Jak zrobić półpiętro w przedpokoju Chruszczowa

Kiedy wchodzisz do mieszkania - Chruszczowa, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest atmosfera i ogólny nastrój pomieszczenia. Oczywiście, jeśli wszystko jest poprawnie ułożone i starannie wykonane, wrażenie będzie dobre. Aby nadać niepowtarzalność i nowoczesny wygląd wszystkim mocnym stronom, pojawi się pragnienie. Ponieważ antresola zazwyczaj znajduje się na korytarzu, powinieneś pomyśleć o tym, jak zrobić to samemu.Jak zrobić półpiętro w przedpokoju Chruszczowa

Co to jest antresola?

To zwykła półka, ale jej lokalizacja znajduje się pod sufitem. Takie podejście pozwala zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Tworząc ten mebel, warto pamiętać, że to antresola nadaje nastroju całemu Chruszczowce. Dlatego niezwykle ważne jest, aby organicznie przyłączył się do projektu korytarza.

Jak zrobić półpiętro w przedpokoju Chruszczowa

Jak zrobić antresolę w korytarzu Chruszczowa?

1. Pierwszy etap pracy polega na pomiarze i ustaleniu projektu przyszłego mebla.
Nie ma konieczności zawieszania antresoli w odległości mniejszej niż 2,2 m od podłogi, aby w przyszłości mogła dojść do traumy.2. Na odpowiedniej wysokości narysuj linię, która będzie na poziomie dolnej półki antresoli. Będzie on przymocowany do belki nośnej lub profilu metalowego.

3. Przygotuj dwa elementy z materiału określonego w pozycji 2 o wymaganej długości i ostrożnie zamocuj (łączniki są zawsze dobrane w oparciu o jakość i materiał ścian) po przeciwnych stronach.

Jak zrobić półpiętro w przedpokoju Chruszczowa

4. Dno konstrukcji, jeśli jest to pożądane, może być wykonane z planszowanych desek lub płyty MDF lub OSB (materiał ten nie zapala się i nie pochłania wilgoci). Zakończ dno prętów.

5. Kierując się szerokością antresoli, wytnij dwa plastikowe profile z rowkami. Ten element będzie służyć do zawieszania na nim drzwi. Aby je mocno zabezpieczyć, najpierw użyj stempla i wywierć otwory na suficie, które są nieco większe niż średnica kołka.

6. Zrób drzwi. Jeśli chcesz zrobić własną antresolę w Khruschevka z błyszczącą fasadą, weź jej odpowiedni materiał, na przykład laminowaną płytę pilśniową lub płytę wiórową. Malujemy go w wybranym kolorze, a po jego wyschnięciu instalujemy go w rowkach naszego projektu. Dzięki takiemu projektowi drzwi będą się ślizgać. W razie potrzeby można ozdobić je pięknymi uchwytami lub pozostawić powierzchnię bez dodatkowego sprzętu. Oczywiście w najprostszej wersji można użyć zasłony z tkaniny zamiast drzwi, ale ta opcja nie wygląda tak spektakularnie i luksusowo.

7. Wszystkie elementy, które nie zostały ukryte, pokryte starannie plastikiem, tak aby antresola miała wykończony wygląd.

Jak zrobić półpiętro w przedpokoju Chruszczowa

Jak widać, nie ma nic trudnego w wykonaniu antresoli w Chruszczowce własnymi rękami.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top