Jak poznać rozmiar dysku twardego

Rozmiar dysku twardego nie ma bezpośredniego wpływu na moc komputera. Jednak jego rozmiar zależy od ilości informacji, które można przechowywać na komputerze. W końcu nawet dość pojemnościowy dysk twardy może zostać wypełniony w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dowiedz się, pojemność dysku twardego jest dość prosta. A jeśli jego rozmiar wydaje ci się zbyt mały, jest w porządku, ponieważ zawsze możesz kupić inny dysk twardy.Jak poznać rozmiar dysku twardego

Będziesz potrzebować

  • - Komputer z systemem Windows;
  • - program AIDA64 Extreme Edition.

Instrukcje

Jednym z najprostszych sposobów poznania rozmiaru dysku twardego jest systemowy. Otwórz mój komputer. Kliknij partycję dysku twardego prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym, które pojawi się po tym, wybierz Właściwości.

W wyświetlonym oknie znajdź sekcję "Pojemność". Informacja o jego pojemności będzie dostępna tam. Po opanowaniu pojemności jednej partycji wykonaj tę samą operację, wykonując następujące czynności. Tak więc ilość partycji dysku twardego będzie całkowitą pojemnością.Możesz również znaleźć podobne informacje za pomocą licznych programów diagnostycznych. Pobierz program AIDA64 Extreme Edition z Internetu. Zainstaluj go na dysku twardym komputera. Uruchom program.

Po zeskanowaniu systemu pojawi się menu główne AIDA64. W prawym oknie programu wybierz "Komputer", następnie w następnym oknie - "Podsumowanie informacji". Po kilku sekundach w oknie programu wyświetlane są informacje o wszystkich komponentach komputera.

Informacje będą dostępne w sekcjach. Znajdź sekcję "Przechowywanie danych". Następnie znajdź wiersz "Całkowity rozmiar". Wartością tego ciągu jest pełny rozmiar dysku twardego.

Również w tej sekcji znajdą się informacje na temat nazwy modelu dysku twardego i firmy produkcyjnej. Klikając na nazwę modelu dysku twardego prawym przyciskiem myszy, zobaczysz link "Informacje o produkcie". Po wybraniu tej strony otworzy się strona internetowa, na której można zapoznać się z parametrami dysku twardego.

Rozmiar dysku twardego jest prawie zawsze trochę niższy niż ten, o którym mówiono. Na przykład, jeśli kupiłeś dysk twardy o pojemności 320 gigabajtów, a po przetestowaniu okazało się, że dostępne jest tylko 300 gigabajtów, to nie jest to usterka dysku twardego. Wynika to z niektórych cech obliczeń. Producenci dysków twardych obliczają swój rozmiar w systemie dziesiętnym.

Powiązane wiadomościPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top