Jak pokonać syndrom chronicznego zmęczenia

W przypadku syndromu chronicznego zmęczenia organizm nie ma hormonów szczęścia: endorfin, serotoniny, dopaminy (hormonu antycypacyjnego). W związku z tym, przy długiej nieobecności, stan fizyczny i psychiczny ulegnie pogorszeniu. I każdy wie, że aby wydostać się z przygnębionego i niespokojnego stanu, konieczna jest zmiana zwyczajowego sposobu życia. Cóż, zacznijmy!Spróbuj trenować co najmniej kilka razy w tygodniu. Ułóż się łatwo, zwłaszcza teraz wiosną i przed latem, pogoda szepcze. W końcu idź na siłownię, zapisz się na fitness, wykonaj ćwiczenia. Przesyłaj do odtwarzacza bardziej rytmiczną i energiczną muzykę i słuchaj jej podczas treningu. Zobaczysz rezultat, a twoje ciało będzie ci wdzięczne, a wraz z nim stan psycho-emocjonalny znacznie się poprawi.

Mniej snu. Polecam spać 6-7 godzin, ale nie więcej. Jeśli masz CCS i dużo śpisz, twój stan może się pogorszyć. Im więcej śpisz, tym bardziej będziesz go potrzebować, ale w końcu będziesz tylko spać, a nie rozwiązywać problemy. Więc możesz spać całe życie! Ale znacznie skuteczniej będzie zrobić coś przyjemnego dla siebie i dla ludzkości.Włącz swoją ulubioną muzykę i taniec. Poczuj wolność i rytm tańca, możesz nawet śpiewać. Idź na karaoke. Tutaj wszystkie środki są dobre.

Spróbuj przełączyć się na sześć posiłków (na zasadzie sportowej, małe porcje).

I na koniec, polecam cudowną technikę psychologiczną zwaną DPDG (desensytyzacja i przetwarzanie przez ruch oczu). W Internecie jego opis pomoże ci poradzić sobie z negatywnymi warunkami, które będziesz miał.

Życzę Wam inspiracji i dużo energii do pracy nad sobą.

Psycholog - St. Petersburg

Oczywiście! Lub weź to:

Kostyukova Svetlana napisał:


Jeśli dana osoba jest w stanie chronicznego zmęczenia (to znaczy w stanie PAMIĘCI, o znanej obniżonej odporności), wepchnij ją do łaźni lodowej - nie ma wystarczającej ilości endorfin do rozwoju, ale istnieje ryzyko poważnego zachorowania.

Kostyukova Svetlana napisał:
Mniej snu. Polecam spać 6-7 godzin, ale nie więcej.


Ciało w stanie chronicznego zmęczenia wchodzi w skład reżimu oszczędzania energii. Nie tylko dlatego, że ma sens pod względem fizjologicznym. Mechanicznie pozbawia chronicznie zmęczony sen - to nie będzie dla niego lepsze. A co gorsza - może być.

Sonet Svetlana Leonidovna

Psycholog - Krasnodar

Nozdrunova Elena Nikolaevna

Psycholog, konsultant online - St. Petersburg

№4 | Kostyukova Svetlana napisał:
Polecam zapoznanie się z nim, poszerzenie narzędzi psychologicznych.

Nie powinieneś tracić taktu, Swietłana Leonidowna.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top