Jak wyrażać mleko matki według zasad i metod

Jak wyrażać mleko matki według zasad i metod

Czy zabieg jest konieczny do odciągnięcia mleka od piersi? Ten problem jest obecnie kontrowersyjny. Wcześniej matki były zobowiązane do karmienia dziecka zgodnie z planem, a teraz eksperci twierdzą, że trzeba umieścić dziecko w skrzyni tylko wtedy, gdy sam się o to poprosi.I właśnie z tego powodu w piersiach nie zawsze można wytworzyć wystarczającą ilość mleka. Zdarza się również, że mleko pozostaje odwrotnie.

Każda kobieta karmiąca piersią ma sytuację, w której konieczne jest ekspresowe mleko, ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to skomplikowany proces, którego nie należy przeprowadzać bez pilnej potrzeby. Oczywiście powinieneś wiedzieć, jak zrobić to poprawnie, aby uniknąć komplikacji i problemów z piersią.

Zanim więc wymyślisz, jak się rozdzielić po porodzie, warto dowiedzieć się, w jakich przypadkach ta technika jest potrzebna. Następnie, przy tworzeniu mleka. musi być okresowo wyrażana.

  1. Ważne jest, aby zdekantować piersi laktostazą lub stagnacją mleka, gdy dochodzi do zablokowania gruczołów mlecznych, a klatka piersiowa jest zagęszczona.

Jeśli kobieta, karmiąca piersią, jest chora i zmuszona do podjęcia intensywnych leków, na przykład z antybiotykami, lepiej też zlać.

Są sytuacje, w których ssanie piersi jest przeciwwskazane - zdarza się, gdy dziecko jest przedwcześnie urodzone lub urodziło się z taką diagnozą, jak choroba serca lub uraz urazowy, w którym noworodek nie może ssać piersi.

Wyrażanie mleka jest również konieczne, gdy sam ssanie piersi może prowadzić do komplikacji u dziecka, ponieważ jest to także praca wymagająca od noworodka kosztów i wysiłku.

Technika wyrażania po karmieniu

A teraz uważają, że mleko pozostawione w klatce piersiowej powinno zostać zdekantowane po każdym karmieniu, aby nie stagnowało i nie prowadziło do możliwych problemów. Jednak większość lekarzy nie zgadza się z tym stwierdzeniem i stwierdza, że ​​taka procedura nie jest wymagana.

Jak wyrażać mleko matki według zasad i metod

Kobieca pierś produkuje pewną ilość mleka, której potrzebuje dziecko, i to prawda. Jednak, aby ustabilizować proces produkcji mleka, potrzeba czasu, zwykle w ciągu miesiąca.

W tym okresie kobieta powinna mieć jasne pojęcie o tym, co dzieje się w ciele. Jest to ważne ze względu na wzrost ilości mleka bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Może być produkowany w większej objętości niż potrzebuje dziecko, a jeśli w tym przypadku nie obciąży piersi, mogą pojawić się problemy.Wszystko to może prowadzić do powikłań, takich jak zapalenie sutka lub laktostaza, a przy zatłoczeniu mleka występują problemy z piersią. Istnieje również niebezpieczeństwo, że mleko się wypali, a gdy dziecko będzie tego potrzebowało, nie będzie miał wystarczającej ilości mleka.

Więc najpierw wypij mleko po karmieniu piersią, ale nie do końca, bo inaczej może nastąpić nadprodukcja.

Ciekawe! Karmienie piersią można wyrazić za pomocą laktatora lub ręcznie.

Aby ułatwić to młodym matkom, opracowano laktator do łatwego wyrażania resztek mleka po karmieniu. W użyciu jest bardzo wygodny i można go znaleźć w każdej aptece. Koszt jest różny i można znaleźć dla siebie odpowiednią opcję.

Teraz w aptece można znaleźć wiele rodzajów laktatorów - pracujących na bateriach, elektrycznym, próżniowym i innych. Mimo że instrukcja jest do niej dołączona i możesz przeczytać o wszystkim, są też pewne zasady, o których powinieneś wiedzieć:

Konieczne jest rozmieszczenie lejka tak, aby smoczek był pośrodku.

Musi istnieć próżnia, musisz mocno nacisnąć lejek na klatkę piersiową.

Następnie należy postępować zgodnie z typem urządzenia, które może być ręczne lub elektryczne. Jeśli laktator jest ręczny, musisz powoli ściskać i rozluźniać gruszkę i odciągać mleko. Zostanie zebrany w małej próżni, a następnie wtłacza się do uprzednio przygotowanego naczynia i czynności są powtarzane.

Przed pierwszym użyciem laktatora należy go wysterylizować. Procedura odciągania mleka nie powinna być dla matki bolesna. Przed użyciem należy również dokładnie przepłukać cały zestaw gorącą wodą z mydłem, a te części, które mają kontakt z mlekiem, przechowywać w lodówce.

Nie obciążaj laktatora, jeśli są pęknięcia na sutkach.

Technika ekspresji ręcznej nie jest trudna.

Jak ręcznie wyrazić mleko z piersi?

Tuż przed zabiegiem trzeba masować pierś i sutek - powoduje to uwolnienie hormonu oksytocyny, który może rozszerzyć kanały i zwiększyć produkcję mleka.

Duży palec wskazujący musi zakryć smoczek. Pozostałe palce muszą uchwycić klatkę piersiową od dołu i wcisnąć mleko do kanałów mlecznych.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo wykonywać masaż piersiowy - trzeba to robić ostrożnie i bez wysiłku.W ciągu pierwszych kilku minut podczas dekantacji można wyrazić tylko krople mleka. Ale nie musisz przerywać procedury - po pewnym czasie dojadą strumienie mleka, a gdy mleko się zatrzyma, możesz przejść do innej piersi.

Jak wyrażać mleko matki według zasad i metod

Jedna pierś powinna być zdekantowana przez pięć do sześciu minut, do momentu zatrzymania się strumienia. Cały proces dekantacji trwa około 20-30 minut. Nie jest konieczne nakładanie dużych wysiłków na wrażliwą kobiecą pierś podczas dekapitacji, nie należy jej silnie kompresować.

Szczególną uwagę należy zwrócić na właściwy sposób przechowywania mleka po dekantacji. Aby to zrobić, zmieści się w zamkniętym pojemniku. W temperaturze pokojowej może utrzymywać się przez około 6-8 godzin, w lodówce czas przechowywania wzrasta do dwóch dni.

Ważne! Bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad przechowywania, ponieważ przy niewłaściwym przechowywaniu mleko matki może stracić swoją użyteczność, a nawet stać się szkodliwe.

Jeśli chodzi o zbiorniki magazynowe, przydatne będą szklane słoiki z żywności dla niemowląt, sterylne butelki lub specjalnie zaprojektowane torby do przechowywania mleka, które można znaleźć w aptece.

Niezwykle niepożądane jest wlewanie go z jednego naczynia do drugiego, ponieważ wtedy będzie niesterylne i straci swoją przydatność.Poprzedni

Następna

Top Top