Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

W daczy nie można żyć bez wody, zarówno pod względem żywienia, jak i życia codziennego. I pomimo faktu, że woda pitna nie jest bardzo potrzebna, trudno jest ją przenosić skądś, poza tym konieczne jest również podlewanie roślin. Dlatego warto zastanowić się, jak znaleźć wodę na miejscu dla studni lub studni.Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Jeśli nie jesteś jednym z tych ogrodników, których działka znajduje się w pobliżu zbiorników, powinieneś zgromadzić pewną wiedzę, aby poszukiwanie wody na stronie było udane. Przede wszystkim należy zrozumieć występowanie wód podziemnych i ich odmian.

Rodzaje wód podziemnych

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Wraz z przenikaniem opadów atmosferycznych przez górną warstwę gleby, gwałtownie schodzą, aż dotrą do warstwy wodoodpornej, która jest skupiskiem gęstej glinki tłuszczowej. To tutaj zaczyna gromadzić się woda, mieszając się z piaskiem, ziemią, gliną i żwirem.

Jeśli na wodoodpornej warstwie znajdują się pęknięcia lub szczeliny, woda zacznie wnikać głębiej i gromadzi się w przestrzeni między dwiema warstwami wodoodpornej gleby.

To głębokość i forma występowania wód gruntowych są czynnikami decydującymi o ich klasyfikacji:

 • głębokość mniejsza niż 4 metry - perchage;
 • mniej niż 10 metrów - wody gruntowe;
 • mniej niż 40 metrów - woda interplastyczna;
 • więcej niż 40 metrów - woda artezyjska.

Warto zrozumieć, co jest bardziej szczegółowe w przypadku każdego rodzaju wody.

Verkhovodka jest rodzajem wody uformowanej na płytkiej głębokości, bezpośrednio pod górnymi warstwami gleby z powodu infiltracji opadów atmosferycznych. Verkhovodka nie nadaje się do użytku domowego, ponieważ jest zanieczyszczona i może być penetrowana przez zanieczyszczenia z toalety. Ponadto obecność wadozy jest bezpośrednio zależna od obecności deszczu lub wody z roztopów. Znajdź to najłatwiej.

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Wody gruntowe - ta warstwa wody znajduje się najbliżej wszystkich i znajduje się bezpośrednio pod okonia. Wody podziemne nie zmieniają swojego poziomu i nie zależą od opadów, ponieważ znajdują się one powyżej warstwy wodoodpornej, co uniemożliwia ich opuszczenie. W tym źródle wody nie ma ciśnienia, więc jeśli znajdziesz wodę gruntową i wykopiesz dół w witrynie do jej poziomu, pozostanie on niezmieniony.Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Oprócz stabilności woda gruntowa jest znacznie czystsza niż perchage, ponieważ jest filtrowana podczas przechodzenia przez górną warstwę gleby. Właśnie te wody najlepiej szukać do wiercenia studni lub studni.

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Interplastyczne wody oddzielają się od ziemi wodoszczelnymi lub półprzepuszczalnymi skałami. Mogą być pod ciśnieniem lub bez niego. Źródłem wód gruntowych są nawierzchnie lub warstwy wody pokrywającej. Gdy woda gruntowa wypływa, na powierzchni pojawia się klucz lub sprężyna. Najczęstszymi miejscami dla nich są wąwozy, stopa gór i inne obszary nizinne.

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Wody artezyjskie są idealnym źródłem wody pitnej. Ponadto przechodzą doskonałe czyszczenie i mają stabilny poziom. Aby dostarczyć wodę na miejsce, nie jest wymagane dodatkowe wyposażenie, ponieważ są one dostarczane pod ciśnieniem.

W celu skutecznego poszukiwania wody możesz użyć kilku metod ludowych:

Wyszukiwanie drutu

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Aby przeprowadzić tę metodę poszukiwania wody na miejscu, potrzebny będzie drut aluminiowy, z którego należy wykonać dwie długości około 40 cm, a następnie zagiąć końce (10 cm) obu segmentów i włożyć je do rur drewnianych, ale muszą one swobodnie drutu obrócić.

Następnie pobierz otrzymane segmenty i obróć je o 180 stopni, aby rozpocząć wyszukiwanie i poruszać się po witrynie. W miejscu, w którym znajdują się źródła wody, segmenty zaczną się łączyć w kierunku przepływu wody. Nieco dalej od tego miejsca zauważysz, jak druty rozchodzą się w różnych kierunkach.

Oznacz na miejscu miejsce podłączenia przewodów, a następnie rozłóż je na bok i odsuń nieco. Jeśli znów się połączą, oznacza to, że idziesz w kierunku wód gruntowych. Jeśli segmenty się rozejdą, kontynuuj wyszukiwanie, aż znajdziesz źródło wody.

Monitorowanie roślin

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Aby znaleźć wodę pod ziemią, można obserwować roślinność na miejscu. Są doskonałymi wskaźnikami przepływu wód gruntowych. A raczej tam, gdzie płynie woda, cała roślinność ma jaśniejszy kolor i soczyste liście. Najlepszymi roślinami dla punktu orientacyjnego są verba i szczaw, które podpowiedzą optymalne miejsce dla studni lub kopania studni.

Obserwacja zwierząt i owadów

Jak znaleźć wodę na stronie - poszukaj wody

Obserwacja zwierząt i owadów pomoże ci również w poszukiwaniu źródeł wody, na przykład podczas pragnienia psa, kopią ziemię dokładnie w miejscu, w którym znajduje się woda. Gęsi zaczynają nosić jaja, gdzie znajduje się punkt przecięcia żył wodnych. Po zachodzie słońca obserwuj komary lub komary - zbierają się tam, gdzie jest woda podziemna.

Kierując się tymi prostymi wskazówkami, dostaniesz studnię na swoim terytorium i zapomnisz o problemach związanych z brakiem wody w witrynie.

Przeczytaj więcej

Wiercenie wodne studni własnymi rękami

 • Jak podłączyć akumulator do systemu zaopatrzenia w wodę

 • Jak wybrać pompy wodne

 • Wybór pompy do studni

 • Jak znaleźć wodę do studni

 • Twoje prawa do firmy są potwierdzone!  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

  Top Top