Jak zwiększyć sprzedaż w klubie fitness, fitness jako firma

Dziś podzielę się fajnym "chipem", który czasami daję jako praktyczne ćwiczenie na szkoleniach w miejscu sprzedaży.

Mam nadzieję, że okresowo odbywają się spotkania pracowników? Trzeba to zrobić, nie zmieniając ich w dwugodzinne "akty" i rozdawanie winnym winnych: jest to niekonstytucyjne, a nawet szkodliwe.Dlaczego potrzebujemy walnych zgromadzeń:

  • przekazywać pracownikom ważne informacje (innowacje, najbliższe działania i wydarzenia w klubie)
  • Aby dowiedzieć się opinii pracowników na dany temat
  • czuć ogólny nastrój w zespole
  • dziel się sukcesami i porażkami, wymyślaj "co można zrobić, aby poprawić sytuację"
  • wyznaczyć ambitny cel na kolejny okres, spróbować "obciążyć" pracowników za ich wdrożenie
  • GŁÓWNY: użyj KAŻDEGO spotkania, aby ćwiczyć określoną umiejętność sprzedaży (na koniec, przeznacz 10-15 minut na mini-wykład + ćwiczenie w ćwiczeniach)

Oto jedno z prostych i skutecznych ćwiczeń, do treningu umiejętności prezentacji i, co najważniejsze, aktywnego słuchania. (A mały sekret: najlepsze „ćwiczenie” i „technologia” do zwiększenia sprzedaży - tych, które prowadzą do rozwoju osobistego pracowników i jakość życia nie tylko w pracy, ale także poza osobą, która nauczyła się słuchać i doskonalić swoje umiejętności mówienia, mimowolnie. i poprawia relacje z ludźmi w ogóle. i, przy okazji, z zaawansowaną personelu uczącego pracować o wiele bardziej przyjemne niż z czasem neurotyczny, sprawdzonej wieloletnią praktyką.))

Krok 1. Kilka dni przed spotkaniem powierzamy zadanie wszystkim pracownikom: przygotuj prezentację fabularną o dowolnym produkcie lub usłudze klubu, do wyboru. Ważne: regularnie przypominamy, że nie jest interesujące dla klienta słuchanie wspaniałych kart / subskrypcji lub dodatkowych usług, które mamy! Ale klient jest bardzo ważny, aby rozwiązać swoje problemy lub uzyskać pożądane rezultaty. Tj. z tego punktu widzenia należy mówić o wybranej usłudze.Krok 2. Pod koniec spotkania przeprowadzamy mini-trening: nazywamy kilku wolontariuszy, a jeden z nich wolno, pewnie i jak najwięcej "smacznie" i szczegółowo opowiada o wybranym produkcie / usłudze klubu. Drugim zadaniem jest słuchać tak uważnie, jak to możliwe, używając następujących "żetonów":

- pozycja wyjściowa: otwarta postawa, jedna stopa nieznacznie przed drugą (tak zwana postawa mówcy)
- używamy metod aktywnego słuchania: wspieramy kontakt wzrokowy, kiwamy głową, potwierdzamy to, co słyszeliśmy przy pomocy "tak, tak, tak, zgadzam się, dobrze, dokładnie, dobrze", itp.
- w miarę możliwości „otzerkalivaem”, mówiąc, zmienić pozycję ciała po nim, po prostu przenieść, jeśli porusza się, uśmiech czy żartował lub uśmiechając się lekko symulacji (nie przesadzam i nie naśladować!) Jego mimiki i gestów, kiedy to jest właściwe.

Jak zwiększyć sprzedaż w klubie fitness, fitness jako firma

Krok 3. Po zakończeniu prezentacji prosimy o informacje zwrotne od obu: co było odczuwalne podczas ćwiczenia, jakie emocje były ze sobą powiązane, jaka była trudność itp.
Idealnie, gdyby słuchacz zrobił wszystko poprawnie, prezenter powinien dostać się do niego z niewytłumaczalną sympatią i zaufaniem :). Rola słuchacza jest o wiele ważniejsza niż rola prelegenta, ponieważ umiejętności słuchania są kluczową umiejętnością sukcesu sprzedawcy!

Krok 5. Uczestnicy pary zmieniają role, a poprzednie kroki są powtarzane od nowa.

Krok 6. Łączymy wszystkich pracowników w pary i oni jednocześnie, każdy we własnym tempie, ćwiczą to samo ćwiczenie w obu kierunkach jeden raz.

Krok 7. Wspólna dyskusja na temat ćwiczenia, prosimy wszystkich opinii: czy było to łatwe, czy było to trudne? Co czułeś ze swoim partnerem? Ogólne emocje, wrażenia i wnioski po ćwiczeniach?

Krok 8. Wspólnie dochodzimy do wniosku, że umiejętność słuchania jest najważniejszą umiejętnością komunikacji (nie tylko w celu sprzedaży), a co najważniejsze, umiejętność ta może być ćwiczona jak każda inna. Wzywamy, aby o tym pamiętać, komunikować się z klientami i nawzajem oraz pracować przy każdej okazji.

Ważne: koledzy, nie oczekujcie, że 100% pracowników zostanie przesiąkniętych tym pomysłem, a płonące oczy zaczną przekładać tę wiedzę na praktykę. W każdym zdrowym zespole będą sceptycy i "sabotażyści", to normalne. Ale będą koniecznie ci, którzy zdadzą sobie sprawę z wagi tego, co im dacie, i zaczną wdrażać i otrzymywać wyniki (często uczestnicy raportu z treningu dotyczącego nowej sprzedaży tego samego dnia!). Rezultaty zachęcają ich do jeszcze większego wykorzystania tej wiedzy. Po chwili, widząc wyniki swoich kolegów, nawet wątpiący rozumieją, że działa ...Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top