5 powodów, dla których Twoje PRODUKTY HANDMADE NIE BĘDĄ SPRZEDAĆZrobiłeś duży krok naprzód i otworzyłeś sklep internetowy, by sprzedać swoją kreatywność. Gratulacje! Ale minęło trochę czasu, ale nie ma sprzedaży lub bardzo mało? Nie rozumiesz powodu i jesteś gotowy na poddanie się i zamknięcie sklepu? Nie spiesz się do rozpaczy!

Zwróć uwagę na błędy, które praktycznie wszystkie robią, i które są przyczyną niskiej sprzedaży. I spróbuj je poprawić. Jestem pewna, że ​​sprzedaż twojego sklepu wzrośnie. Oczywiście, dla podstawy bierzemy fakt, że jakość produktów na doskonałym poziomie. Poniżej 5 powodów, dla których Twoje ręcznie robione produkty nie są sprzedawane.

Powód numer 1. Słaby obraz.

W świecie sprzedaży online najważniejszą rzeczą jest fotografia. Klient nie może dotknąć, poczuć zapach sprzedawanego produktu. Jedyne, co może zrobić, to zobaczyć go na zdjęciu i zdecydować, czy interesujące jest dla niego, aby przeczytał o nim więcej, a następnie go kupił lub przeszedł.

Zdjęcie powinno uchwycić spojrzenie kupującego pośród tysięcy innych fotografii, kupujący powinien kliknąć na niego i dowiedzieć się więcej o produkcie.

Musisz trzymać kupca za wszystkie jego pragnienia, aby zobaczyć ostatnie zdjęcie, na które już pragnął kupić twój produkt. Zawsze pamiętaj, że fotografia jest pierwszą rzeczą, na którą kupujący zwraca uwagę w Twoim sklepie internetowym i jest to najbardziej przydatne narzędzie marketingowe w branży internetowej.

Jeśli usługi profesjonalnego fotografa są teraz dla Ciebie za drogie, zawsze możesz zrobić doskonałe zdjęcia nawet na smartfonie, przestrzegając kilku prostych zasad. W Internecie wiele artykułów, a także możliwość zrobienia zdjęcia na smartfonie.

Powód nr 2. Nieistniejące lub słabe słowa kluczowe (tagi).

Słowa kluczowe i nazwy aukcji, które tworzysz, pomagają kupującym znaleźć Twoje produkty w wielu innych sklepach. Dobrą strategią jest zapytać swoich krewnych, przyjaciół, jakie słowa w wyszukiwarce będą szukały twoich produktów? Następnie zrób listę takich odpowiedzi i szukaj ich w wyszukiwarkach.

Tam zobaczysz liczbę zapytań o te słowa i listę podobnych zapytań. Użyj ich jako dodatkowych propozycji słów kluczowych. Drugą dobrą opcją jest znaleźć podobny produkt i zobaczyć, jakie słowa kluczowe są używane przez sprzedawców tych produktów, aby przyjąć niektóre z nich, a także z nich korzystać.

Powinien także zachęcać Cię do zastanowienia się nad słowami kluczowymi, które chcesz przenieść do przodu. Kopiowanie słowo-słowo słów kluczowych konkurentów w każdym przypadku jest niemożliwe! To nie da ci żadnej korzyści. Jeśli system wyświetla te słowa kluczowe w najwyższych liniach tego sprzedawcy, nie oznacza to, że przechodzisz również na górę wyników wyszukiwania.

Wręcz przeciwnie, system może obniżyć ocenę tych tagów lub nie wyświetlać ich wcale.

Powód nr 3. Zły opis ich pracy.

Wielu sprzedawców praktycznie nie opisuje swoich produktów. Lub opisują tylko ogólne cechy, takie jak kompozycja. Właściwy opis to już połowa sukcesu.

Powiem ci sekret, jeśli klient czyta opis twojego produktu - wiesz, on jest w trakcie podejmowania decyzji o zakupie, czy nie. Twoim zadaniem jest uczynić to, aby to kupił. Jak? Pisz dla klienta, a nie o sobie (tak jak Ty, jakie materiały używałeś, jaki świetny jesteś).

Wszystko to nie jest interesujące dla klienta. Interesuje go tylko to, co jest w tym produkcie. Jakie potrzeby może on zamknąć, kupując produkt? Zawsze opisuj swoje produkty, pamiętając o pytaniu klienta "Dlaczego warto kupić ten produkt?"

Polecam napisanie opisu moich ofert odpowiadając na pytania: "CO? DLACZEGO? W JAKI SPOSÓB? "W pierwszym akapicie należy odpowiedzieć na pytanie: Czym jest ten produkt?

Wskazówka: pamiętaj, by w opisie uwzględnić słowa "samemu", "praca ręczna", "ręcznie". Używając tych słów w wyszukiwaniu, potencjalny klient natychmiast dostaje się do stron z ręczną pracą, takich jak targi mistrzów. Gdzie jest i może być twój sklep.

W drugim akapicie należy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto kupić ten produkt? Tutaj musisz być bardzo ostrożny. Tutaj możesz albo sprzedać produkt, albo go nie sprzedać. Pamiętaj, aby pisać tylko o korzyściach dla KUPUJĄCEGO. Klient powinien wypróbować twój produkt, wyobrazić sobie, w jaki sposób został napisany w swoim życiu, a pod koniec opisu nie będziesz już chciał się z nim rozstać.

Porównaj te dwa opisy:

  1. "Przywiązałem ten szal, używając tylko najwyższej jakości nici i skomplikowanych wzorów. Dziergam od ponad 20 lat, więc mam najwyższej jakości szaliki o złożonych wzorach, które wymagają specjalnych umiejętności. "
  2. A drugi opis "Ten szalik był związany z miłością do ciebie. Więc podobała ci się jego miękkość i piękno. W nim zawsze będziesz się opierał i będzie mógł ożywić każdą rzecz w swojej garderobie. "

Czy odczuwasz różnicę? W pierwszym wariancie sprzedawca pisze tylko o sobie i materiale, a po drugie, zalety dla klienta przy zakupie tego szala. To wszystko, a cała różnica, opisując produkty, zawsze pamiętaj o KOMECIE i DLA KOGO piszemy. Zawsze pamiętaj o swoim idealnym kliencie, dla którego tworzysz produkty.

W trzecim akapicie lepiej jest napisać o tym, jak powstał ten produkt. Tutaj możesz już napisać o procesie tworzenia, o materiałach, z których korzystasz. Historia tego produktu. Wracając do rękodzieła, klient chce uzyskać coś z historią, coś niezwykłego. W przeciwnym razie kupiłby zwykłą chińską rzecz w sklepie.

Opowiedz mu tę historię, zainteresuj go, zabierz go. I nie ma wątpliwości, że klienci będą kupować twoje produkty i będą wracać do Twojego sklepu raz za razem. I pamiętaj, aby dodać kilka linków do podobnych produktów w sklepie na końcu, ale w innym kolorze lub na produktach, które idealnie do niego pasują.

Powód 4: Sieci społecznościowe nie są używane.

Opracowanie skutecznej strategii marketingowej w sieciach społecznościowych wymaga czasu, ale jest to ważna część budowania fanów dla Twojego sklepu. Zbuduj swoją markę w sieciach społecznościowych, opowiedz o tworzeniu niektórych produktów, pokaż więcej, a nie wynik. Opowiedz nam o sobie. Pamiętaj, ludzie chcą kupować od ludzi.

Daj ludziom to, czego chcą, a oni przyjdą do ciebie raz za razem. Zaskocz klientów i będą rozmawiać o Tobie po prawej i lewej stronie, udostępniać swoje posty, pokazywać w sieciach społecznościowych, co kupili od Ciebie. Stwórz społeczność wokół swojej kreatywności. Nie pokazuj się jako sprzedawca konkretnego produktu, otwórz swoją osobowość, swoją twórczą naturę swoim fanom.

I pamiętajcie, ludzie chcą kupować od ludzi.

Powód numer 5. Bardzo szybko zrezygnował.

I piąty, ale moim zdaniem najważniejszy powód lub błąd. Jest bardzo wcześnie, aby się poddać i zdecydować, że twój produkt nie jest potrzebny nikomu. Około 85% właścicieli kreatywnych sklepów internetowych bardzo wcześnie zrezygnowało i porzuciło swoją działalność. Tak, wiem, że wpływa na to środowisko. Najprawdopodobniej ciągle słyszysz od bliskich osób, coś takiego:

  • "To, co robisz, jest nonsensem";
  • "Nigdy nie można zarabiać na tym";
  • "Wolałbym iść do pracy, niż robić to wszystko."

Czy to prawda? Nie jesteś sam, prawie każdy blog, który dopiero zaczyna swoją działalność od kreatywności, musi stawić czoła faktowi, że jego środowisko nie wspiera i nie wierzy w swoją działalność. I z czasem sama przestała w niego wierzyć, a może do momentu, gdy sukces był tylko jeden krok dalej.

Jeśli teraz zdecydujesz się poddać, zrób jeszcze jeden krok w kierunku swojego marzenia, a zobaczysz, że było warto. Nie rzucaj wszystkiego, będąc tak blisko realizacji swoich marzeń. Nikt nie wie, jaki sukces czeka cię na turnie. Uwierz w swoją pracę, a ona odwzajemni cię.Top