Czy wątroba może być karmiona piersią 1

Od najdawniejszych czasów ludzie zjadali ten przysmak i docenili go nie tylko za przyjemny smak, ale także za pewne właściwości lecznicze. W czasie laktacji dieta kobiety jest dość ograniczona, porozmawiajmy o tym, w jaki sposób wątroba podczas karmienia piersią wpływa na organizm dziecka i jego matki.Podczas laktacji

Czy wątroba może być karmiona piersią 1
Eksperci zgadzają się, że karmienie piersią matki podczas karmienia noworodka mogą natychmiast korzystać z produktu po porodzie.

Konieczne jest, aby obserwować umiar w porcjach, aby upewnić się, że wątroba było świeże i dobrej jakości, ale również upewnić się, że dziecko nie miał żadnych problemów z krzesła lub wysypki alergiczne.

Zdarza się to rzadko, ale zdarzają się przypadki, gdy laktacja ujawnia nietolerancję dziecka na poszczególne składniki tego produktu. Jeśli z powodzeniem zapoznasz się z wątrobą, możesz regularnie włączać ją do codziennego menu, ale nawet przy wszystkich korzystnych właściwościach wątroby nie powinieneś jeść więcej niż raz dziennie.
do treści ↑

Jak jeść

Czy wątroba może być karmiona piersią 1
Istnieje ogromna ilość różnorodnych potraw, które można przygotować z tego produktu. Mama podczas karmienia piersią powinna preferować gotowane lub duszone potrawy. Zasada ta rozciąga się na wątrobę, z wymienionymi metodami przygotowania, nie utraci ona swoich cennych właściwości odżywczych, co oznacza, że ​​będą przekazywane dziecku z mlekiem matki.

Ważna zasada dla wszystkich, którzy mają zamiar gotować wątrobę: przed rozpoczęciem procesu przygotowywania, produkt musi być moczony przez jakiś czas w mleku, a dopiero potem gotować.

Jeśli nie zaobserwujesz umiarkowania w proporcjach, zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Należy również ostrożnie stosować wątrobę u pacjentów z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi.

Doszliśmy już do wniosku, że wątroba może być spożywana z karmieniem piersią, ale może być różna: kurczak, wieprzowina, wołowina, dorsz. Spójrzmy na każdy gatunek osobno i dowiedzmy się, które z powyższych mogą być spożywane przez matkę podczas laktacji.
do treści ↑Cod Liver

  • witamina A - pomaga utrzymać ostrość wzroku;
  • cynk - wpływa na zdolności intelektualne, dobry jako środek antyseptyczny, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego i nerek;
  • fosfor i wapń - są niezbędne do prawidłowego tworzenia się i wzrostu kości i zębów;
  • aminokwasy.

Czy wątroba może być karmiona piersią 1
Naukowcy są przekonani, że jeśli laktacja matki stworzy menu wątroby dorsza, dziecko rozwinie się intelektualnie. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczów w produkcie nie należy spożywać go codziennie. Jedz wątrobę dorsza z niekwaszonym chlebem lub gotuj lekką sałatkę, aby zmniejszyć wpływ ciężkiego produktu na organizm noworodka.
do treści ↑

Wątróbka z kurczaka

Produkt może być spożywany przez kobiety karmiące. Jego zawartość tłuszczu jest znacznie niższa, ale użyteczne minerały (wapń, żelazo, cynk) są obecne w wystarczających ilościach.

Skład wątróbki drobiowej zawiera niezbędny kwas foliowy dla każdego dziecka, a także jod, cenny dla normalnego funkcjonowania tarczycy.
do treści ↑

Wątróbka wołowa

Czy wątroba może być karmiona piersią 1
Nie mniej przydatne dla ciała matki i dziecka niż wyżej wymienione rodzaje wątroby. Cenne aminokwasy przyczyniają się do wystarczającej laktacji, a wysoki poziom żelaza pomoże normalizować poziom hemoglobiny we krwi, tym samym wykluczając możliwość wystąpienia anemii.

Niezależnie od tego, które z wyżej wymienionych przysmaków wybierzesz, przed jego użyciem upewnij się, że produkt jest świeży. Długie przechowywanie może spowodować rozmnażanie szkodliwych mikroorganizmów w wątrobie, co może prowadzić do rozwoju chorób.
do treści ↑

Wątróbka wieprzowa

Produkt zawiera przydatne substancje i minerały, ale charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczu. Ograniczyć stosowanie tego produktu do czasu, gdy dziecko ma 3 miesiące, a żołądek nie zaczyna wytwarzać niezbędnych enzymów do trawienia.
do treści ↑

Gotujemy się

Czy wątroba może być karmiona piersią 1
Jeśli wątroba dorsza jest sprzedawana jako gotowa, należy gotować kurczaka, wieprzowinę lub wołowinę. Dla Twojej wygody przedstawiamy prosty uniwersalny przepis na przygotowanie wątroby. Taki przysmak może być spożywany przez matki podczas karmienia piersią:

  1. Po zabiegu wstępnego moczenia wątroby w mleku (30 minut), ważne jest, aby pokroić ją na małe kawałki, w przeciwnym razie zajmie to dużo czasu (do 40 minut).
  2. Napełnij wodą i gotuj na małym ogniu, aż woda zacznie wrzeć.
  3. Łączymy gorącą wodę i zalewamy wrzącą zimną wodą i gotujemy (10-15 minut).

Przydatne i smaczne danie jest gotowe, ale zmieniać paletę smaku, jeśli chcesz, możesz zetrzeć cukinię, marchew, kalafior, zgasić je i uczynić sobie przydatne warzyw dekorować.

Jeśli wątroba, gotowana bez pieczenia, wydaje ci się sucha, możesz po schłodzeniu potrawy, aby wypełnić ją kefirem.

Wniosek: smaczne, użyteczne i bezpretensjonalne w potrawach kuchennych muszą koniecznie być obecne w porcji kobiet w okresie laktacji. Cenne źródło witamin pomoże przywrócić ciało matki po ciąży i porodzie, a dziecko rozwija się aktywnie, jest zdrowe, inteligentne i wesołe.
do treści ↑Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top