Jak złapać szczupaka na wiosnę, gdy ugryzie, zhor, na spinningu, zhivitsa, zherlitsy

Jak złapać szczupaka na wiosnę, gdy ugryzie, zhor, na spinningu, zhivitsa, zherlitsy
Wyjął z szafy zakurzone sprzęty - kilka spinningów, spinningi i skrzynie ze sztucznymi przynętami.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dobra profilaktyka - do rozdmuchiwania pyłu, sprawdzenia smarowania cewek.Kiedy skończyłem profilaktykę, zacząłem wybierać odpowiedni sprzęt do zbliżających się połowów, na których zatrzymamy się na chwilę.

Kiedy ugryzie

Tarło w szczupaku zaczyna się zaraz po tym, jak lód opuści staw. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie zbiorniki wodne rozpoczynają się jednocześnie. Czas trwania tarła również nie jest taki sam i tutaj wszystko zależy przede wszystkim od cech i położenia zbiornika. Po zakończeniu tarła szczupak zaczyna aktywnie karmić i pędzi bezkrytycznie do absolutnie każdej sztucznej przynęty. Takie gryzienie trwa, niestety, niedługo, w większości przypadków nie ma już trzech tygodni. W opinii wielu wędkarzy jest to okres uważany za najbardziej odpowiedni do łowienia trofeów.

Wiosną szczupak może dziobać przez cały dzień, ale z pewną okresowością. Trzeba złapać podstawy szczupak tarła, ponieważ po drapieżnika przełożyć jajka ją przez kilka dni, strzegąc je od innych ryb jak okoń i płoć, który podobał się uczta jaja. Ponadto z powodzeniem szczupak złapany w tarlisk innych ryb (karp, okoń, płoć). Dlatego konieczne jest jak najdokładniejsze zbieranie strefy przybrzeżnej, szczególnie w miejscach, gdzie rośnie podwodna roślinność.

Najlepszy szczupak łapie w ciepłe, zachmurzone i spokojne dni. W te dni, jako przynęta na łowienie szczupaków, najlepiej używać łyżki. Wybierz przynętę jest konieczne przede wszystkim na podstawie głębokości, na której planuje złapać drapieżnika. Więc jeśli głębokość nie przekracza jednego metra, najlepiej przynęty są używane przez płuca.

Na spinning

Postaraj się umieścić przynętę bezpośrednio pod trzciną, a następnie krótką pauzę. Szczupak reaguje na plusk. Ten drapieżnik jest genetycznie zaprogramowany, by reagować na wybuchy w pobliżu brzegu, w przypadku, gdy żaba lub inne żywe stworzenia wpadną do wody.

Dowód tego, często ukąszenie występuje natychmiast po upadku przynęty w pobliżu brzegu lub na skraju roślinności.

Po upadku przynęty musisz zrobić krótką przerwę, a kolejne dwa metry, aby wykonać bardzo dokładne wolne okablowanie. Wykonujemy dwa gładkie skręty z cewką, pauzę 1-3 sekund, dwa gładkie zwoje z cewką, pauzę 2-3 sekund. Ten post nazywa się Stop and Go. Jest bardzo odpowiedni dla woblerów minnow.

Opcje okablowania do obracania:

Skręcanie jest drutem szarpanym. Najczęściej spotykane podczas łowienia wobblerów. Wykonuj ostre szarpnięcie i wobblack dzięki ostrzu, wykonuj ostre ruchy w różnych kierunkach. Ostrość drgań dobierana jest w zależności od działania ryby. Możesz to zrobić na różnych warstwach wody.

Stop and Go - ten typ okablowania obejmuje małe szelki z usztywnieniem i kolejne przystanki. Wykonaj kilka zwojów cewki i zatrzymaj na 2 sekundy i tak dalej.

Jaki żywy szczupak lubi najbardziej: karaś, płoć, okoń, świdrowiec, ponury, rybny, wzdręga. Wymienione ryby są liczne w większości zbiorników. Użycie rotanu jako przynęty jest pożądane w tych zbiornikach, w których jest. Najłatwiej złapać przynętę za pomocą miniaturowego wózka podnośnikowego, co nie jest zabronione przez zasady wędkowania amatorskiego. Umieszczając malyavochnitsę w wodzie, powinieneś narysować rybę, którą wykonuje się odlewając kawałki chleba lub przynęty. Jeśli mała ryba znajduje się powyżej siatki, musisz ją gwałtownie podnieść, aby nie miała czasu na pływanie. Kilka udanych rzutów może zapewnić rybakom żywą rybę na cały rejs połowowy, a nawet kot pozostanie. Możesz złapać przynętę zwykłą wędką.Możesz złapać robaki, bloodworms, robaki, chleb, ciasto i inne dysze, w ogóle, co jest złapane i złapać. Uratuj przynętę w czasie upałów pomoże armaty lub klatki. A przy chłodnej pogodzie mała ryba może być przechowywana w wiadrach. Rybacy stosują kilka sposobów sadzenia przynęty. Najczęściej jest to piercing w pobliżu płetwy grzbietowej. Ta metoda jest skuteczna, gdy waga i linia są powyżej żywej przynęty. W związku z tym hak jest maskowany przez płetwa ryb. Możesz popchnąć przynętę na haczyk i wargę. Pierce zhivitsa i może być za brzuchem, jeśli ciężar jest na dole, a mieszkaniec znajduje się nad nim. Rozmiar haczyka musi odpowiadać wielkości przynęty.

W więzieniu

Zherlitsy na stawie narażone są w szerokim łukiem od płycizn na głębokość iw procesie zaczął szczupak ukąszenia są zdefiniowane z konkretnego miejsca wyjściowego drapieżnik.

Jako dysza wykorzystano zhivety, w szczególności karp górny i mały karak. Istnieje opinia, że ​​najlepszym miłośnikiem łowienia ryb drapieżnych jest ten, który znajduje się w tym stawie.

Alexei w projektowaniu gotowych wentylatorów A-Elita wprowadził tylko niewielką zmianę: miejsce tradycyjnych trojaczków postawiło podwójne haczyki. Chociaż nie zaprzecza, że ​​tees można wykorzystać, często łapie nie tylko szczupaki w zimie, ale także pstrągi z sandaczy. Dlatego uważa, że ​​lepsze i bardziej skuteczne jest umieszczanie bliźniaków, a mniej niepokojące drapieżne ryby.

Zherlitsy uruchomić w przypadku ukąszenia niekoniecznie trzeba iść spokojnie spokojne tempo, ponieważ czas bardziej szczupak połykaniu przynęty, tym lepsze szanse wędkarza podczas cięcia. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeżeli połów odbywa się w płytkiej wodzie, biegać i Stomp na lodzie w żadnym wypadku nie może być - to alarmujące szczupaki, może nawet rzucić przynętę.

Ile razy używałeś przyrządu do łapania sandacza, a na końcu szczupaka?

Szczupak atakuje dokładnie swoje ofiary. Będąc w zasadzce, musi dokładnie wiedzieć, co zaatakuje.

W związku z tym musisz wybrać uchwyt tak dokładnie, jak to tylko możliwe, aby wyróżniał się na tle otoczenia.

Kolor przynęty odgrywa ważną rolę w łowieniu szczupaka. Czerwony, biały i żółty, często dobry wybór kolorów.

Przyrządy, które mają zdolność świecenia w ciemności, mogą być również skuteczną przynętą. Są szczególnie skuteczne w warunkach słabego oświetlenia lub gdy woda jest mętna.

Upewnij się, że rozmiar główki jig jest większy niż ten, którego użyjesz do sandacza. Spróbuj zacząć od małych i przejdź do więcej.

Pamiętaj, że szczupak z reguły atakuje zdobycz, która stanowi 30% jej wielkości. Dodawanie wibro-robaki i twistery jest koniecznością podczas połowów jig.

EVERGREEN SLEDGE ESCARDA

Główną cechą tego wobblera jest wyraźne drganie, przynęta jest bardzo aktywna w różnych kierunkach. Dlatego najlepiej robić szarpnięcia o różnych mocach, aby jak najbardziej zainteresować drapieżnika. Zaraz po szarpnięciu bardzo ważne jest poluzowanie linki w kierunku przynęty. Leci dobrze na długich dystansach dzięki systemowi odlewania.

JACKALL SMASH MINNOW

Głębokość zanurzenia tych wobblerów nie powinna przekraczać jednego metra, ponieważ jego boczne części są wyraźnie uszczelnione i znajduje się tam małe zagłębione ostrze. Ten model nie jest zbyt głośny, ale w wodzie działa wystarczająco, by przyciągnąć uwagę z daleka. Jest łatwy w zarządzaniu, można wykonywać zarówno agresywne skurcze, jak i płynne ciągnięcia. Przynęta ma trzy ostre koszulki, więc zgromadzenia są mało prawdopodobne.

MEGABASS FLAP SLAP

Te wobblery do łowienia szczupaków na wiosnę są bezgłośne i bardzo podobne do karasia. Ten model jest bardzo aktywną i piękną grą, którą możesz cieszyć się regularnie. Aby osiągnąć najlepszy wynik, konieczne jest wykonanie serii Twinsów o średniej prędkości z obowiązkowymi pauzami. Ciało przynęty wykona tyle ruchów, że jej boki będą migotać prawie jak wirujący spinner. Dla tych, którzy potrzebują dobrych woblerów na szczupaki na wiosnę, ten model jest idealny.

MEGABASS X-80 TRICK DARTER

Ta przynęta ma kształt shad. Charakteryzuje się aktywnym luzem w płaszczyźnie poziomej. Takie woblery na szczupaku na wiosnę będą idealne ze względu na kulki, które znajdują się w środku. Nie tylko powodują, że przynęta jest głośna, ale także zwiększa jej zasięg lotu. Wobblery grają równie dobrze zarówno na okablowaniu, jak i na poprawianiu siły.

ZIPBAITS RIGGE 70 F / S

Ten model jest szczególnie lubiany przez sportowców. Poprawianie woblera zachowuje się bardzo dobrze, przyciągając najbardziej wyrafinowane szczupaki. W przypadku tego modelu odpowiednie są dowolne szarpnięcia, więc można użyć absolutnie dowolnego okablowania. Dzięki czystej wodzie można dopuścić do dna, aby przyciągnąć pasywną grzędę. Drapieżniki tak bardzo lubią ten wobblack, że odważnie ścigają go nawet wyskakując z wody.

JACKALL SHAD

Ten model jest głośny i doskonały do ​​połowu okoni lub szczupaka. Ze względu na uniwersalne wymiary, ten wobler jest popularny wśród naszych rybaków. Podczas wiosennej aktywności ryb ten model jest szczególnie dobry.Poprzedni

Następna

Top Top