Jak prać jedwab jest łatwy!

Jedwab łączy się z bogactwem i luksusem, co nie jest zaskakujące - produkty z tego materiału nie są tanie. W tym samym czasie tkanina jest bardzo delikatna i bardzo łatwo ją uszkodzić. Dlatego musisz wiedzieć, jak prawidłowo prać jedwabne rzeczy, aby długo były zadowolone ze swojego piękna Ty i inni.Jak prać jedwab jest łatwy!

Jak myć produkty z naturalnego jedwabiu

Wytrzyj tylko ręcznie

Teraz praktycznie w każdym domu jest pralka, w której wszystko jest wymazane - pościel, ręczniki, rzeczy codzienne, a nawet puchowe kurtki. Ale produkty przemywania naturalnego jedwabiu w maszynie do pisania są niepożądane, nawet w delikatnym trybie - lepiej nie eksperymentować z kosztowną rzeczą. Ona może usiąść, rzucić, włókna mogą zostać uszkodzone. O wiele bezpieczniej jest prać ręcznie jedwab. Ponadto jedwabne rzeczy są łatwo i szybko wymazywane, więc nie ma sensu korzystać z pralki.

Używamy delikatnych produktów

Używamy miękkiej, lekko ciepłej wody

Prać produkty jedwabne w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni, najlepiej w przegotowanej wodzie. Woda nie powinna być sztywna ani zbyt chlorowana. Jeśli występuje problem z jakością wody, lepiej kupić wodę mineralną bez gazu i przemyć nią produkt.

Umyć bardzo delikatnie

Środek powinien być dobrze rozpuszczony w wodzie, osad nie jest dozwolony. W przygotowanym roztworze musza być zanurzone przez 15 minut. Po tym czasie produkt musi być bardzo ostrożny. Nie można go skręcać, rozciągać ani poddawać żadnym innym znaczącym mechanicznym wpływom. W przeciwnym razie możesz uszkodzić jedwabną tkaninę.

Aby tkanina wyglądała idealnie, należy ją przepłukać w odpowiedni sposób. Nie można od razu zanurzyć jedwabiu w zimnej wodzie - należy to robić stopniowo. Jedwab płuczący zalecany jest 2-3 razy, za każdym razem obniżając temperaturę wody. Najpierw spłucz w małej, ciepłej wodzie, po raz ostatni - w chłodnym miejscu. Aby kolor pozostał jasny, w wodzie do ostatniego płukania można rozpuścić mały ocet stołowy.Twist, podobnie jak rzeczy z innych tkanin, jedwab nie może być - powinien być owinięty w ręcznik lub inną miękką szmatkę i delikatnie wycisnąć.

Jak myć sztuczny jedwab

Produkty wykonane z sztucznego jedwabiu są znacznie tańsze niż z naturalnego. Ponadto takie rzeczy nie są tak delikatne. Można je prać w maszynie do pisania przy użyciu specjalnej torby do prania. Do prania niezbędny jest tryb delikatny w temperaturze do 40 stopni i przy minimalnej prędkości ekstrakcji (lub w ogóle bez niego).

Ale to, co zrobione ze sztucznego jedwabiu trwa dłużej, lepiej jest prać ręcznie, a także produkty wykonane z naturalnego materiału.

Jak suszyć i prasować wyroby z jedwabiu

Jak prać jedwab jest łatwy!

Mokre włókna jedwabiu są bardzo delikatne, łatwo się deformują i podarte. Dlatego musisz osuszyć produkty w specjalny sposób.

Brak spinaczy i ostrych ramion

Przede wszystkim nie można używać klamer do bielizny - pozostawi to ślady na produkcie jedwabnym, który trudno jest usunąć. Bluzki i sukienki można suszyć na ramionach, ale te, które się nie rozciągają. Możesz po prostu przenieść rzeczy przez grubą linę, ale lepiej wysuszyć je w pozycji poziomej, rozłożyć na miękkiej szmatce.

Zapomnij o bateriach i słonecznym balkonie

Nie suszyć jedwabiu w pobliżu baterii i grzejników, a tym bardziej nie wieszać na nich niczego. Również nie można suszyć jedwabiu na słońcu.

Do prasowania jedwabiu podąża za nim, a jeszcze nie wyschło. Trochę wilgotnej szmatki z niewłaściwej strony lub przez gazy, ustawiając temperaturę żelazka na 1 działkę. Możesz kraść pionowo bez dotykania tkaniny. Jeśli podczas prasowania występują nieodwracalne zmarszczki, warto je zmoczyć i zacząć od nowa.

Jak usunąć plamy z jedwabnych rzeczy

Takie plamy można usunąć za pomocą glicerolu. Powinien być stosowany do zanieczyszczenia i pozostawiony na 30 minut, po płukaniu pod bieżącą wodą i umyciu rzeczy.

Perfumy, kosmetyki, czekolada, alkohol

Plamy z perfum są usuwane przez denaturowany alkohol, a zwykłe pranie pomaga w makijażu. Jeśli plama jest trwała, należy ją traktować mieszaniną amoniaku i denaturować w równych proporcjach - ta sama metoda pomoże pozbyć się plam z wychodzących kosmetyków, czekolady, napojów alkoholowych.

Aby pozbyć się plam atramentowych, muszą one umieścić musztardę i pozostawić na dzień, a następnie zmyć kleik i umyć rzecz.

Plamy krwi usuwa się za pomocą gęstej zawiesiny skrobi, która po wysuszeniu zostaje zdrapana, a rzecz zostaje wysłana do mycia.

Użyj wybielacza, szczególnie na bazie chloru, jako "Białość", ponieważ rzeczy jedwabne nie mogą. Aby wszystko było białe, podczas mycia należy dodać trochę wody amoniakalnej. Żółte plamy bez problemów są usuwane podczas płukania w zimnej wodzie z dodatkiem zwykłego octu stołowego.

(głosów: 1, średnio: 5,00 z 5)Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top