Naturalny projektant tworzy wspaniałe buty! Kobiety są podziwianeWitaj, kreatywny!

Ilu projektantów i projektantów jest znanych. Ale tylko część z nich osiąga naprawdę wysokie szczyty. Biorą widza swoją oryginalność, a nie podobieństwo.

Dziś jeden z tych projektantów.

Manuel Rodrigues Blahnik (Manuel Rodrigues Blahnik) to światowej sławy projektant obuwia. Założył markę "Manolo Blahnik".

Zanim zaczął pracować nad butami, marzył o byciu krawcem dla aktorów filmowych. Ale tak się złożyło, że został projektantem mody. I jak!

Manuel urodził się na Wyspach Kanaryjskich i dorastał w Santa Cruz de La Palma na Teneryfie.

Modne buty od Manuela.

W młodości Manuel studiował prawo i politykę. Nie musiałem myśleć o modzie. Rodzice chcieli, aby ich syn został dyplomatą. Ale Manuel nie chciał i nie chciał studiować prawa.

Przeniósł się do innego wydziału, literatury i architektury. To był jego. Jego własny. Tutaj czuł się dobrze.

W 1970 r. Manuel przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczął swoją twórczą karierę.

Cierniowata ścieżka chwały.

Najpierw rysował szkice do damskich ubrań i butów. I to ścigało …

Po tym, jak wraz z włoskim producentem obuwia, Manuel otworzył swoją pierwszą kampanię.

Dalej w londyńskiej dzielnicy Chelsea otwiera się pierwszy sklep firmowy Manolo Blahnik. Pierwsza kolekcja przynosi sławę Manolo, są też fani, w tym modni krytycy i celebryci: Charlotte Rampling, Bianca Jagger, Jane Birkin, Jerry Hall.

Chwytają jego towary. Ale Manolo pracuje nie tylko nad tworzeniem produktów dla swojej firmy. Współpracuje ze słynnym domem mody Ossie Clark, następnie z Calvinem Kleinem, Perry Ellis, Christianem Diorem, Zandrą Rhodes, Rifatem Ozbekem, Yvesiem Sent Laurentem, Jeanem Muirem, Johnem Galliano. W 1974 r. Manolo Blanik zyskał popularność, o której nawet nie marzył.

Dalej — więcej. Otworzyły się nowe butiki i sklepy pod marką Manuel.

Zest Manuel.

Główne cechy stylu Manuela — to wyrafinowanie, łaska i złożoność projektu. Manuel robi niesamowicie piękne buty. Prawie 10 lat studiował technologię tworzenia takiego piękna.

Jego sukces jest wytłumaczony wielką miłością do jego pracy, twórczej energii. Ostre nosy w latach 70. XX wieku - klasyk nowoczesnej mody - to idea Manolo. Ci, którzy raz założyli buty Manolo, pozostają wiernymi wielbicielami na zawsze.

Manuel zawsze szuka czegoś nowego i tworzy jeszcze bardziej wyrafinowane buty.

Jeśli jesteś pod wrażeniem butów Manuela, koniecznie udostępnij artykuł w sieciach społecznościowych.Top