Jak poprawnie działać

Szukając odpowiedzi na to pytanie, zacząłem szukać książek, w których wyjaśniono by prawidłową technikę biegania. Od ostatniego startu w godzinach przedpołudniowych zeszłego lata, natknąłem się na to, że po bieganiu bolały mnie stopy i kolana. Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu biegałem źle. Oczywiście nikt nie nauczył mnie prawidłowej techniki biegania. I musiałem nauczać.A w przededniu nowego sezonu na bieganie w plenerze postanowiłem przeszukać Internet, aby uzyskać informacje na temat prawidłowego działania. I natknąłem się na książkę Danny i Katherine Dreyer - „Qi-running rewolucyjną technikę jazdy bez wysiłku i szkody.” Gordon Pirie oraz książkę „run szybko i bez szkody.”

Danny Dreyer. szanowany biegacz i ultramaratonista na poziomie krajowym, ma ponad trzydzieści lat biegłego doświadczenia i jest uczniem znanego na całym świecie mistrza Tai Ji George Hugh. Został opublikowany w czasopismach "Runner's World" i "Running Times".

Gordon Piri - angielski zawodnik, stayer. Jeden z najpopularniejszych sportowców lat 50. XX wieku.

W trakcie swojej kariery ustanowił 5 światowych rekordów. W wyścigu miał 3000 metrów od 1956 do 1962 roku. Piri zdobył srebro na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku na dystansie 5000 metrów, przegrywając tylko ze słynnym sowieckim biegaczem Władimirem Kutsu.

Oto wnioski, do których doszedłem.

Ci ludzie są związani tylko z jedną rzeczą - bieganie dla nich stało się stylem życia. Ale tutaj, jak biegną, stawia je po różnych stronach.

Piri jest zawodowym towarzyszem, przedstawicielem starej szkoły, zwolennikiem energicznego biegania.

Dreier nie jest zawodowym biegaczem. Twierdzi, że bieganie powinno być zabawą, a główną rzeczą w bieganiu jest relaks, słuchanie własnego ciała, stawanie oporu, bieganie z najmniejszym wysiłkiem na duże odległości. Wszystko to jest doprawione amerykańskim marketingiem i ezoteryzmem Wschodu.

Więc Piri mówi, że:

1 - konieczne jest bieganie po palcach stóp;

2 - plecy są proste i nie pochylają się do przodu;

3 - podczas lądowania stopa powinna znajdować się bezpośrednio poniżej środka ciężkości ciała;

4 - częstotliwość kroków z właściwą techniką biegania - od 3 do 5 na sekundę (180-300 kroków na minutę);

5 - kroki są zawsze krótkie, prędkość zwiększa się o ich częstotliwość;

6 - wdychanie przez usta;

7 - oddychać po szybkich i krótkich oddechach i wydechu, chuchać

jak pies. Nie oddychaj głęboko!

Dreyer z kolei mówi:

1 - aby go uruchomić konieczne jest wchodzenie na całą stopę;

2 - grzbiet jest prosty i z tym ciałem przechylonym do przodu;

3 - stopy są umieszczone na ziemi za środkiem ciężkości;

4 - częstotliwość kroków jest stała - 85-90 kroków na minutę;

5 - prędkość wzrasta, zwiększając długość kroku, a nie jego częstotliwość;

6 - oddychać głęboko, wydychając do końca, dolną część płuc i żołądka.

Piri napisał książkę bardziej dla profesjonalistów, dla tych, którzy są ważni. Dreyer pisze dla zwykłych ludzi, że ci, którzy po prostu chcą zachować się w formie biegania w godzinach porannych i wieczornych, a jednocześnie do biegania, byli przyjemnością.

Dla siebie wybrałem technikę Danny'ego Dreyera, tk. Nie dążę do szybkości i zapisów, chcę tylko biegać, nie raniąc się ani nie raniąc mojego ciała.

[spoiler = Treść książki Danny'ego Dreyera "Qi-Run: Rewolucyjna metoda biegania bez wysiłków i kontuzji"] Wprowadzenie: Lekcje biegania Mistrza Tai Ji

- Qi-run przed uruchomieniem mocy

- Jak korzystać z tej książki

Rozdział 1. Qi-run: rewolucja w bieganiu

- Dlaczego ludzie ranią?

- Moc działa: bez bólu nie ma sukcesu

- "Qi" w biegu Qi

Rozdział 2. Zasady biegu Qi: ruch z naturą

- Ruch wzdłuż strumienia

- Bawełna i stal: zebrane w środku

- Stopniowy rozwój: podejście krok po kroku

- Piramida: mniejsza jest obsługiwana przez dużą

- Równowaga w ruchu:

- równowaga i dodatkowe saldo

- Niezidentyfikowanie siebie: samodoskonalenie

Rozdział 3. Cztery umiejętności Qi

- Postrzeganie ciała: szybki dostęp

- Oddychanie: połączenie z Qi

- Relaks: droga najmniejszego oporu

Rozdział 4. Podstawowe elementy technologii

- Badanie techniki Qi-running: w czterech krokach

- Pełna lista elementów wyposażenia i przypomnień

Rozdział 5. Przechodzenie do i z pracy

- Przejście od biegania

Rozdział 6. Opracowanie programu szkoleniowego: proces rozwoju

- Technika, odległość i prędkość: trzy etapy rozwoju- Przygotowanie programu szkoleniowego

- Ocena obecnego stanu

- Ustalanie celów dla ciała

- Paleta pomocy szkoleniowych

- Kompleksowy program szkoleniowy

- Poprawa programu: kiedy, jak, ile

- Filozofia doskonalenia: kolejna lekcja zasady równowagi

- Jak sprawdzić, kiedy uaktualnić program

Rozdział 7. Piękno uczenia się i urok trudności

- Różnica między nieproduktywnym i nieproduktywnym dyskomfortem

- Eliminacja błędów w technice Qi-running: najczęstsze niedociągnięcia

Rozdział 8. Kształt szczytu i konkurencja

- Specjalne przygotowanie do zawodów

Rozdział 9. Ekstrakcja maksimum Qi z żywności

- Zasady cyklu Qi w odniesieniu do żywienia

- Praktyczne kroki do zdrowego odżywiania

Rozdział 10. Bieganie jak życie, życie jak bieganie

- Zalecenia dla Qi-life

- Otwórz nowe drzwi

- Dodatek. Mięśnie ludzkiego ciała

[spoiler = Treść książki Gordona Peary'ego "Biegnij szybko i bez obrażeń"]

ZASADY BIEGU GORDON PIRI

ROZDZIAŁ PIERWSZY - WPROWADZENIE

ROZDZIAŁ DRUGI - PRZYCZYNY NIEPRAWIDŁOWOŚCI SPORTOWYCH

ROZDZIAŁ TRZECI - SZKODA, TECHNIKA, OBUWIE

ROZDZIAŁ CZWARTY - SZKOLENIE

ROZDZIAŁ 5 - TRENING MOCY

ROZDZIAŁ SZÓSTY - DIETA I WITAMINY [/ spoiler]

Bieganie po asfalcie to śmierć stawów i kolan. ani poprzeczki, ani właściwa technika nie pomogą.

Kiedyś biegałem po asfalcie. ale potem poszedł na piasek. teraz mieszkam w metropolii - tak na bieżni.

Technika biegania jest podzielona na 3 typy? pięta, palec u nogi, cała stopa.

zależy od postępu biegacza. dla początkujących zawsze jest to trudne, nawet dla amatorów.

Również zależy od prędkości biegu, odległości.

Staram się biegać do końca, przechodząc na piętę i rozładowując piętę palucha.

Zaczynam biegać od 7 minut szybkiego marszu, zwiększając prędkość, a następnie lekko jogging z prędkością 6-8 km, po 15 minutach przerzucam się na 9 km biegu. średnio biegnij 5-6 km bez zatrzymywania się. Wtedy też powoli powoli za 5 minut idę o krok.

kolana nie boli, stawy też. ale dzień lub dwa przerwy to robię - mięśnie też muszą odpocząć.

ale myślę, że się zgodzę, przez cały czas chcę zwiększyć ładunek i odległość. Chcę biegać i ruszać się cały czas. 5 km już prbegaesh i nie zauważ.

ale jestem zwolennikiem utrzymania formy i regularnego ładowania cardio. dlatego więcej niż 8 km nie będę skakał. trzeba działać z umiarem

Mój wybór to Gordon Peary.

Nawiasem mówiąc, uczy mielenia na palcach, a potem pięta powinna nadal dotykać ziemi. On nawet radzi tenisówki niewzbogaconej pięta, pięta była na poziomie gruntu z końcówką i naciśnięcie rozpoczyna pełną stopę. Technologia opracowana stopniowo i wtedy nie „ból” nie towarzyszy postęp - z wyjątkiem, oczywiście, nieunikniony ból podczas treningu fizycznego, który jest zaznajomiony do każdego sportowca i jest związane z fizjologią.

Nawet jeśli ćwiczysz dla zdrowia (to jest także mój cel), wydaje się, że rozsądnie jest zajmować się właściwą techniką. Tutaj wszystko jest bardzo proste i zrozumiałe: niewłaściwa technika, taka jak niewłaściwa postawa i monotonne ruchy podczas pracy fizycznej - to są przyczyny wielu chorób lub zaburzeń.

I ta sama technika działa odwrotnie, korygując położenie kości, mięśni i ścięgien. W rezultacie zwiększa napięcie i elastyczność mięśni oraz koryguje rozkład obciążeń w ciele. Tylko przy odpowiedniej technice zostanie wzmocnione dokładnie te części, które wymagają wzmocnienia, po czym organizm będzie w stanie wytrzymać większe obciążenia, poprawić metabolizm i wraz z nim dobre samopoczucie. Wszystko to razem doprowadzi do lepszego zdrowia w ogóle.

Dlatego nie do końca rozumiem ideę prowadzenia "tylko dla zdrowia", kiedy nie zwraca się uwagi na technologię. Wielu robi tak, ale uzdrawiający efekt takiej fizycznej edukacji będzie minimalny.

Cóż, postaw stopę za środkiem ciężkości. jak to jest powiedziane w opisie techniki Dreyera, jest to fizycznie niemożliwe - wydaje się, że twój błąd wkradł się do twojego opisu?

Za środkiem ciężkości noga jest tylko podczas pchania, a nacisk zaczyna się od płaskiej stopy. Może oba na końcu oznaczają to samo?

Co należy zrobić, jeśli nie korzystają moja Hodge hochetsa uruchomić ale kiedy probyvat na trenerovke miesięcy VSO już nehochetsa uruchomić hachu odohnut gdzieś tezhnok ale kiedy kodihayu hochetsa mnie bardziej i wtedy WZO od początku ((((((((

Wybacz mi, jeśli oshybkami z mnya złą gramatyką. Co mam zrobić, jeśli nie korzystają moja Hodge hochetsa uruchomić ale kiedy probyvat na trenerovke miesięcy VSO już nehochetsa uruchomić hachu odohnut gdzieś tezhnok ale kiedy kodihayu hochetsa mnie bardziej i wtedy WZO od początku. ((((((((

Chcę zapytać, jestem ischo pravlno prihodzhu pociągu do pociągu pereberayusyu Idom stadion 1 dzień CROS CROS prowadzony od 10 do 15 okrążeń 1 okrążenie później rozmynka 315m od stóp do głów w noh Greatest rostyazhok wtedy zrobić TWS prawo 100m 6 kompletów, 4 zestawy 200m, 300m 2 zestawy zalizhe z poziomu tvooyo i weberashi kaiyu specjalnego prawa hoch del eto pitskoki. zakidanya. pozhnechnki. strybki i prykontse pryskorenya zawsze podane pokój robimy pres na ścianie 15 razy musiał odzhymaemsya 15 Razow depozytów podtyagaemsya na poziomie. strybaem na ławce menyayuchy Foot pry dotorkani pierwszą nogę do sklepów i vidshtovhueshsya stavish Innym 30-75 razy większa od poziomu depozytów i ischo prawo umieścić pięty na brzegu ławki i podnemaem pięcie mogę nadążyć ściany do ściany, a gdzieś z 30-50 daniele poziomie GUS zrobić 3 zestawy ischo mają wiele praw, ale hildren co najważniejsze koniec szkolenia drugiego dnia robota Idom stadionie bezhym 5 kręgów następnie rozhminka wszystkie szczególne prawo do 30 m 1 raz i uruchomić robota UTB od 300m do 1000m odłogiem od poziomu vashogo 300m minutę bezhysh 5 podejść i niż ty nie masz mniejszego podejścia s dale Idom swing hali 15 razy spen Pres trenazhore do 10-krotnej masie w kątach podnemaem riznyh od 10 do 15 razy GUS 3 zestawy więc waga Tyzhden -robot CROS CROS CROS -robot -robot 1 dnia wolnego w tygodniu, a więc idę do szkoły pryhodzhu zrazy ćwiczyć prihodzhu Laga snu byłem kiedyś dobrze prowadzony od 11 lat bardzo szybko Celio Goth udał się do treningu, ale chogoto Toko na 3rd szczęście i zawsze vikravav 1 mil lub 10 sekund płynną 300 - 400-600 m następnie komterna zalezhnist pechonka żetonów i vsakoy hmmii i tak ja prishol już w wieku 14 lat na szkolenie nie jest już dłużej Dovirat Nehoket mnie na małży, aby rozpocząć. i tak raju ty iti i nie zdavatsa zvami był parin 14 Ukrainy m Ivano_frankovskPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top