Jak wybrać saunę na podczerwień do domu

Jak wybrać saunę na podczerwień do domu
Kto z nas nigdy nie marzył o saunie w mieszkaniu, a jeszcze bardziej o podczerwieni? W końcu jest to przydatna rzecz, która jest w stanie nie tylko ogrzać całe ciało i wyleczyć wczesny etap przeziębienia, ale także wzbudzić smutny nastrój. Fale podczerwone wnikają w ciało i zapewniają głębokie ocieplenie.Sauna na podczerwień to kąpiel zdrowotna, która zapewni Twojemu ciału komfortowe i głębokie ocieplenie dzięki falom podczerwonym i niezbyt wysokiej temperaturze. W rzeczywistości jest to ta sama kabina, co zwykła drewniana sauna, hermetycznie wyposażona. W nim jest wyposażona w specjalne promienniki podczerwieni, które emitują ciepło długie i krótkie fale, które są w stanie ogrzać korpus przenikającym do niego za pośrednictwem powietrza, a jednocześnie nie nagrzewa sauny wewnątrz.

Fale z sauny na podczerwień absolutnie nie są szkodliwe, ale wręcz przeciwnie, są bardzo przydatne dla organizmu. Ogrzewają się do temperatury 40-50 stopni, nie powodując obciążenia serca, co zwykle występuje w saunie. Mężczyzna czuje się komfortowo i przytulnie w takiej łaźni parowej. Podczas zabiegu z organizmu wydzielają się szkodliwe substancje poprzez intensywne pocenie się, tlen intensywnie wnika do tkanek i pojawia się efekt gojenia.Istnieją pojedyncze i podwójne kabiny, które nie zajmują dużo miejsca, 110x120 cm to odpowiednia dla nich przestrzeń. Są kątowe, sześciokątne lub prostokątne. Mogą być nawet instalowane we wspólnej łazience lub na loggii. Sauna trzyosobowa lub czteromiejscowa wymaga znacznie więcej miejsca, dlatego należy ją zainstalować w wiejskim domu lub bardzo dużym mieszkaniu.

Jak wybrać saunę na podczerwień do domu
Wewnątrz sauny IR można pokonać drzewem, na przykład kanadyjski cedr, lipa lub sosna. Są również wykonane ze szkła hartowanego. Po podgrzaniu olejki eteryczne zawarte w tych drzewach zaczynają wydzielać przyjemny aromat, łagodzić układ nerwowy i korzystnie wpływać na całe ciało.

Istnieją kabiny na podczerwień dla pięciu lub więcej osób, ale zwykle instalowane są w salonach spa lub klubach sportowych. Jeśli chcesz zamówić saunę IR z firmy sunrays-saunas.ua w zależności od wielkości, producenci dokonają tego na Twoje zamówienie.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze sauny na podczerwień jest nagrzewnica, od której zależeć będzie ogrzewanie i wymiana ciepła. Są ceramiczne, węglowe, niestopowe i filmowe. Długość fali i intensywność promiennika podczerwieni zależą od długości fali.

Czas przebywania w saunie IR znacznie różni się od łaźni parowej. Na jedną sesję wystarczy pół godziny, aby całkowicie ogrzać ciało. W kabinie można usiąść lub położyć się, jeśli pozwala na to miejsce. Po zabiegu nie poczujesz, że twoje ciało jest przegrzane, a chłodna kąpiel wcale nie jest potrzebna. Aby się wykąpać, wystarczy wziąć ciepły prysznic, napić się herbaty lub wody mineralnej, aby uzupełnić ciało płynem. Przed zabiegiem nie musisz przepełniać żołądka, bo inaczej poczujesz się źle podczas sesji wellness.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top