Jak zwrócić pieniądze za bilet lotniczy

Jak zwrócić pieniądze za bilet lotniczy

Zdarza się, że okoliczności nie są udane, i trzeba powrócić do biletu lotniczego, które zostały zakupione kilka miesięcy wcześniej, a nawet w niskiej cenie w okresie ważności tego czy innego działania. Ty z biletem w ręku stosowania w aerokassy lub biura linii lotniczych, chcąc zwrócić pieniądze wydane na marne ... i dowiedzieć się, że linia lotnicza z jakiegoś powodu nie będzie cię poznać i powrót w dobrej wierze na kwotę zapłaconego biletu. W tym przypadku, można przyjść z pomocą kilku zasad, aby zrekompensować pasażerom jak duże kwoty przeznaczane na zakup biletów.

Zgodnie z art. 108 kodeksu lotniczego Federacji Rosyjskiej, jeżeli pasażer odmówił wykonywania lotów nie mniej niż jeden dzień, pasażer ma prawo do otrzymania pełnego kosztu biletu lotniczego. Ale jeśli jest mniej niż 24 godziny przed odlotem, zwrot biletu odbywa się z potrąceniem kwoty w wysokości nie większej niż 25%. Na tym samym podstawowym dokumencie, który reguluje działalność lotnictwa cywilnego, nie ma biletów bezzwrotnych, a nawet bilety lotnicze zakupione z dobrą zniżką można zwrócić przewoźnikowi. Były takie precedensy, kiedy pasażerowie wygrywali sprawy sądowe od linii lotniczych. Ale jeśli przedstawiciele przewoźnika przedstawili różne komentarze i usprawiedliwienia w obronie swoich praw, to wiesz - to dlatego, że linie lotnicze mają własne zasady transportu lotniczego, w tym zasady ustalania taryf i stosowania dodatkowych opłat. Zasady te i odnoszą się do przedstawicieli linii lotniczych, starając się, aby pasażerowie nie wykorzystali niewykorzystanych biletów, więcej pieniędzy. Jednakże, w razie sporu, pasażer musi przede wszystkim listem poleconym przesłać pisemne roszczenie wraz z zawiadomieniem o zwrot pieniędzy za bilet na podstawie art. 108 kodeksu lotniczego Federacji Rosyjskiej. Ponadto, skargi można wysyłać za pośrednictwem strony internetowej Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, Rospotrebnadzor i Związek Konsumentów Rosji również pomagają - masz prawo do otrzymania porady dotyczącej ochrony twoich praw.

Rada! Kup sprawdzone i najtańsze bilety tutaj:

I priobela trasy S7 przez spółki Coherent trevl dopiero po zakupie biletu, dowiedziałem się o przyjętej ustawy o bilety zwrotnymi oraz bezzwrotnej, cierpiące, który dostał się do mnie, gdy próbowałem zwrócić bilet, Messenger trevl, ja delikatnie wysłany - odnosząc się do nowego przyjętego prawa , nie ma więcej informacji, aby zapewnić mi nie dało, ale albo zapłacić shraf i zmienić bilety, albo pożegnać się z pieniędzmi, a ilość mówisz do mnie nie jest mała 65 000 rubli, postanowiłem dowiedzieć się wszystkiego sama. Zadzwoniłem do przewoźników hotline Stbir, a ja Menedżer bardzo grzecznie wyjaśnił, że istnieje trzecia droga wyjścia z tej sytuacji: moje miejsce usunięty z lotu (wkleja się do odsprzedaży), a liczba biletów zostały zarejestrowane pod moim imieniem, i ostrzegł, że mogą korzystać z w ciągu 11 miesięcy w dowolnym kierunku aż do terytorium Rosji. To powie, nie jest to zła decyzja w obecnej sytuacji! Oczywiście wezmę bilety, ale firma trevl Messenger nie będzie już stosowana!

 • Linia lotnicza Aeroflot Soczi-Perm IL 96-300, S7 Airbus A-321
 • Linie lotnicze Nordwind Airlines Barcelona-Moscow Boeing-777-200ER
 • Linia lotnicza ГТК Rosja Lot FV576 Krasnojarsk-Sankt Petersburg-Kaliningrad Airbus A319-100
 • Linia lotnicza Nouvelair Flight BJ823 St Petersburg - Monastir Airbus A321
 • Kiedy awaryjne lądowanie samolotu z lekkim silnikiem w pobliżu Tver cierpiało na pilota
 • Z powodu tragedii z Jak-52, Mistrzostwa Rosji w Kalachevo
 • Pasażer, który przybył z Niemiec, zmarł na lotnisku w Samara
 • W wyniku upadku lekkiego samolotu w rejonie Lipetska zginęły 4 osoby

  Avia-Talk.ru - wiadomości lotnicze

  Wiadomości z rosyjskiego i zagranicznego lotnictwa cywilnego.  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top