Jak wybrać właściwego pomidora na nasiona odpowiedzi ekspertów

Tanya, aby wziąć nasiona najpierw, najpierw musisz ustalić, czy zasadziłeś: odmianę czy hybrydę. Jeśli odmiany, możesz wziąć nasiona, ale jeśli jest to hybryda, nie możesz. Podaję definicję tego, co oznacza różnorodność i co oznacza hybryda.

Klasa - grupa roślin podobnych właściwości ekonomicznych i biologicznych właściwości morfologiczne, zwłaszcza krwi i wybrane do hodowli w określonej ziemi i warunków klimatycznych i jest w stanie zachować właściwości z powtarzającym się ponownie wysianiu nasiona uzyskane ze zbioru. Oznacza to, że z owoców plonu można przyjmować i zbierać nasiona do siewu w następnych, a nawet następnych latach. Jednak nasiona powinny być pobierane z owoców o najwyższych plonach i najlepszych w innych roślinach. Na przykład, jeżeli odmiana pomidora Słodka Moja umiłowana Ci wysoką wydajnych, smak i inne cechy, a Ty zdecydujesz się na pobyt w tej klasie, a rok po roku, aby umieścić go, do roku stopniowo tracą najlepszą jakość, trzeba „pracować "Z różnorodnością. Co to znaczy? Przede wszystkim należy wybierać corocznie krzewy o największej wydajności. Wybierz najlepsze z wybranych krzewów, czyli: prawidłową, charakterystyczną odmianę, owoce bez śladów choroby i uszkodzeń mechanicznych. W takim przypadku rośliny nie tylko utracą jakość tej odmiany na przestrzeni lat, wręcz przeciwnie, z roku na rok staną się bardziej wydajne i lepsze w innych wskaźnikach.
Hybryda to roślina, która łączy właściwości (z reguły pozytywne) z genetycznie odmiennymi formami rodzicielskimi i niezdolność do utrzymania tych cech przy ponownym zasiewie z nasion rośliny. Tak więc, podczas siewu uzyskanych hybryd nasion, nawet w przypadku owoców uzyskanej rośliny że chciał, nie może nasiona z uzyskanej rośliny, ponieważ nabyte pozytywne właściwości jak: o wysokiej wydajności, wysokiej odporności na szkodniki i choroby i innych nasion mieszańców zachowałaby w pierwszym pokoleniu, to znaczy przy pojedynczym wysiewaniu. Nasiona hybrydowe oznaczone są symbolem F1, na przykład: pomidor Fatalist F1. W nasionach odmian, oznaczenie jest proste - tylko nazwa odmiany jest zapisana, na przykład: serce pomidora Bull. Jeśli nadal siać nasiona uzyskane z roślin hybrydowych, dostaniesz plony o nieprzewidywalnych właściwościach owoców. Dlatego rolnicy prowadzący ciężarówkę, którzy dorastają z roku na rok, będą musieli korzystać nie z nasion hybrydowych, ale z odmian.

Tak więc, przyjmowanie nasion tylko z największych owoców, z jakiejkolwiek rośliny, a nie z najbardziej wydajnego krzewu, nie będzie poprawne. Tak więc wybrali najbardziej wysokowydajny krzew, rozdarli najlepsze owoce (owoce). Przecinamy owoce na pół, na pół litrowy słoiczek z podpisaną nazwą odmiany, wyciskając sok z nasion. Cóż, powiedzmy około 100 gramów soku z nasionami. Zakrywamy bank i umieszczamy go w ciepłym miejscu (25-30 stopni). W ciągu drugiego lub trzeciego dnia sok będzie fermentować, pojawią się bąbelki. Jednocześnie zdrowe, pełne nasiona już opadły na dno, a kruche wynurzyły się. Ostrożnie wylej sok z nasionami, które się pojawiły i wyjmij pełne nasiona. Są one myte od trzech do czterech razy zmieniając wodę i układają się do wyschnięcia na gazecie. Również w gazecie natychmiast wpisujemy nazwę odmiany. Po 5-6 dniach nasiona wyschną. Umieść je w papierowej torbie i podpisz nazwę odmiany i upewnij się, że rok zbioru nasion. Nasiona najlepiej przechowywać w chłodnym, suchym pomieszczeniu o temperaturze od 0 do 10 stopni, ale można je przechowywać w pokoju. Powodzenia! F.H.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top