Jak określić jakość skóry, z której wykonany jest portfel damski, nauka i technologia

Wyroby skórzane od dawna są popularne, ponieważ materiał ten jest wysokiej jakości i praktyczny.

Dziś na półkach sklepów znajduje się wiele portfeli dla kobiet, które mogą być wykonane ze sztucznej skóry, wydane dla natury. W takim przypadku musisz poznać kilka niuansów, które pomogą Ci kupić produkty z prawdziwej skóry, a nie podróbki.Portfele damskie: sekrety wyboru

Po wybraniu modelu portfela, musisz go wziąć i ogrzać dłońmi. Naturalna skóra stanie się cieplejsza, a sztuczna skóra nie będzie ogrzewana w żadnych warunkach.

Następnie należy ocenić wygląd produktu. Portfele damskie, wykonane ze skóry, miękkie i gładkie, mają jednolitą teksturę, nie mają zmarszczek i fałd, pod warunkiem, że nie są przewidziane dla określonego modelu. Szwy powinny być równe, bez wątków wystających w różnych kierunkach.

Szczególną uwagę należy zwrócić na surowe krawędzie portfela. Odwrotna strona skóry przypomina aksamit, jest lekko szorstka, a materiały syntetyczne często mają podstawę z tkaniny.Ważna jest także twardość farby na torebce i zabarwienie plasterków. Aby to sprawdzić, możesz z niewielkim wysiłkiem wytrzeć portfel i spojrzeć na niego - jeśli jest czysty, to plamienie zostało wykonane poprawnie. Jednolity kolor plasterków wskazuje na wysoką jakość użytych surowców.

Aby sprawdzić jakość skóry, możesz delikatnie zeskrobać paznokieć na powierzchni torebki. Wysokiej jakości skóra naturalna nie powinna się złuszczać, a drobne zmarszczki, które pojawiają się, powinny wkrótce zniknąć.

Jeśli pozwala na to krawędź produktu, musisz nieco go rozciągnąć. Dobra, dobrze zaprojektowana skóra jest odporna na rozstępy, więc niemal natychmiast przybra swój pierwotny kształt.

Uważa się, że produkty wykonane ze skóry cielęcia i byka mogą trwać około 10 lat, a portfele ze świńskiej skóry nie mogą stracić atrakcyjnego wyglądu przez 3-5 lat. Dlatego też, odwiedzając sklep z torebkami, warto również zwrócić uwagę na rodzaj skóry.

Znając te małe sztuczki, możesz łatwo określić, który portfel przed Tobą - od naturalnej lub sztucznej skóry. Produkty wykonane z dobrej jakości skóry nie tracą swojego pierwotnego wyglądu, przez długi czas wyglądają pięknie i stylowo. Ponadto nie zapominaj, że skórzane portfele - zawsze jest istotne.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top