Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Jeśli masz już długie rzęsy, możesz po prostu narysować je pędzlem o wielkości 1-2 pikseli w niektórych miejscach. Ale co zrobić, jeśli rzęsy i w ogóle, istnieje wrażenie, nie ma lub jest, ale zbyt małe, aby je narysować? W tym przypadku już przygotowujemy pędzle w postaci rzęs. Możesz pobrać je tutaj (pobierz pędzle do Photoshopa).Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Na tę lekcję wybrałem zdjęcie, na którym dolne rzęsy są prawie niewidoczne, a górne są niewidoczne, ponieważ są skierowane bezpośrednio w obiektyw.

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Utwórz duplikat warstwy Ctrl + J (polecam prawie zawsze zaczynać od tej akcji, ponieważ nigdy nie wiesz, czy podoba ci się osiągnięty wynik, czy nie). Po tym polecam utworzenie kilku grup. Można to zrobić, klikając ikonę w oknie Warstwy Utwórz nową grupę. Utwórz główną grupę, którą nazywamy "oczami". W jej ramach stworzymy dwie grupy o nazwie "Rzęsy" i "Cienie". W tych grupach stworzymy nowe warstwy osobno dla każdego elementu (rzęsy górne i dolne, rzęsy lewe i prawe itp.).

Uwaga: Nie zapominaj, że grupa "Rzęsy" powinna znajdować się powyżej grupy cienia. W przeciwnym razie będzie to złudzenie, że cienie są nakładane na rzęsy.Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Zacznijmy. Wybierz warstwę, której potrzebujemy, na przykład grupę "Rzęsy" i warstwę "Górna część lewej". Teraz weź rzęsy, które nam się podobają (najpierw musisz zainstalować te pędzle, jak to zrobić, możesz przeczytać tutaj - "Jak zainstalować pędzle w Photoshopie") i wybrać rozmiar, jakiego potrzebujemy w ustawieniach pędzla.

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Teraz musimy przekształcić naszą rzęsę w wymagany przez nas rozmiar i kształt.

Możesz włączyć transformację w ten sposób. Naciśnij klawisz V lub po prostu włącz narzędzie Przesuń i zaznacz panel Pokaż transformanty. Teraz zaczynamy przekształcać naszą rzęsę.

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Wydaje się, że poradził sobie z pierwszą rzęsą. Na tym samym przykładzie robimy z innymi rzęsami.

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Aby zdradzić nasz realizm rzęs, zmień tryb mieszania całej grupy Rzęs na Miękkie Światło i zmniejsz krycie do 65 do 70% (ryc. 8).

Jak zrobić rzęsy w Photoshopie

Przejdź teraz do następnej lekcji: jak zrobić cień do oczu w Photoshopie, używając ostatniego uzyskanego wyniku.

Lekcje makijażu w PhotoshopiePowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top