Smakuj to

Wiodące hotele świata coraz częściej używają specjalnych smaków, aby zwiększyć lojalność gości. Jednak czasami "aromaterapia" zamienia się w prawdziwą "wojnę chemiczną". Jak znaleźć podejście do gościa o wyostrzonym węchu i co, jeśli sam zostałeś poddany "aromatycznej agresji"?Pierwszą rzeczą, jaką zauważyła Sheila Haas, kiedy ostatnio zameldowała się w hotelu w Los Angeles, był zapach: słodki, metaliczny zapach był wszędzie w jej pokoju. "To spowodowało atak astmy", powiedziała.

Skargi na kierownika spotkały się z wzruszeniem ramion. Szkoda, przedstawiciel jej odpowiedział, ale nie zapłaciłeś za numer "bez zapachu".

To nie twoja wyobraźnia. Coraz więcej hoteli zaczyna używać zapachów w swoich pokojach. Czasami jest to po prostu nie do zniesienia dla osób o zwiększonej wrażliwości węchowej.

Głównym motywem tej innowacji jest chęć zadowolenia gości, w każdym razie jest to deklarowane w ten sposób.

  • Dla l Four Seasons Hote Chicago charakterystyczny zapach to mieszanka smaków lokalnych fiołki, lilie wodne i owoców cytrusowych z nutami cedru dla „niezapomniany rezultat, który wita gości w dniu przyjazdu,” mówi Carly Fowler, specjalisty z klientami w powietrzu zapach, firmy, że dostawy markowe zapachy.
  • Hotel Irvine w Kalifornii, „my delikatnie użyć przyjemny aromat kwiatowymi nutami jaśminu i lilii wodnych, zmieszane z kremowym kwiatowo-orientalnych dźwięków, nutami drzewnymi, piżma, bursztynu i wanilii w pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu” - mówi CEO Yeron Kint.
  • Sheraton Carlsbad Resort hotel spa wypełnia zapach rys, bergamotki, jaśminu i frezji „aby wywołać poczucie przynależności” - mówi Tina Hingle, Marketing Manager. Według niej, prawo zapach „może spowodować miłe wspomnienia, zrelaksować ciało i uspokoić umysł i stwarza kontrolowanego wykorzystania pożądanego i przyjaznej atmosferze.”

Ile hoteli zajmuje się ekologiczną aromatyzacją? Na pewno nikt nie wie. "Wiele hoteli, od sieci do hoteli butikowych, działa obecnie z dodatkami smakowymi" - mówi Lior Azachi, kierownik ds. Rozwoju biznesu w firmie Bioluxal, dostawcy perfum.

Wszystkie hotele sieci Holiday Inn na całym świecie używają tego samego smaku w swoich holach. W Stanach Zjednoczonych istnieje co najmniej 1000 hoteli, które używają tych samych smaków.Bardziej interesujące pytanie: dlaczego hotele wykorzystują aromatyzację w miejscach publicznych, a nawet w pokojach?

Według książki Haha Lung i Christopher Provanta „Dominacja psychiczna”, goście Hilton w Las Vegas spędził 50% więcej czasu w pobliżu automatów gdy powietrze wokół nich ponownie napełnił się wonią kwiatów. W wyniku badań przeprowadzonych przez Washington State University stwierdzono, że efekt zapachu pomarańczy zachęca konsumentów do wydawania 20% więcej.

Oczywiście wyjaśnienie użycia zapachów może być jeszcze prostsze: zapach może ukrywać innych zapachów - odpychających gości.

Hotele zapewniają, że tak nie jest. W Renwick i Gregory, zarówno hotel butikowy znajduje się w Nowym Jorku, decyzja o zastosowaniu producentem wysokiej klasy zapachów w Brooklyn nazywa Apotheke, powstał wyłącznie na korzystny wpływ na gości.

"To nie jest próba ukrywania obcych zapachów, ale raczej sposób na stworzenie lepszego połączenia z hotelem i ulepszenie naszego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia podróży" - wyjaśnia przedstawiciel hotelu David Watsky. Hotele sprzedają nawet świece o charakterystycznym zapachu zwanym "drewnem" i "tytoniem".

Ale goście są sceptyczni. „Bardzo często zapachy w moim pokoju hotelowym ja stłumić - mówi Sally Dreyer, byłego nauczyciela przedszkola z Indianapolis. - Niektóre pachną niczym spraye kwiatowych i w niektórych hotelach smaki wydają się rozprzestrzeniać za pośrednictwem systemu wentylacyjnego z tego powodu mam. bóle głowy i zatory Dlaczego hotele myślą, że chcemy poczuć te zapachy? ".

Patricia Abrew, bostońska pianistka cierpiąca na alergie, twierdzi, że "dziwna" jest decyzja hoteli o użyciu sztucznych zapachów. Zastanawia się, „czy są one gotowe do potencjalnych procesów sądowych nie tylko od niczego nie podejrzewających klientów, ale przede wszystkim przez jego własnych pracowników, którzy będą stale pod ich wpływem?”.

Niektórzy goście mają sztuczne zapachy wzbudzają podejrzenia. Odnosi się wrażenie, że hotele próbują coś ukryć. Ale prawda jest nieco bardziej skomplikowana. Tak, niektóre zapachy są przeznaczone do ukrywania niezbyt przyjemnych zapachów, ale także zmniejszają czujność i zachęcają do wydawania więcej.

Jednak nie wszyscy goście są zadowoleni ze spotkania "pachnącego".

Co robić, jeśli masz ostry zmysł węchu:

  • Wybierz hipoalergiczne pokoje. Zatrzymaj się w hotelach oferujących hipoalergiczne pokoje, które nie są aromatyzowane. Większość sieci hotelowych, w tym Hyatt, Hilton, Marriott, Sheraton i Fairmont, oferuje dziś "bezzapachowe" pokoje.
  • Jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach, powiedz to. Niektóre hotele używają zapachów we wszystkich swoich strefach. Jeśli masz wrażliwy węch, nie czekaj w hotelu na połowę czasu na złożenie skargi.
  • Przewietrz swój numer. Jeśli nic nie pomoże, otwórz okno lub znajdź źródło zapachu i wyłącz je. W Hilton Head Vacation Rentals, w Południowej Karolinie, sprawcami problemu była seria nadaktywnych jednostek wtyczek, które bardzo łatwo można było wyłączyć.

I oczywiście lepiej jest sprawdzić hotel z wyprzedzeniem, na przykład, czytając recenzje osób, które wcześniej tam przebywały.

Źródło: Usatoday.com / tłumaczenie i adaptacja Hotelier.PRO

Bądź na bieżąco z nowościami i wydarzeniami w branży hotelarskiej i miej oko na aktualizacje Hotelier.PRO - zapisz się na cotygodniowy biuletyn. To nic nie kosztuje.

Powiązane materiałyPoprzedni

Następna

Top Top