Jak wygląda inspekcja handlowa

W każdym regionie znajduje się departament terytorialny inspekcji handlowej. Jego "oddziałami" w terenie są oddziały działu inspekcji. Te gałęzie są w każdym mieście. A w dużych miastach jest ich kilka. Na przykład w Moskwie - więcej niż dziesięć biur.Do kogo wybór należy
Kontrola kryminalna jest sprawdzana przez firmy i przedsiębiorców, którzy sprzedają towary dla ludności i świadczą usługi cateringowe. Jest oczywiste, że istnieje wiele takich firm. Dlatego inspektorzy sprawdzają tylko część z nich. W tym celu podczas inspekcji sporządzany jest specjalny plan, który jest zatwierdzany przez szefa administracji regionalnej.
Plan jest zwykle określony przedmiot testowy. Mogą to być przepisy dotyczące stosowania kas fiskalnych, dostępność certyfikatów dla towarów zdefiniowany zakres działania (np handlowa biżuteria) i tak dalej. D. Jednak specyficzna firma, która będzie testowany, określa rozdzielenie kontroli. W tym przypadku, inspektorzy nie wyglądają na „tłustości” swoich potencjalnych „ofiar”. Audytorzy z równym prawdopodobieństwem może odwiedzić i dużego supermarketu i małej tacki na stacji.
Takie kontrole są nazywane planami. Nie można ich trzymać więcej niż raz na dwa lata. Ale jeśli podczas rutynowej inspekcji inspektorzy stwierdzą naruszenie, ponownie odwiedzą firmę. Ich wizyta będzie nazywana drugą kontrolą. Podczas wielokrotnych kontroli w celu obserwacji dwuletniej przerwy torginspektsija nie jest to obowiązkowe.
Według statystyk inspektorzy handlu znajdują naruszenia w ponad 90 procentach firm. A to oznacza, że ​​druga wizyta zagraża większości organizacji.
Innym powodem przybycia inspektora handlowego może być skarga na handlarza. Na przykład nabywcy nie podobała się jakość produktu lub nieuprzejma odpowiedź sprzedawcy. W takim przypadku czek jest nazywany niezaplanowanym.

Jak kupują inspektorzy
Inspekcja handlowa rozpoczyna kontrole od zakupu kontroli. Inspektorzy pod pretekstem kupujących nabywają kilka nazw towarów. Jeśli firma otrzyma skargę, inspektorzy kupią produkty, które nie podobają się klientom. Jeśli planowana kontrola przejdzie, to kontroler wybiera towary do swojego gustu.


Niektórzy uważają, że księgowi zakup inspektora kontroli najpierw sprawdza kolejność wpłat gotówkowych: jeśli zagadnień paragonie sprzedawcy, czy został on prawidłowo obliczone zmiany itp Kontrolerzy naprawdę zwracać uwagę na to ... Ale sprawdzić bankomatu - nie jest ich głównym celem.
Inspektorzy Transakcja sprawdzić jakość towarów i uprzejmy sprzedającego. Na przykład, kontroler będzie wyglądać, wyciąć, jeśli przedsiębiorca wyblakły krawędź kiełbasy lub sera, jeśli ważył owoce i tak dalej. D. Ponadto, biegły prawidłowo zwrócić uwagę na to, jak ubrany przedsiębiorca jak grzeczny on odpowiedzi na pytania klientów, itd .. Oczywiście, aby kontrola ta, inspektor poprosi zważyć, że wyschły kiełbasę i wiele różnych owoców.
Jak byliśmy pewni, inspektorów handlowych, sprzedawców nie sprowokowany. „Nigdy nie powiedzieć sprzedawcy,” Odważyć to wyschły kawałek kiełbasy. Nie ciąć krawędź. Więc chciałbym więcej „- mówi Swietłana, pracownik jednej z torginspektsy Moskwy -..?. My sami nie zmuszają przedsiębiorców do popełniania błędów Dlaczego gwałcicieli bez stwierdzi naruszenie ma prawie wszystkie firmy”.
Interesujące jest to, że inspektorzy odnotowują również nieuprzejmość sprzedawców na gorącym uczynku. A jeśli inspekcja nie zostanie ukarana grzywną za grubiaństwo, z pewnością okaże się, że jest to czynnik obciążający. Tak więc kara za kolejne naruszenie będzie maksymalna.

W rezultacie
Po zakończeniu audytu kontrolerzy kompilują akt w dwóch egzemplarzach. Pierwszy pozostaje firmą, a drugi jest pobierany przez inspektorów. Jeśli dojdzie do naruszeń, wydadzą specjalny wyrok w sprawie wszczęcia dochodzenia administracyjnego.
Na podstawie ustawy i definicji szef terytorialnej kontroli handlowej określi konkretną kwotę grzywny. W końcu w Kodeksie administracyjnym podawane są tylko wartości minimalne i maksymalne.
W przypadku niektórych naruszeń inspekcja handlowa nie może zostać ukarana grzywną. W takim przypadku zgłosi naruszenie przepisów do inspekcji podatkowej, policji itp. Sprawcami tych przestępstw będą przestępcy.
Aby ustalić kwotę grzywny, inspektor ma miesiąc. Następnie kopia zarządzenia o naruszeniu porządku administracyjnego zostaje przekazana szefowi firmy. W ciągu 10 dni od tego czasu firma może odwołać się od decyzji w kontroli terytorialnej lub w sądzie. W przeciwnym razie w ciągu 30 dni trzeba będzie zapłacić karę.
Jeżeli w tym okresie pieniądze nie trafią do budżetu, inspekcja handlu przekaże sprawę do służby komorniczej. A pracownicy tego działu będą mogli uzyskać od ciebie pieniądze.
To prawda, że ​​do usług komorników rzadko dochodzi do inspekcji ruchu. "Firmy, z reguły, same płacą grzywny", mówi Svetlana, "intruz rozumie, że został ukarany grzywną za sprawę."

Kara od menedżera

Naruszenie przepisów weterynaryjnych dotyczących przechowywania i sprzedaży produktów zwierzęcych

od 300
do 500 rubli.

od 3000
do 5000 rubli.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top