Jak wybrać snowboard na wzrost i wagę, szkoła dla kobiet

Tak więc podstawowymi parametrami przy wyborze płyt są: długość, szerokość, sztywność.

Zacznijmy od sztywności: sztywność deski snowboardowej jest warunkowo wyświetlana w dziesięciostopniowej skali. Początkujący powinni wybrać małą sztywność (do 3 - 4, nie ciężej), ponieważ bardziej miękkiej płyty - tak łatwiej jest zarządzać, choć nie tak czuły w zarządzaniu, ale - wybacza błędów, które początkujących snowboardzistów będzie dużo. A już po pełnym uruchomieniu, mając doświadczenie - można przejść do tablicy o średniej sztywności.Szerokość: określana głównie przez wielkość stopy. Noga nie powinna wisieć na desce, więc jeśli masz duży rozmiar - wtedy weź snowboard z wąską "talią" niestety, nie zadziała.

Długość: Zależy od wzrostu i wagi sportowca, a także od powierzchni, na której musisz jeździć. Na przykład dla freestyle. który odbywa się na gęstym śniegu, plansza jest wybrana o 10 cm krótsza niż deska freeride. który występuje na zboczach górskich z luźnym śniegiem i odpowiednio powinien mieć duży obszar kontaktu. To prawda, jeśli jeździsz w mieście, ale raz lub kilka razy w roku jedziesz w góry - wtedy lepiej jest oszukać uniwersalną tablicę All Mountain. który będzie wygodny w różnych warunkach. Wymiary uniwersalnej deski znajdują się w środkowym zakresie pomiędzy wymiarami freestyle i freeride board.Prosty sposób wyboru deski do wzrostu - "Do brody"

Prostym sposobem wyboru długości płyty według wagi jest użycie wzoru:

WAGA × 0,3 + 136 cm - dla mężczyzn

WAGA × 0,4 + 127 cm - dla kobiet

Jednak powyższe metody nie uwzględniają wagi ani wzrostu sportowca, dlatego producenci snowboardów zazwyczaj dołączają tabele swoich produktów do wzrostu i wagi. Zobacz tabelę wyboru uniwersalnego snowboardu na wysokość i wagę - pozwoli to dokładniej podnieść deskę do swoich parametrów antropometrycznych.

Jak wybrać snowboard na wzrost i wagę, szkoła dla kobiet

Jak wybrać snowboard na wzrost i wagę TABELAPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top