Jak marynować imbir w domu

Jak marynować imbir w domu

Jak marynować imbir w domu: klasyk orientalnej kuchni
Marynowany korzeń imbiru rozprzestrzenił się w Rosji ze względu na popularność kuchni orientalnej. Teraz możesz nie tylko kupić gotowy produkt w supermarkecie, ale także marynować imbir w domu, obserwując wszystkie niuanse gotowania. Wymienione poniżej przepisy zachęcą hostessy do umiejętnego marynowania imbiru.Jak marynować imbir w domu

Przepis # 1: kulinarne traktowanie młodych warzyw korzeniowych

Ten przepis powie nowicjuszom, jak marynować imbir nowego zbioru w domu. Nie jest trudno odróżnić go od roślin okopowych dawnych zbiorów - na ciętym warzywach ma jasno żółty odcień. Taki korzeń w Japonii nazywa się "gary". Głównym celem gotowania jest wyeliminowanie smaku poprzedniej potrawy.

Przygotowywanie przekąsek wymaga następujących elementów:

 • imbir - 150 g;
 • cukier - 2 łyżki. l.;
 • sól kuchenna - 1 łyżeczka;
 • woda - 3 łyżki. l.;
 • ocet winny lub śliwkowy - 150 ml.
 • Korzeń imbiru myje się i czyści (używam łyżki, ale można użyć specjalnego noża do skrobaków).

Przede wszystkim należy delikatnie spłukać roślinę okopową i oczyścić jej powierzchnię ze skórki za pomocą sztywnej szczotki. Przygotowany w ten sposób korzeń przenosi się do małego pojemnika i ostrożnie ociera solą. Następnie imbir pozostaje sam na około 12 godzin.

Następnie korzeń spłukuje się pod bieżącą wodą i suszy papierowymi serwetkami. Pokrój warzywa cienkimi płatkami wzdłuż włókien. W tym procesie najlepiej jest użyć noża do warzyw lub wystarczająco ostrego noża z szerokim ostrzem. Im cieńszy korzeń zostanie wycięty, tym smaczniejszy będzie gotowy produkt.

W małym rondlu doprowadzić do wrzenia około litra solonej wody i zanurzyć płatki w nim na około 3 minuty. Jest to konieczne, aby płytki korzenia stały się oferentem. Konieczne jest wymieszanie zawartości rondla, aby płytki nie skleiły się razem. W niewielkiej ilości wody, w której ugotowany jest korzeń, należy wlać do szklanki, ponieważ przy jej pomocy trzeba podlewać rośliny okopowe. Następnie woda jest spuszczana przez durszlak, a imbir pozostawia się do ochłodzenia.Ten czas służy do przygotowania marynaty. W małym pojemniku wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia soli, cukru, octu ryżowego i trochę wcześniej pozostawionej wody. Pokrojony korzeń przenosi się do szklanego słoika. Otrzymany roztwór chłodzący wylewa się na płatki korzenia imbiru.

Trzymaj płatki w zalewie przez 5-6 godzin. Idealnie, imbir pozostaje przez całą noc. Rano można już jeść marynowany korzeń na jedzenie. Jeśli przygotujesz przekąskę do dłuższego użytkowania, słoik powinien być mocno zatkany i wstrząśnięty kilka razy. Należy upewnić się, że produkt jest całkowicie pokryty marynatą.

Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko, w jaki sposób marynować imbir w domu, ale także jak prawidłowo go przechowywać. W tym przepisie, specjalnie używanym do leczenia młodego korzenia, alkohol nie jest używany. Dlatego przechowuj produkt w zamkniętym pojemniku, najlepiej co najmniej 3-4 dni, aby naczynie okazało się dość gorące.

Jednak nie należy iść do fanatyzmu i utrzymywać talerze w marynacie przez kilka tygodni. Jeśli korzeń zostanie prześwietlony, stanie się sztywny i prawie bez smaku. Pozostaw słoik w lodówce, zawsze szczelnie zamknięty. Młode korzenie imbiru należy spożyć w ciągu 4 tygodni.

Produkt ten nie ma zwykłego różowego koloru, ponieważ marynowany imbir jest oferowany bez użycia suchego wina. Aby uzyskać różowy odcień, można zastąpić ocet ryżowy w śliwce. Lepiej nie używać sztucznych barwników - w rezultacie korzyści marynowanych warzyw korzeniowych są znacznie mniejsze.

Przepis numer 2: gotowanie klasyczne

Jak marynować imbir w domu

Korzenie zeszłorocznych zbiorów są nazywane "beni-sega". Ten korzeń imbiru ma bardziej intensywny żółty kolor i większą sztywność. Dlatego przygotowywanie przekąsek odbywa się niezależnie według specjalnej receptury, w której imbir zbierany jest w Japonii.

Aby marynować korzeń imbiru, musisz mieć w domu następujące składniki:

 • rośliny okopowe - 400 g;
 • wódka - 30 ml;
 • dowolne czerwone lub różowe wytrawne wino - 50 ml;
 • ocet ryżowy - 150 ml;
 • cukier granulowany - 3 łyżki.

Marynować korzeń iw tym przypadku jest to konieczne po wstępnym myciu i czyszczeniu. Należy wziąć pod uwagę, że "stara" roślina okopowa ma raczej sztywną strukturę, więc naskórek należy wyciąć ostrym nożem i możliwie jak najcieńszym. Nie stosuj powyższej metody i nie pocieraj korzeni solą. Obrane warzywa pokrojono na cienkie płytki i gotowano przez 2 minuty we wrzącej wodzie.

Żeby zjeść imbir, zmieszaj różowe wino, cukier, wódkę i wodę. Ciecz puszcza się i ogrzewa, aż cukier całkowicie się rozpuści. Następnie dodaj ocet ryżowy do marynaty. Gdy roztwór się zagotuje, musisz go usunąć z talerza. W czystym szklanym słoju płatki imbiru są przenoszone i wlewane do nich gorącą marynatą. Pojemnik jest szczelnie zamknięty i czekał, aż zawartość ostygnie. Przechowuj marynowany produkt w lodówce. Po kilku dniach można jeść imbir.

Ponieważ przy przygotowywaniu imbiru stosuje się wytrawne wino, gotowa przekąska powinna mieć zwykle różowy kolor. Marynowany korzeń jest wspaniałym dodatkiem do mięs i potraw z ryb.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top