Jak wyciąć reklamy z telewizji ~ w Sankt Petersburgu zaczyna działać bezpłatna telewizja cyfrowa

Telewizja cyfrowa w trybie testowym uzyskana w Petersburgu na 35 przycisku pilota telewizora. Tutaj możesz obejrzeć kanały "Rosja-1", "Rosja-2", "Rosja-Kultura", "Rosja-24", NTV, "Petersburg - Kanał 5" i kanał dzieci i młodzieży "Karuzela".Ci, którzy chcą dołączyć do telewizji cyfrowej, będą musieli wypalić, jeśli nie nowy telewizor, a następnie przynajmniej dekoder.

Te udogodnienia są dziś używane przez angielskich i amerykańskich widzów. W Rosji dopiero zaczyna się era telewizji cyfrowej. Do tej pory był dostępny jako dodatkowy płatny dostawca usług internetowych. Oznacza to, że sygnał został przesłany przez Internet. Teraz pochodzi z wieży - za darmo. Okazało się jednak, że mieszkańcy megamiast na tę innowację nie są gotowi moralnie czy technicznie.

"Ludzie po prostu nie rozumieją zasady telewizji cyfrowej" wyjaśnił Denis. - Aby to zrozumieć, musisz na przykład znać termin "multipleks". Jest to pakiet kanałów nadawanych na jednej częstotliwości.

Oznacza to, że w Petersburgu multipleks działa na 35 przycisku pilota telewizora i obejmuje wyżej wymienione kanały. Z reguły jeden, dwa, a nawet trzy multipleksy są bezpłatne. W razie potrzeby widz może zakupić jeszcze kilka, np. Tematyczny multipleks, który obejmuje kanały o podróży lub kanały z seriali.Jeśli chodzi o stronę techniczną problemu, jest jeszcze bardziej skomplikowana. Większość Rosjan nie otrzymuje sygnału DVB-T2, co oznacza, że ​​nie mogą korzystać z bezpłatnej telewizji cyfrowej. W tej chwili w sklepach w Petersburgu jest tylko kilka odpowiednich modeli. Najtańszy z nich, od niemieckiego producenta, kosztuje około 18 500 rubli. Dwie kolejne marki, od japońskiego producenta, kosztowały 33 i 46 tysięcy rubli. Reszta telewizorów, w tym marka firmy, reprezentowana przez Denisa Gavrilova, kosztowała 50 tysięcy rubli. To prawda, że ​​oczekiwany odbiór modeli za 20 - 25 tysięcy rubli. Rosyjska sieć telewizyjna i radiowa oferuje alternatywę dla kosztownych zakupów.

- W sprzedaży detalicznej dostępny jest dekoder z obsługą DVB-T2 - wyjaśniono w sieci. "Ona dekoduje kanał."

Jak włączyć cyfrową telewizję na telewizorze

- Sprawdź, czy cyfrowy tuner DVB-T2 / MPEG4 jest zintegrowany z telewizorem (taka informacja powinna znajdować się w instrukcji obsługi). Jeśli nie, potrzebujesz prefiksu dla DVB-T2 lub innego telewizora.

- Sprawdź, czy sygnał cyfrowy jest włączony w ustawieniach telewizora (poprzez "Menu" lub podobne przyciski na pilocie).

- Włącz automatyczne wyszukiwanie - a kanał cyfrowy zostanie ustawiony automatycznie. Lub ręcznie znaleźć częstotliwość 586 MHz (jest to 35 kanał dla St. Petersburga).

Subskrybuj nasz kanał w Telegramie

Drodzy czytelnicy, jeśli zauważysz błąd lub literówkę, pomóż nam to naprawić! Aby to zrobić, zaznacz błąd i naciśnij jednocześnie klawisze "Ctrl" i "Enter". Dowiadujemy się o nieścisłości i poprawiamy ją.Poprzedni

Następna

Top Top