Wycieczka na kemping

Wycieczka na kemping

Muzeum Transportu Kolejowego na Dworcu Ryskim

Najbardziej czcigodny kawałek, perła kolekcji kolejowy - lokomotywy serii Ov otrzymała wśród kierowców czuły nick „owce”. Ma ponad sto lat. Blisko - kolejny radziecki Lokomotywa robione - PD ( „Feliks Dzierżyński”) - jeden z najsilniejszych lokomotyw radzieckie 30s.Wycieczka na kemping

Ekspozycja schwytany także niemiecki parowóz TE-5415 i dwa unikalne parowóz - ładunki P-0001 „Victory” i najbardziej zaawansowaną lokomotywa pasażer P36-0001 - pierwszy egzemplarz najnowszej serii radzieckich lokomotyw, prędkość vodivshih i najważniejsze pociągi pasażerskie.

Muzeum prezentuje również różne rodzaje krajowych lokomotyw spalinowych, w tym TE2-125 - „King of the Desert”, a także lokomotyw elektrycznych, w tym czechosłowackiego pasażera ES-4 z korpusem z włókna szklanego.

Na początku stulecia powstały również samochody: samochód pancerny na wyjazdy służbowe wysokich rangą urzędników państwowych i samochód wagonowy, w którym podczas pierwszej wojny światowej przewożono ludzi i konie. Muzeum jest regularnie aktualizowane o nowe ciekawe próbki.

Nie zapomnij ubrać się w pogodę!

2. Depot "Podmoskovnaya"

Wycieczka na kemping


Region moskiewski to wyjątkowa stacja. Prawie wszystkie inne stacje w kierunku Rygi zostały zniszczone podczas bombardowań w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i po ich przywróceniu zgodnie z typowymi projektami modelowymi z lat 50-tych.

Tutaj można zobaczyć odnowiony, zabytkowy kompleks linii kolejowej Moskwa-Vindava, która obejmuje kilka budynków.

Wycieczka na kemping

W pomieszczeniach stacji odtworzono atmosferę początku XX wieku za pomocą gotówki, telegrafu, poczekalni dla różnych klas widzów, bufet. Tutaj możesz wziąć interesującą wirtualną wycieczkę po Moskwie na początku zeszłego stulecia z należytą starannością.

Wycieczka na kemping

Kolejnym interesującym budynkiem jest wieża ciśnień, w której na ekranie interaktywnym goście prezentują proces napełniania lokomotywy wodą. W biurze szefa stacji odtworzono studium i apartament usługowy pracownika kolei z początku XX wieku.

Wycieczka na kemping

Ale główną atrakcją "Podmoskovnaya" jest bardzo zajezdnia z zakrętem - mechanizm, bez którego nie można uruchomić lokomotywy. Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć, jak zespół doświadczonych kolejarzy rozwiązuje to trudne zadanie. W budynku magazynu zachowały się wszystkie sekcje do naprawy lokomotyw i warsztatu. Obecnie lokomotywy naprawiają tutaj entuzjaści.

Wycieczka na kemping

Uzyskaj ogólne wyobrażenie o składzie jest możliwe dzięki wirtualnej trasie.

Pod koniec wycieczki retro pociąg doprowadza turystów z powrotem do dworca kolejowego w Rydze.

3. Moskwa, dworzec kolejowy w Rydze

Wycieczka na kempingPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top