Jak wziąć ostropest plamisty w zapalenie wątroby, strona o metodach leczenia lekarzy neumyvakina, bagno,

Moja strona w klasie, dodaj do znajomych - ok.ru/profile/586721553215.

Jak wiadomo, zapalenie wątroby jest chorobą, która, jeśli nie zostanie wyleczona w czasie, przekształca się w marskość wątroby. Aby leczenie było jak najbardziej skuteczne, oprócz leczenia tradycyjną medycyną zaleca się prowadzenie terapii i tradycyjnej medycyny. Wśród wszystkich ziół leczniczych z zapaleniem wątroby drugie miejsce zajmuje ostu mlecznego. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jego skład zawiera wiele witamin i pierwiastków śladowych, które przyczyniają się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjenta. Szczególnie pomaga przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C.Jak wziąć ostropest plamisty w zapalenie wątroby, strona o metodach leczenia lekarzy neumyvakina, bagno,
W tym artykule dokonamy przeglądu przydatnych właściwości roślin i skutecznych receptur w leczeniu grasicy zapalenia wątroby typu C.

Przydatne właściwości rośliny

Przede wszystkim należy zauważyć, że dzięki regularnemu stosowaniu bulionów i naparów przygotowanych z ostropestu pomaga szybko przywrócić podstawowe funkcje wątroby. Wszystko to wynika z bogatej kompozycji rośliny. Zawiera sylimarynę, która pomaga znacząco poprawić zdrowie wątroby, zapewnia ochronę przed toksynami i pomaga szybko naprawić komórki.

Ostropest zawiera również witaminę A, B, E, D, K. Gotowane na bazie tej rośliny bulion ma następujące właściwości lecznicze:

 • gojenie się ran,
 • eliminacja toksyn,
 • wydalanie żużlu,
 • pozbycie się nadwagi i wiele więcej.


Trzeba powiedzieć, że przy pomocy roślin przygotowywane są nie tylko buliony, ale także drogie leki.

Ostropest plamisty w leczeniu zapalenia wątroby

Najczęściej oset z ostrym zapaleniem wątroby typu C traktowany jest jako wywar. Do jego przygotowania istnieje kilka wariantów receptur:

Informacje do czytania: Leczenie opistorii za pomocą brzozy i mleka - schemat jednorazowy

W tym przepisie nasiona ostu są używane w przypadku WZW typu C. Jest on przygotowany w następujący sposób:

 • Zmiel 30 gramów nasion roślin.
 • Umieść rozdrobnione nasiona w misce.
 • Napełnij nasiona 0,5 litra wrzącej wody.
 • Umieść mieszaninę na łaźni wodnej i gotuj przez pół godziny, aż objętość spadnie do 250 ml.

Po nieco ostudzonym bulionie należy go przefiltrować i pobrać co 15 gramów co godzinę przez dwa tygodnie.

Aby przygotować tę wersję wywaru, nasiona rośliny nie są używane. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • Zmiel 15 g korzenia ostropestu i włóż je do miski.
 • Zalej korzeń ziemi 200 ml gorącej wody.
 • Umieść mieszaninę na łaźni wodnej i trzymaj tam przez pół godziny.

Po przygotowaniu bulionu należy go przefiltrować i pobrać 15 gramów kilka razy dziennie.

Oprócz wywarów, przygotowują także olej gojący i herbatę. Aby zaparzyć herbatę, zalać łyżeczką nasion szklanką przegotowanej wody i pozostawić mieszaninę na 15 minut. Następnie należy go przefiltrować i wypić w gorącej postaci. Weź tę herbatę zaleca się dwa razy dziennie.

Aby zrobić uzdrawiający olej, musisz wlać pół litra oliwy z oliwek do 30 gramów nasion. Tę mieszaninę należy ugotować w łaźni wodnej. Po przygotowaniu oleju należy go przefiltrować i pobrać 5 gramów trzy razy dziennie.

Informacje do przeczytania: Coryza i kichanie bez temperatury u dorosłych, jak leczyć

Przeciwwskazania

Aby nie zaszkodzić ciału przed zażyciem ostropestu w wirusowym zapaleniu wątroby typu C, należy skonsultować się ze specjalistą. Wszystko to, ponieważ oprócz użytecznych właściwości roślina ma również przeciwwskazania. Narkotyki nie są zalecane osobom, które miały problemy z zapaleniem wyrostka robaczkowego.

Ponadto, pacjenci z chorobami takimi jak zapalenie trzustki, kolka nerkowa, duszność, choroby serca, pęcherza moczowego, osób cierpiących na astmę, z indywidualnej nietolerancji, ciąży, matek karmiących piersią. Należy pamiętać, że nie zaleca się ostu mlecznego dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Inne przydatne artykuły:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top