Jak zbudować ogrodzenie z siatki siatkowej własnymi rękami - moje życie

Jak chronić witrynę za pomocą ogrodzenia z siatki sieciowej

Jak zbudować ogrodzenie z siatki siatkowej własnymi rękami - moje życie

Czy mogę sam zrobić ogrodzenie z siatki? Całkowicie! Wszystko, co jest potrzebne do tego (z wyjątkiem materiałów i narzędzi, oczywiście) to pragnienie, odrobina gorliwości i cierpliwości.Ogrodzenie z siatki - najczęstsza forma ogrodzeń metalowych do ochrony dachów i domów prywatnych. Taka popularność jest dość zrozumiała:

  • Siatki z siatki - praktyczne, niezawodne, niedrogie i dość przystępne cenowo materiały. Można go łatwo kupić w każdym sklepie budowlanym lub w specjalistycznym sklepie dla letnich mieszkańców. Transport również nie stanowi problemu - siatka jest produkowana i sprzedawana w rolkach, może być dostarczona na miejsce w zwykłej przyczepie.
  • Ogrodzenie z siatkowego siatki, w przeciwieństwie do głuchych drewnianych płotów i ogrodzeń z profilowanego arkusza, nie przeszkadza promieniom słonecznym w penetrowaniu terenu, nie zasłania roślin. Jest to kolejny ważny powód popularności tego typu ogrodzenia wśród letnich mieszkańców i ciężarówek.

Aby zainstalować ogrodzenie z siatki, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności - jest to w mocy każdego, kto chce.

Istnieją dwa rodzaje ogrodzeń z siatki: napięcie i przekrój. Rozważ zainstalowanie prostszego i mniej kosztownego ogrodzenia.

Aby zainstalować ogrodzenie z siatki, potrzebne są następujące materiały:

  • siatki siatkowe
  • drewniane lub metalowe słupy
  • Elementy złączne i łączniki (lub kabel lub mocny drut).

Wybierz materiały do ​​ogrodzenia z siatki siatki

Przede wszystkim musisz określić ilość materiału. Aby to zrobić, musisz dokładnie zmierzyć obszar wzdłuż jego granicy. W rogach witryny popchnij kołki i przeciągnij sznur wokół obwodu, a następnie zmierz jego długość. Słupki są zwykle ustawione w odstępach dwóch i pół lub trzech metrów. Na tej podstawie obliczamy, ile potrzebujemy biegunów. Długość sznurka odpowiada długości kratki w metrach bieżących. Teraz znana jest ilość materiałów - możesz kontynuować swój wybór.

Słupy: drewniane lub metalowe?

Określ, z jakiego materiału chcesz wykonać filary. Jeśli lasy są w obfitości - pasują również słupy drewnianych słupów. Możesz zrobić słupy z belki zakupionej w sklepie budowlanym. Są mniej trwałe niż metal, ale często tanie i tanie. Być może materiał na filary pozostał z tobą po budowie lub naprawie domu. Nie ma potrzeby zbierania potężnych tyczek: siatka jest raczej lekkim materiałem, który nie ma wysokiego żagla. Drewniane słupy wykonane z tyczek muszą być koniecznie wyszlifowane (oczyszczone z kory). Jeśli nie ma specjalnego urządzenia, nie jest trudno przesuwać kije za pomocą siekiery. Ustawiamy ostrze topora na słupie pod bardzo ostrym kątem, dociskamy i jedziemy wzdłuż pnia: kora jest usuwana. Należy uważać, aby się nie skaleczyć.

Następnie przygotowujemy z biegunów (pręty) bieguny o wymaganej długości, która zależy od pożądanej wysokości ogrodzenia i szerokości siatki. Nie zapomnij o tym, że do wysokości ogrodzenia musisz dodać głębokość dołów, w które będą zainstalowane słupy. Następnie należy pomalować słupy. Aby słupy mogły trwać dłużej, część, która będzie w ziemi, powinna być zabezpieczona wodoodpornym mastyksem. W sklepach budowlanych sprzedaje się teraz szeroką gamę niewymagających ogrzewania i w pełni gotowych do użycia mas uszczelniających - wystarczy kupić słoik o odpowiedniej pojemności i szczotce. Nie kupuj zaimprowizowanego mastyku, tańsze w domu zrobi: chroni przed wilgocią, nie jest gorzej, a wszystkie jego inne cechy nie interesują nas w tym przypadku. Konieczne jest pomalowanie kolumn wodoodpornym mastyksem i z obu stron. Oczywiście, z biegiem czasu drewniane słupy będą nadal bezwartościowe, ale można je łatwo wymienić całkowicie lub częściowo.

Trwałe i niezawodne metalowe słupy. Z reguły do ​​ich produkcji stosuje się rury o przekroju okrągłym lub kwadratowym. Możesz je kupić w sklepie. Otrzymasz ofertę w pełni przygotowanych kijków o odpowiedniej wielkości, pomalowanych i ze spawanymi haczykami. Kupowanie gotowych metalowych słupów pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii. Ale jeśli chcesz, możesz odebrać niezbędne rury i najbliższy zakup złomu. Możesz kupić je tam trochę więcej niż cena złomu. Oczywiście nie trzeba kupować zardzewiałych rur - to strata czasu i pieniędzy. Ale czynsz złom prawie nowa rura, jeśli nie są one odpowiednie dla rur z powodu błędu uszczelnienia. A dla filarów ogrodzenia z siatki siatki takie rury są całkiem odpowiednie.Aby przygotować słupy o odpowiedniej wielkości, potrzebujesz szlifierki kątowej, lepiej znanej jako bułgarski. Jeżeli kratka jest przymocowana do haków, to muszą być one spawane do słupków. Metalowe słupki należy czyścić metalową szczotką, odtłuścić dowolnym rozpuszczalnikiem i farbą. Część kolumny, która będzie w ziemi, powinna być zabezpieczona wodoodpornym mastyksem. Nad filarami musi być zamknięta - inaczej wewnątrz filaru zbierze się deszcz, niszcząc metal. W sklepach sprzedawane są specjalne gumowe lub plastikowe wtyczki. Pokaż swoją wyobraźnię - mogą być wykonane z dowolnych improwizowanych materiałów. Jeśli spróbujesz, nie tylko spełnią swoją funkcję, ale również będą elementem wystroju. Następnie słupy są gotowe do instalacji.

Wybór siatki siatki

Nomenklatura aktualnie proponowanej sieci rabitsa jest bardzo obszerna - zawsze można znaleźć coś odpowiedniego.

Wybierz siatkę według wymaganej szerokości w oparciu o pożądaną wysokość ogrodzenia.

Siatki siatki są różne w zależności od kształtu i wielkości komórek. Jeśli ich kształt (kwadratowy lub ortorombowy) z reguły nie ma specjalnego znaczenia dla kupującego, rozmiar komórki może mieć większe znaczenie przy wyborze. Na przykład, jeśli planuje się sadzenie ptaka na działce, należy wziąć pod uwagę, że kury mogą łatwo wspinać się przez dużą komórkę lub zaplątać się w nią i umrzeć.

Siatka wykonana jest z czarnego lub ocynkowanego drutu. Aby zabezpieczyć się przed korozją, można go pomalować lub pokryć polimerem i może nie mieć żadnej specjalnej ochrony. Oczywiste jest, że jeśli planujesz zainstalować tymczasowe ogrodzenie, to odpowiednia jest również czarna siatka - będzie niezawodny przez dwa lub trzy lata. Po co płacić więcej? Ale jeśli ogrodzenie będzie działało przez dłuższy czas, to nie warto go oszczędzać - lepiej kupić trwałą, ocynkowaną i pomalowaną siatkę. Żywotność siatki sieciowej zabezpieczonej antykorozyjną powłoką polimerową wynosi dwadzieścia lat lub więcej. Tak, i wygląda jak ogrodzenie z takiej siatki jest o wiele piękniejsze.

Chronimy witrynę ogrodzeniem z sieci rabitsy

Instalowanie słupów

Najpierw musisz przygotować doły dla filarów. Doły powinny mieć głębokość około metra. Pożądane jest, aby głębokość studzienek była 10-15 centymetrów większa niż głębokość zamarzania gleby. Aby przygotować doły, lepiej jest użyć specjalnego dżemu-baru, który na pewno znajdzie się u kogoś z sąsiadów. Jeśli nie, to zrobi to łopata. Aby filary nie opadły z czasem, konieczne jest wylanie piasku i gruzu na dno boksów, a następnie sabotaż. Zamiast gruzu, możesz umieścić pół cegły. Następnie słupy są instalowane w studzienkach, a następnie stopniowo zagęszczane, są pokryte ziemią. Aby to zrobić, potrzebujesz ubijaka. Możesz zrobić to z metrowego kawałka drewnianej belki lub słupa po wykonaniu drążków. Wystarczy przygwoździć kawałek drewnianej listwy od końca, a następnie lekko zszyć go nożem lub płaszczyzną (wygodniej będzie pracować) - a baran jest gotowy. Po napełnieniu i ubiciu zaleca się napełnienie gleby wodą. Potem się uspokoi i ostatecznie się skrystalizuje.

Można również zabetonować metalowe słupy. To wymaga pojemności: stare metalowe koryto lub coś podobnego zrobi. W pojemniku zasypiamy jedną część cementu, dwie części piasku i mieszamy je za pomocą łopaty, następnie dodajemy dwie części gruzu i ponownie mieszamy. Następnie dodać wodę i dokładnie wymieszać - beton jest gotowy. Wodę należy dodawać ostrożnie - beton nie powinien być zbyt płynny. Za pomocą łopaty wypełniamy warstwę dziury po warstwie i ostrożnie "przebijemy" ją - przebijmy łomem. W procesie "bagnet" beton zostanie zbity. Najpierw ustawiamy słupy w rogach strony - muszą one zwrócić szczególną uwagę, główny ładunek będzie musiał znajdować się na tych biegunach. Następnie, na ciasnym sznurku, resztę. Jeśli jeden z filarów okazał się nieco niższy od pozostałych - trochę podeprzyj go i obróć - ziemia wyleje się pod filar. Jeśli, wręcz przeciwnie, nieco wyżej - uderzamy młotem o słup z góry. Następnie możesz kontynuować ubijanie lub betonowanie. Będziesz potrzebował linii poziomej i pionowej: podczas instalacji nie zapomnij sprawdzić, czy post jest na poziomie. Pamiętaj, że jakość instalacji filarów będzie w dużej mierze zależeć od wielkości okresu, w którym nie musisz naprawiać ogrodzenia. Lepiej jest robić wszystko naraz, jak powinno, niż co roku podnosić łamliwe filary.

Zamontuj kratkę

Po zainstalowaniu słupów rozpoczynamy instalację siatki. Ustaw rolkę w pobliżu słupka narożnego i zamocuj krawędź. Jeśli kratka nie jest chroniona przed korozją, to jest ona unoszona ponad ziemią o pięć do dziesięciu centymetrów, w przeciwnym razie kratka może zgnić w pierwszym roku. Do drewnianych słupków siatka jest przymocowana za pomocą gwoździ lub specjalnych zszywek. Metalowe słupki są zwykle spawane specjalnymi hakami, do których przymocowana jest siatka. Do mocowania siatki czasami stosowane są metalowe zaciski do rur. Robią to jeszcze prościej - mocno przymocuj kratkę do słupków za pomocą drutu. Ale lepiej jest używać haczyków lub zacisków: kratka musi być pewnie zamocowana. Po przymocowaniu krawędzi siatki ostrożnie odwij ją i przymocuj królika do następnego słupka. Zarazem sieć musi być dobrze zaciśnięta - pomoże to uniknąć zapadnięcia w przyszłości.

W celu uniknięcia zwiotczenia stosuje się również następującą metodę: pręt szkieletu jest rozciągany do górnej krawędzi siatki, która następnie jest mocowana do słupków. Zamiast wzmocnienia można użyć metalowego kabla lub mocnego drutu. Dla większej niezawodności, przeciągnięcie może być wykonane z góry siatki i od dołu. Prawidłowo zamontowana siatka nie ugnie się przez długi czas, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał jej szybko ciągnąć i wymieniać wadliwe części.

Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek: wybierz materiał wysokiej jakości i wykonuj wszystkie prace poprawnie - siatka ogrodzeniowa będzie Ci służyć przez długi czas, bez konieczności naprawy.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top