Jak chronić nastolatka przed negatywnym wpływem przyjaciół, ls

Całkowita kontrola dzieci

Jak chronić nastolatka przed negatywnym wpływem przyjaciół, ls

Nagle, dyskretnie każdy staje się jednocześnie filozofem, sędzią i chińskim mędrcem. Zwykle wyraża się to w długich, częstych i, nawiasem mówiąc, w niczym prowadzących rozmowę i moralizatorskich. Najczęściej mają negatywną konotację. Nastolatek za każde twoje słowo znajduje co najmniej dziesięć odpowiedzi. Wynik: wszystko jest tylko gorsze. W rzeczywistości, nastolatki mają tendencję do sprzeczności i, z zasady, robią to, co są zabronione. Co więcej, im bardziej wyrażasz swoje niezadowolenie, tym większa jest opozycja, którą ma twoje dziecko.Liberalno-conniving stosunek do nastolatka

Powiedzieliśmy już, że przyjaciele mają bardzo duży wpływ na młodzież. Gdy tylko powiedziałeś, że wpływ jest zły, twoje dzieci okazały się przeciwne. W rezultacie podporządkowałeś się, opuściłeś ręce. Teraz twoje dziecko jest całkowicie wolne w swoich działaniach. Myślisz, że dziecko może robić, co chce, wcześniej czy później się zmęczy.

Demokracja w stosunkach między rodzicami i dziećmi

Tak więc całkowita kontrola prowadzi do buntowniczego nastroju, wyuzdana postawa pozwala zachować się tak, jak lubisz, być w każdej firmie i słuchać rad nie koniecznie niezbędnych towarzyszy. Istnieje inny model relacji między rodzicami i nastolatkami - demokratyczny.Jak chronić nastolatka przed negatywnym wpływem przyjaciół, ls

Istnieje pewna synteza dwóch poprzednich. Z jednej strony musisz kontrolować działania swojego dziecka, ale jednocześnie starać się dać mu możliwość wyboru, podejmowania decyzji niezależnie. Nastolatki zaczynają się pozycjonować jako dorośli. Właśnie dlatego musimy komunikować się z nimi w sposób dorosły. Konieczne jest prowadzenie poufnych rozmów, np. Przy filiżance herbaty. Nigdy nie należy zabraniać swojemu dziecku spotykania się z przyjaciółmi. Spróbuj nauczyć go wyciągać wnioski ze słów i czynów tych samych towarzyszy, staraj się zostać przyjacielem dziecka. Tak, zazwyczaj dla rodziców jest to bardzo trudne, ale wierz mi, możesz. Ty i wtedy spodoba ci się, że twoje dziecko prosi twoją radę i powierza sekrety już w wieku dojrzewania.

Twoim zadaniem nie jest zabronienie dziecku komunikowania się z tymi lub innymi osobami, ale popychanie go tak, aby on sam rozumiał, kto go otacza i co z tym zrobić. A oto, co zrobić, przy okazji, możesz powiedzieć. Ale delikatnie, bez kłótni i skandali. Po prostu daj przyjacielską radę.

Jeśli chcesz chronić dziecko, pamiętaj:

  • Zabroń mniej;
  • więcej nie rozmawiają, starają się podkreślać znaczenie swoich decyzji;
  • nie trać wszystkiego całkowicie;
  • Nie próbuj ratować dziecka przed kamieniami milowymi doświadczeń, przyjaciół i nawyków.
  • Mów mniej, poprowadź dialog.

Nasze dzieci - najważniejsze, co jest w naszym życiu. Niech mają na głowie własną głowę, która pomoże zrozumieć, kto jest kim na tym świecie i sprawi, że istnienie będzie radosne i ciepłe!

A znajdziesz najbardziej ceniony środek, który pomoże ci zapobiec błędom dziecka i stać się dla niego najlepszym ze wszystkich.

Specjalnie dla LadySpecial.ru - Marie Matveyuk

Powiązane wiadomościPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top