Dzianina w pokazie jesień-zima 2018 z amerykańskiego modelu Oscar de la RentaBardzo podobała mi się nowa jesienno-zimowa kolekcja Oscar de la Renta, jest bardzo romantyczna i pozytywna. Solidne pomysły na inspirację zarówno do dziania, szycia, jak i haftowania mistrzów.

Jeśli chodzi o mnie, wybrałem zdjęcia modeli w dzianinach lub modele, których sukienki lubię nosić w dzianinach, i zachowałem je do dalszej realizacji. Ciekawe sylwetki, elegancka dekoracja, jasne kolory, motywy kwiatowe, piękna włóczka! Sweter z dmuchawcami - zafascynowany. Całą kolekcję można znaleźć w Internecie.

Jesienno-zimowa kolekcja Laury Kim i Fernando Garcii - nowych kreatywnych reżyserów Oscara de la Renty, pokazanych na początku lutego w Nowym Jorku, przypomina raczej ilustrację średniowiecznej bajki.

Cała wina to wystawa Kloysters, muzeum, w którym gromadzone są artefakty średniowiecznej sztuki Europy Zachodniej, które Laura i Fernando odwiedzili razem z Oscarem de la Renta kilka lat temu.

Jego następcy, którzy już pokazują trzecią kolekcję w nowej roli, stawiają na rozpoznawalne sylwetki Domu we współczesnym czytaniu. Tym razem jednak z historycznymi podtekstami. Dlatego głównym materiałem kolekcji są aksamit, tiul i jedwab, a wykwintne hafty i kwiatowe ozdoby, jak w najstarszych arrasach, to bogaty wystrój każdego obrazu.

Spódnice, bluzki z odkrytymi ramionami, płaszcz dwurzędowy, prześwitującej sukni z gorsetem górze, tunik z cekinami - do ukończenia autfita nowoczesne księżniczki nie wystarczy chyba Korony, ale rola głównego akcesorium sezonu wziął szponów-midonery.

Stwierdził motyw „Zaczarowany ogród” projektanci całkowicie otwarte, a jeżeli ostatni zbiór twórczy duet podniesione wątpliwości, nowa daje nadzieję, że żart o tym, że „Oscar” Oscar tylko nadal aktualne.

Założyciel firmy Óscar de la Renta - Dominikańska zejście, znany z tego, że od Jacqueline Kennedy był osobistym projektantem kilku pierwszych dam Stanów Zjednoczonych, w tym Nancy Reagan, Laura Bush i Hillary Clinton. Pracował przez długi czas w różnych domach mody. Aby otworzyć firmę, było to możliwe w 2001 r., A przez dziesięć lat utrzymywało się na czołowych pozycjach.

Oscar de La Renta zmarł w 2014 roku, kiedy miał 82 lata, a jednocześnie był najstarszym aktywnym amerykańskim projektantem mody. Jego ostatnią pracą była suknia ślubna dla panny młodej George Clooney - Amal Alamuddin. Do tej pory sukienki z kultowego couturiera są nieosiągalnym marzeniem milionów kobiet na całym świecie.

Po śmierci mistrza, jego odbiorcą był Peter Copping, który wcześniej kierował Niną Ricci. Teraz został zastąpiony przez Fernando Garcię i Laurę Kim. Zauważ, że obaj pracowali z projektantem jakiś czas temu. Kim kilka lat z rzędu zajmował stanowisko głównego projektanta, a Garcia starszy projektant.

Jednak w 2016 roku zdecydowali się uruchomić swoją markę o nazwie Monse. Teraz wrócili tam, gdzie zaczęli, ale na nowym poziomie. Jednak projektanci nie zamierzają odejść od idei własnej marki i planują równoległą pracę w obu domach.Top