Który program wybrać dla nawigatora samochodowego

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Nowoczesny kierowca musi mieć w swoim systemie nawigacji samochodowej. Nawigator jest twoim pierwszym asystentem na drodze. Od to ​​zależy od wielu rzeczy: Nie ma czasu na spotkanie biznesowe na czas (powie to, gdzie i jak podłączyć je do pass), jeśli nie zgubić w nieznanym odcinku drogi podczas podróży na wakacje, nie zgubić się tam na ulicach nieznanego miasta, i wiele więcej.

Często przy zakupie nawigatora oferowane jest oprogramowanie. Każdy główny producent systemów nawigacyjnych oferuje pakiet oprogramowania dla systemu operacyjnego nawigatora. Musisz sam wybrać program dla nawigatora, biorąc pod uwagę swoje potrzeby. Istnieje wiele dobrych programów, które najlepiej pasują do twoich wymagań - określ siebie.Program nawigacyjny: co to jest, funkcjonalność i możliwości nowoczesnych systemów

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Czym jest program nawigacyjny? To oprogramowanie (oprogramowanie) gps-navigator. Zwykle w nawigatorze znajduje się zamknięty system operacyjny (użytkownik nie ma możliwości wprowadzania zmian w programie). Po uruchomieniu nawigatora program nawigacyjny jest ładowany automatycznie. Wiele znanych firm zapewniło instalację dwóch programów jednocześnie na jednym urządzeniu. Istnieją nawigatory na sprzedaż bez aplikacji do nawigacji.

Uwaga: Zaleca się zakup nawigatora z oprogramowaniem producenta, ponieważ działa on znacznie szybciej i bardziej niezawodnie niż te, które można zainstalować samodzielnie.

Oprócz programu nawigacyjnego, urządzenie GPS ma mapy podstawowe wyposażone w routing i możliwość ciągłej aktualizacji. Zestaw oprogramowania dla nawigatora ma klucz na twojej kopii programu. Klucz umożliwia regularne pobieranie aktualizacji ze strony producenta bezpłatnie.

Popularne oprogramowanie dla nawigatorów

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Która aplikacja jest lepsza do nawigacji? Prawni nawigatorzy są początkowo wyposażeni w aplikację dla systemu operacyjnego i mapy Federacji Rosyjskiej i niektórych krajów WNP. Popularne aplikacje dla nawigatora to ogromna ilość. Przeczytaj ocenę programu nawigacji:

• Mapy Google - udostępnia interaktywne mapy satelitarne w dowolnym miejscu na świecie online.

• Yandex.Navigator - otwiera możliwość sterowania nawigatorem za pomocą głosu.

• MAPS.ME - szczegółowe mapy działające bez połączenia z Internetem.

• HERE Maps - obsługuje 196 krajów, w tym serwis nawigacji w 96 krajach.

• Navitel - zapewnia największą liczbę osiedli i dróg Federacji Rosyjskiej.

• Sygic - nawigacja GPS, mapy, korki i fotoradary.

• DoubleGIS, LLC - mapa, wygodny nawigator do miasta z możliwością budowy oszczędnych tras i katalogu z kontaktami wielu organizacji. Działa bez połączenia z Internetem.

• OsmAnd - umożliwia pracę z mapami OpenStreetMap i innymi. Wbudowana nawigacja głosowa, usługa "nagrywanie", istnieje wiele możliwości edycji OSM.

• Ulmon GmbH - aplikacja posiada ponad 8000 kart i działa w trybie offline.

• Waze - program aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Istnieją inne aplikacje do nawigatora. Aby wybrać najlepszy program nawigacyjny, musisz dowiedzieć się, czego oczekujesz od nawigatora: jesteś zainteresowany całą Rosją lub konkretnym miastem, czy program obsługuje korki uliczne, czy można go umieścić na kartach innych producentów itp. Która nawigacja jest lepsza, możesz zdecydować po zapoznaniu się ze wszystkimi ofertami na rynku sprzedaży.

Mapy Google

Yandex.Navigator

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Yandex.Navigator to najlepsze darmowe oprogramowanie do nawigacji dla Androida. Firma Yandex stworzyła możliwość budowy najbardziej dochodowych tras przez drogi Ukrainy i Rosji. Yandeks.Navigator oferuje usługi, które pomogą Ci w drodze:

- budowa trasy między miastami (i miastami) Rosji i Ukrainy;

- demonstracja odległości i przybliżona liczba godzin do miejsca przeznaczenia;

- ładowanie sąsiednich części mapy podczas trasowania;

- szybka zmiana trasy, gdy pojawią się nowe informacje na temat przeszkód, które pojawiły się na drodze: wypadek, wypadek i inne;

- Nawigator jest wyposażony w czujnik, który pokazuje korki na drodze;

- zachowanie waszej ścieżki w "wybranym";

- automatyczne skalowanie skali mapy (im mniejsza prędkość, tym bliżej mapy - abyś mógł wykonać konieczny manewr na czas);

- możliwość poleceń głosowych;

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
MAPS.ME - szczegółowe mapy wszystkich krajów świata. Aplikacja do nawigacji może działać bardzo szybko bez obsługi Internetu. Zakres możliwości:

2. Usługa "zakładki" pozwala zapisać na mapie miejsce, którego potrzebujesz (możesz do niego wrócić).

3. Możliwość ładowania utworu z innych map na MAPS.ME. Obsługuje pliki KML / KMZ.

4. Autoobracanie (mapa synchronicznie z twoimi manewrami na drodze zmienia swoją pozycję).

Nokia HERE Maps to bezpłatny program do nawigacji. Do niedawna byłem na fińskich nawigatorach. Dziś z powodzeniem działa na bazie iOS lub Androida, jest w stanie uzyskać dostęp do kart serwisowych Nokia.

Wadą jest tymczasowy brak podpowiedzi głosowych dla kierowców (trwają prace nad udoskonaleniem).

Czy wiesz? Rok urodzenia pierwszego nawigatora to rok 1920. Urządzenie przypominało zegar, w którym prawidłowa mapa została włożona i przewinięta ręcznie.

Navitel Navigator

60% całej sprzedaży nawigacji w Rosji to program Navitel. Najpopularniejsza aplikacja dla nawigatora przyciąga ponad 9 różnych systemów operacyjnych, rozszerzone wsparcie techniczne i możliwość pracy w różnych językach. Kart licencji dla nawigatora nie można pobrać bezpłatnie, ale można kupić licencjonowany pakiet oprogramowania na stronie producenta lub u sprzedawcy. Aktualizacje następują co miesiąc. Baza danych map zawiera:

• ponad 3,5 miliona km dróg Federacji Rosyjskiej;

• Ponad 4,5 tysiąca miast w Rosji ze szczegółowymi schematami ulic;

• ponad 850 tysięcy ważnych obiektów;

• mapy 8 krajów WNP i ponad 40 stanów w Europie i USA.

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Navitel ma wiele darmowych usług: korki uliczne, ostrzeżenia radarowe, wyświetla szczegóły numerowania domów w Rosji, daje możliwość pisania wiadomości - usługa Navitel.SMS. Włącza program za pomocą routingu w dwóch trybach:

Tryb szybki - pozwala wygodnie dotrzeć do celu, omijając wszelkie przeszkody i korki.

Tryb krótki - pokaże ci najkrótszą ścieżkę.

Navitel może pokazać mapę w "płaskim" trybie 2D i 3D 3D. Navitel Navigator obsługuje:

• Navitel.Probki - zna najnowsze wieści o występowaniu zatłoczenia na drogach.

• "Navitel.SMS" - umożliwia wysyłanie wiadomości SMS.

• "Navitel.Events" - daje możliwość zarejestrowania, powiedzmy, wypadku.

• "Navitel.Friends" - zarejestrowani użytkownicy będą mogli uzyskać informacje o ruchach przyjaciół.

• "Dynamiczne POI" - pozwala dowiedzieć się o cenie paliwa, podaje informacje o kempingach i motelach, rozkładach jazdy itp.

• "Navitel.Pogoda" to informacja o pogodzie na kilka następnych dni w dowolnym miejscu na świecie.

Program działa z systemami operacyjnymi Windows CE, Android 1.5, Windows Mobile, Windows Phone, iOS, BADA, Symbian.

2. Wydrukuj zdjęcia terenu z serwisu Panoramio.

3. 2 opcje wyświetlania interfejsu: poziomy i pionowy.

4. Dostęp do bazy danych POI (dotknij mapy w dowolnym miejscu i przejdź do menu, które wyświetli listę wszystkiego, co znajduje się w pobliżu podanego punktu).

7. Wypełnianie i wyszczególnianie map dużych miast (małe osiedla są słabo opracowane).

8. Trasa przebiega w dwóch trybach: pieszo lub samochodem (opcja ta wymaga poprawy kapitału).

Wady programu Sygic to dużo płatnych usług, nieskorygowany tryb pieszy, niewystarczająca ilość szczegółów map małych osad, brak opcji monitorowania ruchu dla Rosji.

DoubleGIS, LLC

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
DoubleGIS (2GIS - system geoinformacyjny) jest najlepszym nawigatorem dla miasta (100 dużych miast) w Rosji oraz katalogu z kontaktami organizacji. Zawiera bazę informacyjną o niektórych miastach Ukrainy, Włoszech, Czechach itd. Wyszukiwarka działa w języku rosyjskim i językach krajów objętych programem. Połączenie internetowe nie jest wymagane. Aktualizacje w bazie danych dla organizacji występują kilka razy w roku. Aplikacja jest w stanie znaleźć odpowiedni budynek według nazw "ludowych". Istnieje interesująca funkcja "podłóg": szczegółowe plany rozmieszczenia centrów handlowych (na przykład opcja ta została już uruchomiona w 6 centrach handlowych w Moskwie).

Który program wybrać dla nawigatora samochodowego
Osmand - program do nawigacji dla systemu Android, działający na mapach offline OpenStreetMap i innych. Używa nawigacji głosowej, istnieje opcja "nagrania", obsługuje nawigację ścieżek GPX i ma wiele możliwości edycji dla OSM.

Funkcje Osmand:

1. Obecność wektora (jest to złożony zestaw danych, w którym tylko rysuje się obrazy do wyświetlenia) i mapy rastrowe (w postaci obrazów-kafelków).

2. Możliwość tworzenia własnych map wektorowych do wyświetlania geocaching jako POI (konwertuj dane początkowe do formatu Osm i indeksuj je za pomocą OsmAndMapCreator).

3. Obecność map-podłoży lub powłok o wymaganym poziomie przezroczystości.

4. Możliwość wizualizacji wyszukiwania na mapie.

5. Możliwość ustawienia trasy z przeszczepami (dla pieszych). Jednak zatrzymanie przeszczepów jest wybierane ręcznie.

6. Dostępność usługi w tle.

Ulmon GmbH

Najlepsze rozwiązanie dla autonomicznego nawigatora angielskojęzycznego Ulmon GmbH zawiera w swojej bazie danych 8000 map, przewodnik po Wiki Plus dla całego świata. W aplikacji nie ma nawigacji (ale można podłączyć specjalne aplikacje do nawigacji Navigon, Navitel, TomTom, Sygic).

Projekt pierwotnie nosił nazwę Freemap i został uruchomiony w Izraelu. Program działa na platformach: Windows Phone, iOS, Android, Windows Mobile, Symbian i BlackBerry.

Subskrybuj nasze kanały na Facebooku. Vkontakte i Instagram. wszystkie najciekawsze wydarzenia samochodowe w jednym miejscu.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top