Jak zamrozić kukurydzę na zimę w kolbie

  • Zamrażarka
  • Kukurydza
  • Pakiety do zamrażania
  • Woda
  • Zapiekanka

Kukurydzę można nazwać królową wszystkich pól. Ten produkt może być spożywany przez cały rok w postaci puszki. Ale chcesz jeść i być świeżym, nawet zimą. Teraz możesz gotować kolby, a zimą. W tym celu konieczne jest prawidłowe zamrożenie kukurydzy. Jego wspaniały smak nie może pozostać obojętny. Kukurydza jest bardzo przydatna dla ludzkiego ciała. zastosuj to warzywo w celu zapobiegania wielu chorobom. Wiele diet z cukrzycą obejmuje ten pokarm. W kolbie jest dużo witaminy, która może wzmocnić układ odpornościowy. Regularnie za pomocą tego produktu można uzupełnić organizm witaminami B, P, E. Kukurydza jest bogata w białka i pierwiastki śladowe (potas, magnez, fosfor itp.). Wiele osób pyta, jak zamrozić kukurydzę na zimę, aby zachować jej właściwości?Kukurydza kukurydziana poprawia pracę przewodu pokarmowego. Uważa się, że doskonale oczyszcza organizm z toksyn i toksyn i usuwa nadmiar płynów z organizmu. Zmniejsza to ryzyko wielu chorób. Produkt spowalnia proces starzenia. Zastosowanie kukurydzy normalizuje poziom cholesterolu i cukru we krwi. Jeśli włączysz ten produkt do swojej diety, możesz wzmocnić swoje zdrowie i poprawić metabolizm. Specjaliści od żywienia zalecają używanie pochatu do zapobiegania chorobom serca, naczyniom krwionośnym, miażdżycy. Kukurydza zapobiega dystrofii mięśni i pozytywnie wpływa na funkcje układu nerwowego. Ludzie cierpiący na epilepsję wiedzą, że warzywa przyniosą im korzyści. Tradycyjna medycyna zaleca picie wywarów stygmatu kukurydzy dla dobrej pracy pęcherza moczowego.

Warto zastanowić się, jak zachować nienaruszoną kukurydzę, aby można było ją zjeść o każdej porze roku. Może niektórzy pomyślą, że to niemożliwe. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, nie ma nic niemożliwego dla prawdziwej gospodyni. Znajdź wyjście w każdej sytuacji, nawet w beznadziejnej sytuacji. Nowa technika pomoże utrzymać kukurydzę przez długi czas w zamrażarce. Teraz te pyszne chwile będą trwały przez całą zimę, a w każdej chwili możesz cieszyć się tym niesamowitym smakiem. Najciekawsze jest to, że zamrażanie kukurydzy nie traci swoich właściwości użytkowych. Dlatego warto wybrać dobrą odmianę cukru i zamrażać ją do lepszych czasów. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad, zamrożenie zakończy się sukcesem. Przede wszystkim musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia tego procesu.Konieczne jest kupowanie paczek do zamrożenia, przygotowanie dużego garnka z wodą, samego ziarna i głębokiej miski z lodem. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć proces produkcji przymrozków na zimę. Na początek konieczne jest oczyszczenie ze wszystkich niepotrzebnych łusek i włókien. Całość wkłada się do dużego rondla i zalewa zimną przefiltrowaną wodą. Pojemność należy umieścić na talerzu, doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień i gotować przez 5 minut. Podczas gotowania kukurydzy należy przygotować miskę lodu i dodać do niej zimną wodę. Gdy kolby są spawane, gorąca woda zostaje spuszczona i przeniesiona do miski z lodem. Bardzo ważne jest, aby nie trawić kukurydzy i natychmiast wrzucić ją do lodu. Ta technika jest bardzo popularna i nie pozwala na marszczenie się kukurydzy. A oddzielenie ziaren będzie dużo bardziej skuteczne. Nasiona należy rozdzielić na osobną miskę.

Proces jest prawie ukończony. Konieczne jest przygotowanie opakowań do zamrażania lub pojemników. Każda torebka wypełniona ziarnem kukurydzy, trzeba je dobrze zamknąć, po wyjęciu całego powietrza z worka. Więc ziarna zajmą mniej miejsca w zamrażarce i szybciej zamarzają. Teraz paczki są starannie rozłożone w zamrażarce. Są dobrze zachowane w temperaturze minusowej. Nie wszyscy chcą zamrażać ziarna kukurydzy. Czasami chcesz jeść całe uszy. Ale jak to zrobić? To proste. Możesz zamrozić całe uszy w zamrażarce. To nie ma znaczenia. Ale smak będzie trochę inny. Kolby są po prostu myte i czyszczone, a następnie całkowicie zamrożone w workach. Po zamrożeniu będzie tak łatwo oddzielić ziarna od kolby i rozłożyć je na paczki. Teraz gospodynie wiedzą, jak zamrozić kukurydzę na zimę.

Dla tych, którzy chcą zjeść smaczną kolbę w zimie i poczuć letni zapach, jest inna opcja. Kukurydza może zostać zamrożona przez kolbę w zamrażarce. Aby to zrobić, należy dobrze umyć zboże, obrać i owinąć każde uszy ręcznikiem papierowym. Możesz również ułożyć proste paczki. To tak proste, jak dzień. Ale teraz warto zadać kolejne pytanie, jak wykorzystać zamrożoną kukurydzę na kolbie? Po prostu weź i gotuj? Na początek należy go rozmrozić. W tym celu pre-wrap w wilgotnym ręczniku papierowym. Każdy, kto ma kuchenkę mikrofalową, może być również rozmrażany. Sam w sobie będzie rozmrażany przez długi czas. Teraz nadchodzi proces gotowania. Woda wlewa się do garnka i płonie, teraz możesz dodać kolby. Doprowadzić wodę do wrzenia.

Po zagotowaniu wody należy zmniejszyć ilość ciepła i odstawić do gotowania. Kolby są zwykle gotowane przez 40 minut. Teraz możesz dostać kukurydzę i sól do smaku, jest gotowy do jedzenia. Nie zapominaj, że bardzo ważne jest, aby zamrozić kukurydzę i natychmiast zamrozić ją w misce z lodem przed zamrożeniem. Nie spowoduje to zniknięcia użytecznych właściwości. Teraz wszyscy mogą cieszyć się smakowitą i piękną kukurydzą przez cały rok. Z niego możesz ugotować wiele ciekawych potraw. Bardzo wygodnie jest zdobyć kolbę kukurydzy o każdej porze roku i cieszyć się tym smakiem. Wiele osób marzy o tym. Niektórzy początkowo gotują zboże przez godzinę, a następnie zamrażają. Ale jej smak nie będzie pierwszą świeżością. Ale każdy wybiera opcję, która im odpowiada.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top