Jak kupić biżuterię i nie trać

Biżuteria: na zakup przyniósł radość


Biżuteria nie należy do niezbędnych. Niemniej jednak wiek rzemiosła jubilerskiego jest równa wieku pieczenia. Dlatego, aby zobaczyć i dotknąć pięknej osoby, nie jest mniej ważne niż odczuwanie sytości!A jednak zdarza się, że potencjalny nabywca, biorąc pod uwagę złote bransoletki, srebrne łańcuchy i platynowe kolczyki z brylantami w oknie z ornamentami, doświadcza subtelnych lęków. Powiedz, że możesz się obejść bez? Lub, jeśli naprawdę chcesz, weź to, co możesz wkrótce dostać - i stąd.

W rezultacie przejęcia nie są ani zbyt wysokiej jakości, ani zbyt drogie, ani po prostu niekonieczne. Tymczasem biżuteria - pełny (i ważny!) Składnik życia każdej osoby. Naucz się kupować produkty z metali szlachetnych i kamieni półszlachetnych jest obowiązkiem każdego z nas.

Właściwy wybór sklepu jest kluczem do udanego zakupu


Biżuteria, lub, jak to zwykle można powiedzieć, "biżuteria" sprzedawana jest przez każdego, kto nie jest leniwy - skąd bierze się brak szacunku do nazwy produktu. Jednak przypadkowi ludzie często psują biznes. Dlatego chcąc kupić cienki pierścionek lub masywny naszyjnik, zwróć uwagę na design witryn sklepowych.

Paskudne układanie towarów, niewytłumaczalna predylekcja do jednostronnej stylistyki, tendencyjny dobór produktów daje prosty sekret: organizatorem handlu jest osoba daleka od zrozumienia zasad kształtowania asortymentu. Jest obcy głębokiemu zrozumieniu tego, co piękne. Skupia się na własnych gustach bardziej niż na osiągnięciach zaawansowanych projektantów branży.

Profesjonalni sprzedawcy takiego sklepu znajdą sposób, aby "przejrzeć" ci ornament, duszę, do której po prostu nie kłamiesz. Czy taki zakup przyniesie radość? Nie w najmniejszym stopniu!

Jak kupić biżuterię i nie trać

Kupuj i nie trać pieniędzy


Nie chcę nigdy przepłacać. Ale będziesz musiał przepłacić, jeśli zajrzysz do sklepu jubilerskiego, który jest chroniony w przejściu centralnej ulicy lub w przedsionku popularnego sklepu spożywczego.

Niewielka powierzchnia handlowa takiej instytucji warta jest, na pewno, dużo pieniędzy. Dlatego zarządca sklepu będzie starał się podnieść ceny tak wysokie, jak to tylko możliwe. Oczywiście zaprezentuje najmodniejsze formy. Ale aby wziąć pod uwagę jakość pracy, nie jest prawdopodobne, aby odnieść sukces: umyślne oświetlenie w półmroku i kolorze ma na celu oszukać kupującego.Liczby nie kłamią! Przeczytaj dane na etykiecie. Oszacuj, ile kosztuje kamyk. Nie wierz, jeśli powiedzą ci, że ten prosty rubin ma taką samą wartość jak samochód, a tylko dzisiejszy "udział" daje ci możliwość zakupu za sto dolarów. Cena małego ręcznie wycinanego rubinu (naturalnego, wydobytego na Sri Lance!) Wynosi dziesięć dolarów. Wszystkie inne pieniądze w metce to koszt metalu i pracy.

To tam czekają na kupującego najbardziej niesamowite odkrycia. W małych, przebiegłych sklepikach złoto można sprzedać za cenę gwiezdnej substancji. Jakie złoto, w swojej fizycznej postaci, jest.

Fałszowania


Kwestia taniej dla drogich w handlu nazywana jest ponownym sortowaniem i podlega karze lat więzienia. Niemniej jednak, podniecenie entuzjastycznego oszusta i pragnienie zysku sprawia, że ​​poszczególni mistrzowie lutownicy i lutowia replikują podróbki i sprzedają je. - Zgadnij. Czy myślisz, za pośrednictwem dużych przedsiębiorstw handlujących siecią? Nie, znowu przez małe prywatne sklepy.

Łańcuch złoconej miedzi łatwo jest ozdobić jednym ogniwem z oznaczeniem testowym. Ani zewnętrznie, ani dotyku, produkt ten jest nie do odróżnienia od teraźniejszości. Dopiero pozbywanie się złoceń staje się zauważalne.

Jak kupić biżuterię i nie trać

Jak być?


Najpierw wybierz instytucję handlową. W dużym sklepie jubilerskim pracuje wykwalifikowany personel. Duża firma handlowa ceni sobie reputację. Duża powierzchnia witryn sklepowych i liczników stanowi okazję do prezentacji produktów w szerokim zakresie. Ponadto każdy szanujący się i kupujący sklep utrzymuje niezależnego jubilera na swoim terytorium.

Po drugie, przed pójściem do sklepu, zainteresuj się sytuacją. Po prostu powiedz Yandexowi: kupię, powiedzmy, pierścionek z rubinem. Wyszukiwarka wypełni cię informacjami o trybach, stylach, cenach, próbkach, kamieniach i ich imitacjach. Nawet krótkie wprowadzenie do rzetelnych informacji uzbroi Cię w niedostępne wcześniej możliwości. Chcesz komunikować się ze sprzedawcami na równych prawach!

Po trzecie, skrupulatnie sprawdź produkt. Cecha musi być standardowa. Na powierzchni metalu plamy i zadrapania nie są dozwolone. Praca jubilera musi być nienaganna: zwijane obrzeże metalu przytrzymującego wkładkę, gładkie, geometrycznie prawdziwe, trwałe; Łapy (jeśli wkładka jest przymocowana klapami) są gładkie, bez zadziorów i nacięć, kamień jest mocno trzymany.

Klejnot nie może mieć zauważalnych wad - wiórów, pęknięć, paplaniny, ubytków. Twarzom polerującym wolno jest tylko jedna cecha - lustro. To samo dotyczy kaboszonów.


Legendy dotyczące jakości biżuterii radzieckich fabryk są prawdziwe. Jeśli masz możliwość przerobienia starego pierścienia, nie rezygnuj z tego pomysłu! Praca mistrza będzie cię kosztować niedrogo. Możesz kupić kamień do wstawienia osobno. Minimalna zmiana zajmie jeden lub dwa dni. Ale przyjemność z takiej ozdoby przyniesie Ci więcej niż zduplikowane artykuły z fabrycznej linii montażowej!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top