopijności. Tak, włókna wełny mineralnej nie pochłaniają wilgoci, ale woda może wypełnić wnęki powietrza w tej izolacji, co minimalizuje jej właściwości oszczędzania ciepła.

Aby uniknąć przenikania wilgoci do izolacji poddasza, należy przestrzegać następującego porządku technologicznego:
Górna ochrona nagrzewnicy. Ta ochrona jest warstwą hydrobarną, która może być uważana za niezbędny element wszystkich nowoczesnych dachów z dowolnego pokrycia dachowego. Montaż bariery hydraulicznej odbywa się równolegle do dolnego zwisu dachowego z zakładką każdego wyższego panelu 120-150 mm powyżej. Montaż hydrobariery do górnej powierzchni krokwi odbywa się za pomocą przeciwwagi, listwa 40x20 mm, która jest przybita gwoździami krokwi. Dzięki kontroli kraty powstaje wnęka pomiędzy dolną powierzchnią dachu a wiertarką wodną, ​​wzdłuż której kondensat spłynie, a powietrze nasycone wilgocią zostanie usunięte. Zgodnie z kontrolą główna skrzynia jest unieruchomiona, a dach jest układany.Ocieplenie poddasza. Minimalna grubość warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej ułożonej między krokwiami powinna wynosić 150 mm. Do izolacji cieplnej poddasza, lepiej jest używać wełny mineralnej w postaci płyt, a nie rolki. Gęstość izolacji musi wynosić 30 kg / m3. Głównym wymogiem przy układaniu izolacji termicznej jest uniknięcie urządzenia komory powietrznej, ponieważ zimne powietrze przenika do warstwy izolacyjnej, którą można przekształcić w kondensat. W przypadku wełny mineralnej układa się na dwie warstwy, maty 50 i o grubości 100 mm, z ewentualnym przesunięcie stawów przelotowych wnęk w izolacji nie.

Niższe zabezpieczenie grzałki. Ponieważ w obiekcie poddasze powietrze jest zawsze cieplejsze niż na zewnątrz, ponadto jest nasycona wilgocią, które są wytwarzane w wyniku działalności człowieka, konieczne jest, aby zapobiec przedostawaniu się wilgotnego powietrza z warstwy izolacyjnej. W tym celu na dolnej powierzchni izolacji, do krokwi, zabezpieczony warstwą barierową dla pary wodnej, z tego samego pokrywania 120 - 150 mm. Lepiej jest łączyć szwy pomiędzy poszczególnymi panelami za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

Jak prawidłowo ocieplić strych

O wiele łatwiej, wygodniej i praktyczniej wykonać izolację strychu od środka. W tym przypadku praca absolutnie nie zależy od warunków pogodowych, co jest bardzo ważne dla wełny mineralnej. Ponadto izolację można wykonać nie bezpośrednio po pokryciu, ale bezpośrednio przed rozpoczęciem prac wykończeniowych na poddaszu. Często przyczynia się to do właściwej i uzasadnionej alokacji środków w procesie budowy.

Teraz, wiedząc, jak prawidłowo zaizolować strych, nawet w przypadku braku niezbędnego doświadczenia budowlanego, możesz śmiało rozpocząć wykonywanie tej prostej, ale odpowiedzialnej pracy.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top