Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

Jak utkać kotka z koralików

Jak możemy splatać foki?

Schematy tkania kotów są bardzo liczne - niektóre bardzo lekkie, odpowiednie dla początkujących, inne są nieco bardziej skomplikowane, ale w razie potrzeby można je stopniowo opanować. Istnieją również różne klasy mistrzowskie, które opisują tę lub inną technikę beadingu. Możesz je jednak zmienić według upodobań, fantazjować i dodawać nowe szczegóły, ponieważ nie ma ograniczeń co do kreatywności. Co więcej, im bardziej różnorodne będą kociaki, tym lepiej i ciekawiej.Najpopularniejsze to:

 • schemat tkania zbiorowego;
 • technika równoległego tkania;
 • tkanie monastyczne lub technika "cross-stitch".

Klasa mistrzowska do produkcji foki

Aby uzyskać duży kociak z koralików, musisz przygotować coś:

 • dwie kulki (można wziąć małe kulki lub zasymulować kawałek papier-mache) - na głowę i tułów;
 • farba akrylowa (według koloru koralików);
 • linia i drut;
 • nożyczki i klej;
 • koraliki w różnych kolorach i większych koralikach (na przykład, aby utworzyć peephole dwa zielone koraliki, na nos - trzy różowe, a na usta - trzy czerwone).

Jeśli chcesz utkać czarno-białego kota, pomaluj piłkę na szaro lub czarno, szkicując mały biały okrąg (to będzie brzuszek). Tkanie można rozpocząć po wyschnięciu farby.

 • Tkać łańcuch zgodnie ze schematem krzyżem na kole kulistego pnia. Można go przymocować za pomocą żyłki, aby była bardziej wygodna i uporządkowana (przekłuć krzyż w poprzek i przeciągnąć linę przez piłkę długą igłą).
 • Obróć pas natychmiast w dwóch kierunkach, nie zapominając o białym brzuchu kotka. Jeśli seria będzie bardzo szeroka, spróbuj zmniejszyć jedną kulkę, ale rób to w ciemnym tonie.
 • Następnie musisz zająć się łapami i ogonem. Aby je zasymulować, trzeba złożyć kawałek drutu na pół, a na jego środku ułożyć koralik na kolorze łap. Skręć projekt, pozostawiając małe ogony (2-3 cm). Będziesz także potrzebował dodatkowych 2 cm od długości nóg, które chcesz wykonać (wtedy z tym kawałkiem możesz je skręcić).
 • Wykonaj pięć takich spacji: krótkie, te same długości będą łapami, a najdłuższe - ogonem. Wtedy możesz przywiązać je do ciała. Aby to zrobić, przeciągnij drut przez zgrubienie w odpowiednim miejscu, zawiń jego resztę wokół i przyciąć nadmiar. Pamiętaj o symetrii i proporcjach.
 • Kiedy wszystko jest przywiązane, możesz zaplatać ogon i łapy za pomocą koralików. Aby wykonać pierwszy rząd, wykonaj następujący wzór: zaczep go o koraliki tułowia i oplec go paskiem mozaiki, używając 3 koralików do podstawy, a następnie 5. Kiedy dotrzesz do krawędzi, weź koraliki i paciorki koloru białego. Złożyć dużą kulkę na końcu stopy krzyżem. Reszta łap i ogon są dokładnie takie same.
 • Teraz zobacz klasę mistrzowską na temat tworzenia głowy pieczęci. Kula na głowę musi być przygotowana i pleciona, a także tułów. To prawda, że ​​tutaj nie potrzebujesz białych koralików.
 • Jeśli chcesz, możesz dać małemu kotu trochę serca. Aby go stworzyć, musisz utkać dwa krzyże płócienne: jedna strona składa się z pięciu krzyży, a druga - z trzech. Połóż serce po bokach, a żeby było bardziej obszerne - umieść w nim koralik. Następnie przyszywaj do łap.
 • Aby zrobić oko kota, uszy symetrycznie na pysku dwóch zielonych paciorków. Następnie tkać usta i dziobek między paciorkami.
 • Aby utworzyć uszy, musisz przeciąć narożnik na drucie i utkać pozostałości. I żeby dostać wąsy - przejrzyj kaganiec kilku kawałków żyłki.
 • Możesz przywiązać głowę do ciała. Aby to zrobić, wzdłuż jego dolnego obwodu (gdzie zamierzasz zrobić szyję), splot kolejny rząd krzyży. Przyłóż głowę i mocno dokręć, a następnie przewlecz końce.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  Mistrzowska klasa na stworzenie kotka o imieniu Gav

  Ten kot będzie również obszerny, a technika tkania na wiele sposobów jest podobna do produkcji poprzedniej zabawki.

  Będziesz musiał przygotować:

  • koraliki (głównym kolorem jest żółty, brązowe koraliki z dwóch odcieni są potrzebne do tworzenia łap, ogon, uszy i kaganiec i jasnożółty dla wewnętrznej powierzchni uszu);
  • szczegóły (17 czarnych koralików na dzióbek i oko, 24 niebieskie i 2 białe na oko, 2 czerwone na usta);
  • wszystkie inne narzędzia (żyłka, drut, klej, igły itp.).

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  W mistrzowskiej klasie tworzenia obszernej pieczęci mówi się, jak robić blanki z kulek. Możesz je wykonać z plasteliny, wklejając papier, malując lub zaznaczając się ołówkiem, w którym powinien zmienić się kolor paciorków na twarzy.

  Oczy i uszy utkane w technice tkania ręcznego, więc dla początkujących to zadanie może być trudne.

  Ciało i nogi tego kotka, w przeciwieństwie do poprzedniego, są wypełnione bawełną lub innym wypełniaczem. Po splataniu głowy, po prostu kontynuuj tkanie rzędów z dodatkami.

  Łapy muszą być wykonane z tkanie mozaiki, a następnie dołączyć je do tułowia. Następnie utworzysz tylko grzbiet, a od boku łapek kuleczki nie będą potrzebne. Plecy do ogona stopniowo zwężają się, a kiedy dojdziesz do podstawy, będziesz musiał wypełnić kocię bawełną i zakończyć ciało do końca.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  Pozostaje tylko przyczepić ogon i zrobić wąsy z czarnej linii.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste


  Kurs mistrzowski na temat "monastycznego" tkania

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  Materiały i narzędzia są prawie takie same jak w poprzednich klasach mistrzowskich, jednak perełki dla takiego kotka powinny być wybrane małe i nieprzejrzyste, co najmniej - dwa różne kolory. Oprócz małych koralików do oczu i nosa, będziesz potrzebował więcej koralików jeszcze trochę, z których zrobisz podkładki na tylnych nogach.

  Tkanie trójwymiarowej perełki z foczej skóry według schematu

  Podczas tej lekcji nauczysz się, jak tkać kota w trójwymiarową technikę, uzyskać schemat popularnego Kitty Kitty. Proces produkcyjny jest prosty. W ten sposób możesz być pewien, kiedy skończysz pracę. Więc, jak zrobić kota z koralików? Patrzymy na lekcję i bawimy się z dziećmi.

  Wymagane materiały

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Do pracy bierzemy następujące materiały:

  • koraliki (czarny, biały, czerwony);
  • Farby akrylowe (czarne, białe do malowania kul);
  • koraliki o większym rozmiarze (zielone do wizjera - 2 szt. różowe do dziobka - 3 szt. i czerwone do ust - 3 szt.);
  • 2 kulki do modelowania kota (głowa i tułów);
  • żyłka wędkarska;
  • drut;
  • nożyczki.

  Kot z koralikami własnymi rękami

  Symulujemy duże ciało: malujemy piłkę w kolorze, który będzie odpowiadał kolorowi koralików - kolorowi kota. Na przykład czarne kulki, a następnie pomalujemy piłkę na czarno. Tylko że pamiętamy, że dla cipki konieczne jest pozostawienie białego koła.

  Na balu narysuj cipkę - na zdjęciu to białe kółko. Gdy farba wyschnie na kulce, zaczynamy tkactwo od koralików.

  Na obwodzie piłki splot łańcuch z krzyżem. Aby produkt okazał się zgrabny, kulę należy zabezpieczyć żyłką.

  W obu kierunkach tka się pasek. W obszarze papiestwa pthemum jest pasem koloru białego. Zobacz więcej szczegółów na zdjęciach.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Gdy podczas tkania rząd na obwodzie jest szeroki - należy wyczyścić 1 koralik.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Kotek z koralików potrzebuje łapek i ogona, my zajmujemy się ich modelowaniem: kawałek drutu jest złożony na pół. W środku drutu szyjemy koralik wokół łapy kota.

  Dokręcamy drut i pozostawiamy ogony o długości 3 cm, nie zapomnij również o pozostawieniu dodatkowych 2 cm od oczekiwanej długości nóg. To 2 cm cięcie jest potrzebne do zaciśnięcia nóg.

  Wykonujemy 5 sztuk o wymaganej długości: pamiętajmy, że najdłuższym segmentem jest ogon, a krótkie długości - używamy na przednie nogi.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Przymocowujemy ogon i łapy do ciała: rozciągamy drut przez zgrubienie w odpowiednim miejscu, a reszta zawija się wokół drutu, odcinając nadmiar.

  Po ustaleniu wszystkich kończyn, przystępujemy do splatania. Pierwszy rząd umieszczamy za kulkami ciała, a warkocz za mozaiką. Dla normalnej grubości u podstawy, warto wziąć 3 kulki, a następnie 5 kulek.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Doppletem do kulki i na krawędzi flagelu za pomocą ściegu z białych koralików z dodatkiem perełek w kolejnych rzędach.

  Warkoczamy koralik i stopa kociaka jest gotowa. Następnie powinieneś wykonać te same manipulacje z innymi łapami i ogonem.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Jak utkać kocie głowy? W przypadku głowy użyj mniejszej średnicy piłki.

  Tak małą piłkę pomalowano farbą na kolor pnia. Poczekaj, aż będzie całkowicie suchy.

  Kiedy piłka wysusza się, należy ją zabezpieczyć, przechodząc przez nią igłą z żyłką. Wtedy możesz zacząć tkać koraliki. Warkocz również, podobnie jak tułów - od pasa.

  Po utkaniu głowy możemy utkać serce: w kształcie serca, z haftem krzyżykowym, 2 płócien. Jedna strona powinna składać się z pięciu krzyży, a druga, krótszych - 3 krzyży. Do tkania trójwymiarowego serca konieczne jest wstawienie koralików i przyszycie razem po bokach. Następnie serce przyszyte do łapy.

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Jak utkać twarz kota?

  Ogolić śliczną buzię: szyć 2 zielone koraliki na miejscu dla oczu - symetrycznie. Nos i usta warkocz między perełkami kagańca (3 różowe koraliki - to dla dziobka i 3 czerwone koraliki na usta).

  Robimy uszy. Na druciku naciągamy mały róg i splatamy resztki. Nie ma jasnych zasad tkania uszu. Dlatego możesz splatać według swojej wyobraźni.

  W przypadku anteny - konieczne jest przez pomylenie kilku kawałków żyłki. Na zdjęciu przypominają prawdziwe "kocie wąsy".

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Przygotowana głowa kota jest umieszczona na miejscu. Do kota nie dostał długiej szyi jak żyrafa - po prostu splot tylko 1 rząd krzyży, na spodzie głowy.

  Głowa pieczęci jest przyszyta do tułowia, mocno dokręca żyłkę i topi końcówki.

  Oto taka łatwa klasa mistrzowska i gotowy jest ładny koteczek z koralików. Okazuje się wesoły cud, który nie jest wstydem dać swoim krewnym, krewnym i przyjaciołom.

  Niech klasa mistrzowska i tkactwo przyniosą ci spokój ducha i przyjemność z procesu pracy. Na tej samej zasadzie, pojawi się kolejny dodatek - kot z koralików. Tworzy firmę kotów! Zdobądź piękną parę.

  Jak zrobić kota z koralików? W tym celu zmień kolor perełek, na przykład różowy, a nasza grafika będzie odtwarzana w nowych kolorach.

  Schemat tkania kota z koralików

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Źródło programu: książka Ingrid Moras "Animals from beads".

  Schematy tkania zabawnych kotków

  Ponadto proponujemy zapoznanie się z wiosenną kolekcją kolorowych foczych "Hello Kitty", które muszą być utkane techniką cegły i mozaiki.

  Pierwszy schemat: Cat of beads - Kitty-bee!

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  Drugi schemat: Kitty w formie motyla

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste

  Trzeci program: Kitty Fairy

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Zrób perełki z koralików według takich schematów, nie będzie to trudne, a po wyfrezowaniu, rzemiosło będzie wyglądało tak:

  Jak zrobić kota z paciorków, wszystko jest proste
  Rozmiar tych kotów wynosi zaledwie 6 cm, taki schemat jest rysowany w programie EasyBeadPatterns. Takie kocięta okazały się bardziej obszerne - w środku można umieścić sintepon.  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top