Jak wyjechać do USA - wszystkie sposoby legalnej relokacji na pobyt stały

W tym artykule odpowiadam na popularne pytanie - jak udać się do Stanów Zjednoczonych legalnie na stałe miejsce zamieszkania. Wymienię wszystkie legalne sposoby wykorzystania imigracji w Stanach Zjednoczonych.Jak jechać do USA, wszystkie legalne sposoby

Najpopularniejszym sposobem przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych jest znalezienie pracy w USA i uzyskanie wizy roboczej H-1B. Wydawane jest tylko wtedy, gdy znalazłeś firmę w Stanach Zjednoczonych, która zgodzi się zabrać cię do pracy. W tym przypadku pracodawca sponsoruje wizę pracowniczą H1-B.

Wiza L-1 - wydawana pracownikom zagranicznych firm, które otwierają przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, tak jak w mieście, takich jak Baku, można następnie zarejestrować przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych, a następnie zorganizować tłumaczenie siebie jako menedżera i w tym samym miejscu pracy. Biznes powinien być prawdziwy i legalny, nie trzeba dodawać.

Wiza EB-5 to wiza dla osób, które są w stanie zainwestować od 1 miliona dolarów amerykańskiej firmy i stworzyć co najmniej 10 miejsc pracy. Następnie masz prawo otrzymać zieloną kartę. Możesz zarobić mniej, 500 tysięcy dolarów, jeśli zainwestujesz w regionach lub miastach o wysokim bezrobociu, na przykład w Detroit.Wizy O-1 i EB-1,2 są przeznaczone dla osób o wyjątkowych zdolnościach. Tacy są laureaci Nagrody Nobla, naukowcy, mistrzowie olimpijscy, znani artyści czy artyści. Taka wiza daje prawo do pracy, niemniej jednak sponsor-pracodawca w tym przypadku jest również niezbędny, ale z reguły jest bardzo szybki.

Najczęstszym sposobem jest granie w loterię, aby otrzymać zieloną kartę. Spróbuję napisać o tym w najbliższej przyszłości.

Oprócz loterii możesz poślubić lub poślubić obywatela USA lub uzyskać pracę w ONZ.

Gdzie szukamy tanich biletów lotniczych?

Aviasales.ru to nie tylko usługa wyszukiwania i kupowania biletów lotniczych, ale także karta niskokosztowa, która pozwala kupić bilet po okazyjnej cenie na odpowiedni czas w roku. W końcu jest to po prostu wygodne.

Można żyć w USA także na linii religijnej - wymaga to minimum dwuletniego doświadczenia zawodowego i prośby od reprezentacji organizacji religijnej w Stanach Zjednoczonych, w której kapłan będzie służył w przyszłości.

Jeśli nie masz możliwości wymienionych powyżej, najlepszą opcją na dziś jest uczyć się i zostać programistą wysokiego poziomu. Przy takich danych łatwo jest znaleźć pracodawcę, który jest gotowy zatrudnić cię i pracować (sponsorować) wizę do pracy. Jednocześnie musisz stale brać udział w loterii, aby otrzymać zieloną kartę.

Wszystkie inne sposoby, takie jak uzyskanie wizy turystycznej USA i podróżowanie przez nią bez perspektywy legalnej pracy, bez większych pieniędzy i wielkich możliwości - są nielegalne i nie mają długoterminowej perspektywy.

Inne historie z życia i podróży po USA:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top