Jak i co myć kabinę prysznicową

Kabinę natryskową można znaleźć w prawie każdym mieszkaniu, szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie zamiast kąpieli kąpielowej oszczędza się dużo miejsca z powodu instalacji kabiny. Ale dopiero po raz pierwszy kabiny podoba nam blask i lustrzana czystość, bardzo szybko stają się błotniste, brudne, w osadach wapiennych i rozwodach.Regularne oczyszczanie
Planowane oczyszczanie

Odbywa się to średnio co dwa tygodnie i polega na czyszczeniu wszystkich powierzchni urządzenia za pomocą specjalnych narzędzi.

Z nieprzyjemnymi formacjami wapiennej płytki lub starego mydła, spraye do mycia powierzchni szklanych i plastikowych doskonale sobie poradzą, a poza tym będziesz potrzebował żeli i kremów.

Wstępne gumowe rękawice noszone są na ścianach i drzwiach szafki syntetyczną gąbką. Jeśli zanieczyszczenie jest nieistotne, lekarstwo można natychmiast zmyć, ale jeśli latało przez kilka tygodni, lepiej pozostawić roztwór na 15-20 minut. Pod koniec tego czasu usuń mieszaninę brudu i kremu za pomocą skrobaka, a kabinę należy dokładnie opłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha.

Intensywne oczyszczanie

Aby poradzić sobie z poważnym zanieczyszczeniem, które zwykle występuje w oddzielnych częściach kabiny prysznicowej, skuteczne "szokowanie" oznacza, że ​​pomogą w tym produkty wytwarzane w postaci past lub gęstych kremów. Problematyczne miejsce, a może to być obszar wokół spustu, kranów lub opryskiwacza, skrzydła drzwi są gęsto pokryte warstwą wybranego środka i wytrzymują czas ekspozycji określony w instrukcji.

Metodę tę należy stosować, jeśli w kabinie prysznicowej pojawi się rdzeń, kamień, pleśń (z powodu stałego zawilgocenia we wnęce kabiny).

Z reguły w kabinie prysznicowej łączonych jest kilka materiałów:

  • Szkło, styropian lub inne rodzaje tworzyw sztucznych - ściany i drzwi kabiny
  • Akrylowe, emaliowane powierzchnie, naturalny i sztuczny kamień, ceramika - paleta, również jedna lub więcej ścian może być przycinana płytkami ceramicznymi
  • Chromowana stal - wykonana z miksera, natryskowa dysza natryskowa, w niektórych przypadkach - uchwyty i zawiasy drzwi
  • Malowane aluminium - stosowane do produkcji ram i prowadnic

Ważne jest, aby pamiętać! Nie używaj szorstkich środków czyszczących zawierających cząstki ścierne, a także twardych szczotek, metalowych szczotek, które mogą nieodwracalnie zepsuć nawet powierzchnię wypalonej ceramiki i szkła.Ściany kabin prysznicowych

Ściany kabin są często hartowane i plastikowe. lub polistyren. Pielęgnacja szkła nie sprawia większych problemów, ponieważ nie różni się zbytnio od czyszczenia okien i luster. Ale plastikowe ściany stwarzają wiele kłopotów hostessom. Jedną z głównych przyczyn jest to, że plastik z czasem ściemnia się, ponieważ ma lekko porowatą strukturę, w której brud i tablica są zatkane. Dlatego musisz uważniej monitorować plastik, jeśli chcesz dłużej utrzymywać atrakcyjny wygląd zewnętrzny.

Doskonałym mechanicznym urządzeniem do czyszczenia prysznica jest gumowy lub poliuretanowy skrobak. miękka szmatka z nietkanego włókna i syntetyczna gąbka.

Ten element kabiny wymaga takiej samej delikatnej pielęgnacji jak ściany z polistyrenu. Wiele tak akrylowych wanien dla ich małej całości, łatwość transportu i instalacji, ale jednocześnie akryl jest bardzo wymagającym w użyciu i pielęgnacyjnym materiałem. Łatwo rysuje, a także nadaje się do erozji pod wpływem agresywnej chemii. Dlatego istnieje wiele specjalnych narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla akrylu. W swoim składzie produkty te zawierają miękkie składniki, które nie niszczą integralności tego materiału.

Prostota w pielęgnacji i czyszczeniu to główna zaleta w emaliowanych elementach łazienek. W końcu ich górna warstwa jest holistyczna i gładka, a zatem nie absorbuje brudu i płytki nazębnej. Emaliowane powierzchnie można łatwo czyścić za pomocą proszków, rozpylaczy i żeli. Ale nadal nie należy uruchamiać tych powierzchni, w przeciwnym razie trzeba będzie ciężko pracować, aby usunąć osady wapna i mydła.

Płytki pod prysznicem nie wymagają specjalnej pielęgnacji i czyszczenia. W ten sam sposób, co emaliowane palety, można je czyścić dowolnymi środkami czyszczącymi do łazienki. Szczególną uwagę należy zwrócić na szwy międzypływowe, ponieważ często stają się miejscem gromadzenia się bakterii i wzrostu grzyba. Dokładnie wyczyść przestrzeń międzywęzłową za pomocą proszków do czyszczenia i środków do mycia płytek.

Natryśnij pastę do zębów, mydło i piankę do golenia natychmiast po kąpieli. Jeśli rozwiniesz to nie jest przebiegły zwyczaj, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze w przyszłości, aby oczyścić stare zanieczyszczenia.

Stal chromowana

Z reguły w kabinie prysznicowej stal chromowana znajduje się na mikserach i zawiasach drzwi kabiny. Ze stalą należy zachować ostrożność, ponieważ można ją łatwo i szybko przykryć dotykiem, co może spowodować zarysowania po usunięciu. Do konserwacji tych samych środków jak do mycia innych elementów kabiny.

Malowane aluminium

Jest to dość kapryśny materiał, ponieważ dla większego blasku metalu jest on dodatkowo pokryty farbą, która ostatecznie się zużyje, odsłaniając w ten sposób niechlujny metal. Dlatego w przypadku kolorowego aluminium należy zachować ostrożność i dokładnie wyczyścić go bez użycia materiałów ściernych. Wszystko po to, aby dłużej zachować integralność lakieru.

Ogólne wskazówki

Jak i co myć kabinę prysznicową

LUBIĘ 19Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top