Jak zrobić moduł papierowy

Modularne origami to specjalna technika do tworzenia różnych figur trójwymiarowych z papierowych trójkątnych modułów. Został wynaleziony w Chinach.

Aby zrobić na przykład łabędzia, węża lub drzewa, używając tej techniki, musisz przygotować zestaw trójkątnych modułów papieru, a następnie połączyć je, aby uzyskać pożądany kształt.Moduły origami mają kształt trójkąta i są wykonane z prostokątnych kawałków papieru. Te prostokąty mogą mieć różne rozmiary, na przykład 53x74mm lub 37x53mm. Aby uzyskać odpowiedni rozmiar, potrzebny jest arkusz A4.

Jak zrobić moduł do origami

Przygotuj papier formatu A4 (standardowy papier z albumu do rysowania lub papier do drukowania lub kopiowania).

1. Złóż papier na pół, a następnie raz za razem - jeśli obrócisz papier, otrzymasz 16 działek.

* Możesz złożyć papier jeszcze raz, wtedy dywizje będą wynosić 32, a będą mniejsze.

2. Wytnij papier na 16 lub 32 prostokąty.

* Do tego można użyć zarówno nożyczek, jak i noża biurowego, ten drugi będzie szybszy.3. Złóż jeden z powstałych prostokątów dwa razy szerszy.

4. Teraz złóż dwukrotnie długość i powróć do pierwotnej pozycji (wróć do kroku 3). W środku masz teraz linię, dzięki której możesz spłaszczyć moduł.

5. Złóż najpierw jedną stronę prostokąta do środka, potem drugą (podobną do złożenia samolotu).

6. Teraz zagnij krawędzie segmentów, które wystają.

7. Wystające fragmenty, które musisz zgiąć w górę.

Modułowe origami. Jak zrobić moduł.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz posiadać dla origami modułowych, jest papier i wspaniała cierpliwość. Ze względu na to, że liczby w origami modułowym nie są dość małe, muszą przygotować wiele modułów, od kilkuset do kilku tysięcy.

Każdy moduł ma 2 kieszenie. Za ich pomocą można podłączyć moduły.

Zwykle podczas składania modułów nie stosuje się kleju, ponieważ siła tarcia nie pozwala im się rozpaść. Ale zdarza się, że w niektórych miejscach konstrukcja papieru nie jest stabilna, a następnie jest wzmacniana przez sklejenie kilku modułów za pomocą kleju PVA.

Możesz użyć czystego białego i kolorowego papieru. Będzie to robił papier biurowy, ale możesz używać stron z czasopism, a nawet opakowań z cukierków od słodyczy. Zwykły papier kolorowy jest raczej cienki i rozdarcia na fałdach. Może służyć do tworzenia małych modułów (jeśli podzielisz papier A4 na 32 części).

Aby połączyć moduły, po prostu wstaw je do siebie. Można to zrobić na kilka sposobów.

Na przykład:

Co można zrobić z modułów

A jeśli pasjonujesz się tego rodzaju sztuką, to wkrótce będziesz mógł zrobić, na przykład, są takie modele:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top