Jak zrobić toast ślubny własnymi słowami - "wszystko w najdrobniejszych szczegółach"

Jak zrobić toast ślubny własnymi słowami -

Ślub jest jednym z najjaśniejszych i najbardziej wzruszających świąt. W Rosji obchodzona jest z poszanowaniem wielu zwyczajów i tradycji, z których głównym jest organizacja uroczystego bankietu, tradycyjnie odbywającego się w domu pana młodego z panną młodą lub restauracją. Aby uczcić ślub i rozpocząć wspólne życie, nowożeńcy są zapraszani przez wielu gości, wśród których są zazwyczaj ich krewni, przyjaciele, a także współpracownicy w pracy.Każdy z zaproszonych, ponownie z tradycją, przyjeżdża na wakacje z darem i gotowym toastem, który wymówi, gdy toastmaster lub gospodarz imprezy odda mu głos. Nie oczekuj, że będziesz mógł usiąść na uboczu, a linia nie dotrze do ciebie.

Konieczne jest przygotowanie przemówienia dla nowożeńców. Po pierwsze, dlatego, jeśli nie wiesz, ominąć możliwość takiego oświadczenia publicznego, a po drugie dlatego, że dobre życzenia i wielkie słowa, które wyrażają swój szacunek, szacunek i dobre nastawienie do bohaterów tej okazji.

Jakie są rodzaje toastów ślubnych?

Do tej pory istnieje kilka najpopularniejszych rodzajów weselnych toastów do picia. Należą do nich:

Zasady kompilacji

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać gotowych przykładów tostów ślubnych, wygłaszaj przemówienia gratulacyjne. Ważne jest przestrzeganie prostych zasad i zaleceń.

Co powinienem wziąć pod uwagę?

Najważniejszą rzeczą jest wzięcie pod uwagę stopnia pokrewieństwa lub intymności komunikacji z świeżo poślubionymi małżonkami. Pamiętaj, że życzenia krewnych lub bliskich przyjaciół powinny różnić się od toastów gości, którzy mają status dobrych znajomych. Jeśli jesteś zaproszony na wesele jako przyjaciel lub współpracownik i nie komunikujesz się z panną młodą, nie ograniczaj się do standardowych słów.

Cieplejsze życzenia przyjdą dla bliskich przyjaciół lub krewnych. Możesz ich używać nawet w łagodnej formie komicznej. Nie przesadzaj z humorem. Ślub jest nadal poważnym wydarzeniem. Oczywiście można i trzeba rozcieńczyć uroczystą atmosferę dobrym żartem. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że przez niefortunne ironiczne gratulacje można obrazić nowożeńców, ich rodziców lub innych gości. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, że wszyscy polubią twoje poczucie humoru, nie używaj go do komponowania tostów własnymi słowami.

Trzy składniki "prawego" tosta

Pamiętaj, że prawidłowe tosty składa się z trzech części - jest to tło, zawieranie i sugestie. W pierwszej części, można powiedzieć piękną legendę: „Na niebie świeciły dwa niezwykle piękne gwiazdy, które oślepiać siebie z ich wspaniałym jasnym świetle. I pomimo tego, że byli blisko, ich światło było dla siebie niewidzialne. Pewnego dnia jedna gwiazda zaczęła zanikać. A potem inny rzekł do niej: "Nie smuć się, moje światło wystarcza dla nas dwojga". Wywodzi z narratorem w pierwszej części historii „Więc pijmy na fakt, że nasi młodzi jak te dwie gwiazdy zawsze przyjść z pomocą od siebie, dzieląc światła i nigdy nie gaśnie!” Życzenia są dodawane do tosty ślubu, w zależności od preferencji . Gratulacje są kompletne, nawet bez nich. Ale jeśli myślisz, że powinniśmy powiedzieć kilka słów do młodych, zachować swoje tosty tak: „A ja z kolei chcę życzyć Wam niesamowite i oszałamiający szczęścia i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach, wzajemnego wsparcia i miłości, która będzie nosić przez lata ! "

Jak nie zapomnieć wszystkich słów z podniecenia

Nie zapominaj, że nawet jeśli były na nim przez długi czas i można powiedzieć, nauczył się go na pamięć, w najbardziej ekscytującym i ważnym momencie można zacząć doświadczać ze względu na fakt, że trzeba mówić przed wielu ludzi. Konsekwencją tego będzie całkowicie zapomniany grzanek. Dlatego należy zapisać go na kartce papieru, który poprosi we właściwym czasie.

Czy myślisz, że na kawałku papieru będziesz wyglądać jak niedbały uczeń z prześcieradłem? Następnie, z góry, kup piękną pocztówkę w specjalistycznym sklepie lub salonie ślubnym i napisz toast, skomponowany własnymi słowami.

Więc po prostu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu nie ośmieszyć z zmięty kawałek papieru z podniecenia i pozostawić nowożeńcy długą pamięć o jego wizycie do najważniejszego wydarzenia w ich życiu. Jeśli masz już toast własnymi słowami, ale martwisz się o to, czy będzie on podoba nowożeńcom i innych gości, pokazać kogoś ze znajomych lub krewnych tekście. Pożądane jest, aby była to osoba o prawidłowej i kompetentnej mowie, posiadająca umiejętność słowa i sens taktu. Pamiętaj, że oprócz ciebie na weselu będzie duża liczba gości, a każdy z nich wymówi toast. Dlatego twoje przemówienie powinno być krótkie, pojemne i pełne informacji. Mowa oczywiście nie jest banalna: Gratuluję ci w dniu ślubu, życzę ci szczęścia w życiu osobistym. Ale nie warto też odkładać gratulacji na długi czas. Zanim zaczniesz mówić toast, okazuj szacunek reszcie gości - do tego musisz się przedstawić. Zacznij gratulacje tymi słowami: "Dobry i przyjemny wieczór! Nazywam się "imię". Jestem przyjacielem i kolegą z pracy pana młodego. Bardzo się cieszę, że nasi drodzy nowożeńcy zdecydowali się na tak ważny i odpowiedzialny krok, i chcę powiedzieć kilka słów na ten temat ". Prezentowany powinien być tylko wtedy, gdy nie znasz niektórych gości obecnych na weselu. Zgadzam się, że na święcie obchodzonym w bliskim gronie przyjaciół i krewnych, gdzie wszyscy się znają, będzie to wyglądało śmiesznie i niewłaściwie.Gotowe przykłady

Od rodziców

Dawno temu żyły trojaczki. I ciągle istniał między nimi spór: kto rządzi? Ponieważ byli bliźniakami, każdy z nich wierzył, że pierwszy się urodził, że był mądrzejszy i bardziej zaradny. Więc jest ważniejsze. A potem pewnego dnia pracowali w terenie, gdy spadł silny wiatr. Bracia schowali się w małej jaskini. A kiedy huragan ustąpił, wyszli i odkryli, że ich uprawy, dom, ogród - cały wiatr odważył się od powierzchni ziemi. Starszy brat powiedział: "Jestem świetnym masonem. Wzniosę ściany domu, a nasz nowy dom będzie silniejszy i bardziej niezawodny niż stary! ". "Jestem stolarzem i mogę wykonywać całą pracę na drewnie!" - powiedział drugi brat. Trzeci brat powiedział: "Zbuduję kominek i urządzę dom!". W ten sposób zaczęli wspólnie budować nowe mieszkanie, które okazało się znacznie lepsze niż ich stary dom. Z każdą cegłą budowanego domu bracia poznawali prawdę, a mianowicie, że nie ma znaczenia, kto urodził się pierwszy, kto jest ładniejszy i mądrzejszy. Dla wszystkich było ważne, że byli razem. Tak więc morał przypowieści jest następujący: żyć razem z miłością w sercu! Bądź szczęśliwym bratem!
*** Każdego roku, jako dziecko, dekorowaliśmy drzewo razem z tobą. Zapaliła światła i wlała do szklanki zabawek. A teraz, w tym ważnym dniu dla ciebie, braciszku, pamiętaj o tym drzewie. W końcu życie rodzinne to długa girlanda wielu żarówek. Ale jakie kolory będą światła i jak jaskrawo będzie świecić girlanda zależy od was drogie nowożeńców. Niech twoja rodzina zapanuje w pokorze i harmonii, szacunku i miłości! A świąteczna nić kolorowych lampionów zabłyśnie w waszych sercach!
*** Mój ukochany bracie! Życie rodzinne to szybki pociąg! Życzę z żoną do stacji na drodze swojej „rodziny” zwanego ekspresowe: Stacja Szczęście i miłość, radość Platform, City of Success, Hamlet Kids Depot i dobre samopoczucie! Bądź szczęśliwy! Jest gorzki.

Do siostry od siostry

Moja droga siostro! Nadchodzi magiczny dzień twojego ślubu! Ty i twój mąż dzisiaj przerzuciliście pierwszą stronę nowej książki. A ta książka jest twoim życiem rodzinnym. Chcę podnieść kieliszek, aby wszystkie kolejne strony były wypełnione tymi samymi, niezapomnianymi wydarzeniami, jak dzisiaj, a twarze zawsze były oświetlone szczęśliwym uśmiechem! Miłość jest szczególnym darem, który może obudzić w duszy wszystko, co najczystsze i najbystrzejsze. Zadbaj o to uczucie i siebie nawzajem! Dla młodych!
*** Siostro! Dzisiaj los dał Tobie i Twojemu mężowi specjalny prezent - klucz do szczęścia rodzinnego. A teraz twoim obowiązkiem jest chronić ten klucz. Zawiera całą delikatność i miłość, które odczuwasz dla siebie nawzajem. Zachowaj ten prezent, ponieważ gdy go zgubisz, nie możesz zrobić duplikatu. Chciałbym życzyć, aby wspólne życie było jasne i szczęśliwe, a zazdrość nie zepsuła jego obecności! Jest gorzki!
*** Moja droga siostrzyczko! Chcę ci powiedzieć jedną ludową mądrość. Mówią, że w pierwszym roku wspólnego życia mąż mówi, a żona słucha jego słów. W drugim roku, wręcz przeciwnie, żona mówi, a jej mąż słucha. Na trzeci rok oboje małżonkowie mówią, a ich sąsiedzi słuchają. Wypijmy więc, aby życie rodzinne było długie i szczęśliwe, a ty zawsze słuchałeś przyjaciela, a miłość i wzajemne zrozumienie dominowały w domu!
*** Jeden mądry człowiek powiedział, że człowiek wydaje się tylko w połowie szczęśliwy. Dorasta, przechodzi przez życie, ale nie może być całkowicie szczęśliwy, dopóki nie spotka się z bliską osobą. W życiu mojej siostry nadszedł wyjątkowy dzień - znalazła swoją bratnią duszę, co oznacza, że ​​stała się naprawdę szczęśliwa! Podnieśmy okulary, aby szczęście naszych nowożeńców było zawsze pełne, a żadne rozczarowania i przeciwności nie mogły go zniszczyć!

Od znajomego

Drogi przyjacielu, czego mogę ci życzyć w takim dniu? Obok ciebie będzie teraz zawsze niezawodne ramię, na którym możesz się oprzeć, kamizelka, w której możesz płakać. I tak przypomniałem sobie starą legendę, jak młoda para szuka najszczęśliwszej osoby, ponieważ, jak mówi ten znak, trzeba poprosić o kawałek jego koszuli i zachować całe swoje życie dla siebie, by być szczęśliwym. Przekazywane młode góry i rzeki, szukające szczęściarza żebraka. Spotkali się bogaci i grube, z dużymi domami i workami pieniędzy. Ktoś miał wiele dzieci, drugi siedział na werandzie pałacu i patrzył na przechodzących smutnymi oczami ludzi. Wreszcie wysoko w górach spotkali pasterza, który śpiewał i cieszył się życiem. Rzucili się do pasterza i zaczęli prosić o kawałek koszuli, wydawał się im taki szczęśliwy. Ale pasterz roześmiał się wesoło i powiedział: „Nie mam koszulę z rozgrzewa słońce, a deszcz myje” Wtedy młody prostu wcierać w policzek szczęśliwym człowiekiem i podjęły z nimi kawałek swojego prawdziwego, prawdziwego szczęścia. Pytam was teraz, kiedy jesteście tak szczęśliwi, pocierać policzki, aby wasze szczęście i miłość nigdy was nie opuściły! Jest gorzki!
*** Drogi przyjacielu, chcę przypomnieć wam o starej przypowieści. Pewnego razu żyła bardzo bogata i szlachetna osoba. I miał absolutnie wszystko: skrzynie pełne złota, bogaty dom, wielu służących. Ale zawsze był smutny. Kiedy przyjaciel zapytał go: "Dlaczego nie jesteś wesoły, czy masz wszystko?" Ten bogaty człowiek zaprosił go do odwiedzenia i tylko dwa dni z rzędu karmił tylko ciasta. Pod koniec drugiego dnia przyjaciel modlił się: "Daj mi kawałek czarnego chleba, błagam cię, nie mogę jeść ciastek!" Wtedy człowiek roześmiał się i odpowiedział: "Dlatego jestem smutny. Tak, mam dużo pieniędzy. Ale nie ma drugiej połowy, o której czasami można by się spierać! "Tak więc, drogi przyjacielu, pozwól, że masz tylko dużo: pieniądze, bogactwo. I nie martw się, jeśli istnieją argumenty, bez nich nie można żyć. Jest gorzki!

Idąc na wesele z przygotowanym toastem, dopasuj się do właściwej fali. Tylko w tym przypadku możesz naładować nowożeńców i gości pozytywnymi emocjami.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top