7 prostych porad dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie

Na pewno od dawna chciałeś zrobić coś heroicznego: zdejmij piwny brzuch lub zacznij biegać rano (zwłaszcza, że ​​ładny sąsiad z dołu chodzi w biegu przy każdej pogodzie), przestań irytować drobiazgi, awans lub rzuć palenie. Przed tobą jest instrukcja, która działa na zasadzie "minimum wysiłku - maksymalna zmiana". Rozważmy to jako przykład, kiedy trzeba zrzucić dodatkowe 10 kg.7 prostych porad dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie

1. Zaplanuj kluczowe kroki

2. Obserwuj "jasne plamy"

"Jasne plamy" to sytuacje sukcesu, w których zachowujesz się tak, jakbyś już się zmienił. Muszą być znalezione i regularnie powtarzane. W przypadku utraty wagi, "jasne plamy" - jest to czas i miejsce, kiedy nie masz ochoty cieszyć się zakazanymi potrawami (te same frytki). Więc nie jesz frytek.

  • podczas pływania w basenie,
  • podczas jazdy na rowerze,
  • podczas treningu,
  • Mama jest na wizycie - nie ma żetonów.

Wniosek: dodaj dwa dodatkowe dni w tygodniu, kiedy masz zamiar uprawiać sport, i jeszcze jedno - aby odwiedzić rodziców.

3. Wskaż miejsce docelowe

Narysuj obraz w swoich myślach - ideał, do którego dążysz. Bądź w tej samej fizycznej postaci co Beckham. Lub nie koszule XXL. Łatwiej to zmienić, gdy wiesz, dokąd zmierzasz.4. Podejdź do zmian

Przerwij transformację na części, które nie będą Cię przerażały. Jeśli po prostu odmówić frytki, słodkie i zacząć trenować sześć dni w tygodniu, bezpiecznik nie będzie trwać długo. Aby rozpocząć, nie jeść trzy paczki chipsów na raz, i wyznaczył dzień, gdy idziesz na siłownię. Za miesiąc - kolejny etap: żetony w weekendy i treningi dwa razy w tygodniu.

5. Praca z okolicznościami

Kiedy sytuacja się zmienia, zachowanie się zmienia. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że szkodliwe pokarmy nie dostają się do ust, ale ty sam trenujesz częściej. Tutaj wszystko jest bardzo proste:

  • bez jedzenia - nie ma problemu. Zrób sobie regułę: nie kupuj żetonów;
  • aby nie uchylać się od lekcji, poproś przyjaciela, aby przyjechał, aby Cię odebrać.

6. Kształtuj nawyki

Przekąska z frytkami jest bardziej nawykiem niż naturalną potrzebą ciała. Nawet jeśli masz zamiar spędzić romantyczny wieczór z kilkoma szklankami piwa lub dwa, nie kupić żetony i „poprawić” przekąski. To interesujące: 3 opcje na odpowiednią przekąskę

7. Znajdź ludzi o podobnych poglądach

Po pierwsze, zachowanie jest zaraźliwe. Po drugie, wspólna zmiana jest przyjemniejsza i łatwiejsza. Poznać kogoś w siłowni lub znaleźć przyjaciół wśród amatorów utrzymują żelazo razem udać się do treningu.

Zrobione! I pamiętaj: dużym problemem jest małe rozwiązanie. Zauważysz to raz za razem. Jeśli chcesz się zmienić, zacznij od małej - i to zawsze będzie działać.

Wszystko poprawnie napisane.
Droga do sukcesu zaczyna się od myśli. Myśli - słowa - działania - nawyki - przeznaczenie. Zawieś wszystkie swoje cele na ścianie i powtarzaj je każdego dnia. Pamiętaj o drodze do sukcesu. Najważniejszą rzeczą jest rozpoczęcie każdego dnia od przewijania zadań, które muszą być wykonane dzisiaj. A na koniec dnia zadaj sobie pytanie - co zrobiłem dzisiaj, aby zrealizować te cele.
Radzę przeczytać książkę Stephena Coveya o tym.

Łatwo jest zrezygnować ze wszystkich tych szkodliwych produktów i nawyków, jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć i czego potrzebujesz, a bez tego możesz spróbować poprawić swój styl życia wielokrotnie, a wszystkie próby będą bezużyteczne!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top