Jak wybrać odpowiednie uchwyty do mebli

Jak wybrać odpowiednie uchwyty do mebli
W modzie, skandynawskim stylu i przyrodzonym minimalizmie. Projektanci na całym świecie aktywnie oswajają nas i wpajają w umysły drzwi bez piór. Inżynierowie powtarzają je. A może pierwsi inżynierowie, a potem projektanci? Jest to jednak dylemat wynikający z rozstrzygnięcia sporu dotyczącego kurczaka lub jajka. Dlatego nie ma znaczenia, który z nich zwykł wymyślać jakiś pomysł. Ważne jest, że projektanci nie przestają się rozwijać mechanizmy push otworzyć, że jeden dotyk, pokazać zawartość pudełka, zmusza nas do rezygnacji z uchwytami i nie obciążać wygląd elewacji. Ale jesteśmy konserwatywni w naszych nawykach. Potrzebujemy szczegółów na drzwiach, do których możesz złapać i spojrzeć, i rąk. I długopis, charakterystycznie, aby być praktyczne, niedrogie (kupił kilkanaście na raz), w połączeniu z armaturą całym zestawem słuchawkowym a jednocześnie wyrazisty, tak pięknie położyć kres nowej kuchni i dać typową fasadę indywidualności. Ponieważ znamy prawdę - każde drzwi ożywa dzięki długopisowi.Rodzaje długopisów. Ocena według poziomu komfortu.

1. Pierwsze miejsce pod względem komfortu wśród uchwytów kuchennych zajęły ostatnio uchwyty profilowe - listwy. Zintegruj się z fasadą, pozostając z nią w tej samej płaszczyźnie, przymocowaną do całej szerokości lub długości drzwi (można ją przymocować wzdłuż lub w poprzek drzwi), tworząc efekt integralności. Najwygodniejszym sposobem otwierania są takie listwy, które wychodzą poza grubość elewacji, układając taki gzyms dla wygodnego uchwytu, staje się lakonicznym długopisem. Dają możliwość otwarcia drzwi w dotyku, bez kontroli wizualnej. Mają wyraźne linie. Nadaje się do każdego typu zestawu słuchawkowego w nowoczesnym stylu.

2. Praktyczne reylingovye - wydłużona wersja długopisy, zszywki, ale ze względu na ich wielkość, są lepsze w funkcjonalności, z tego miejsca w naszym rankingu drugie miejsce. Nazwa pochodzi od słowa "balustrada". Zwykle występują one w postaci rurki, rzadziej kwadratowego lub prostokątnego przekroju, mocowane za pomocą uchwytów wspornikowych po obu stronach, bez wystroju. Przypomnij szeroką literę P, na krótkich nogach, czasami końce poprzeczki są wyjęte z nóg. Kuchnia jest nieoceniona, ponieważ jest często używana zamiast haczyków i belek do ręczników i sztyftów. Dają możliwość otwarcia drzwi bez celowania. Są one ustalane w pionie i poziomie.

3. Uchwyty to zszywki. Zgodnie z projektem mają najprostszy typ, bez ruchomych części, przymocowane bezpośrednio do skrzydła drzwi z obu stron. Stąd wygoda instalacji i użytkowania. Inne gatunki przewyższają liczbę gatunków, najbardziej popularną z nich jest zakrzywiona forma w kształcie litery C. Różni się od listy swoją uniwersalnością. Klamki - zszywki są równie wygodne w klasycznym wnętrzu, w kraju, nowoczesnym, eklektycznym. Prezentowane w mieszankach z różnych materiałów (szkło, ceramika, stal, brąz, plastik) i stylów. Lider w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych. Omijanie uwagi, te, które są z kryształkami, to mauvais. Jednak w asortymencie Hefele nie ma takich błędów stylistycznych, moda krótkoterminowa nie jest osobliwa dla marki.4. Uchwyty-zlewozmywaki. Fałszywe uchwyty, które powtarzają kształt muszli. W formie owalnego liścia, jakby specjalnie dla czterech palców. Bardzo przyjazny dla użytkownika (funkcje ergonomiczne) i doskonale łączony z pokrętłami, nawet w jednym zestawie słuchawkowym. Żaden inny rodzaj uchwytów nie pozwala na takie swobody. Dobry w każdym wnętrzu, pod warunkiem, że jest to styl tradycyjny, wiejski lub skandynawski.

5. Przycisk pokrętła. Strukturalnie przedstawiają kształt grzyba, w którym stopa jest przymocowana do powierzchni fasady za pomocą jednej śruby. W przypadku zestawów kuchennych nie pasują, od słowa "absolutnie", w każdym razie nie muszą ozdabiać tych drzwi i szuflad, które działają regularnie. Przede wszystkim dlatego, że takiego długopisu nie można używać bez kontroli wizualnej, tj. zawsze będziesz musiał ustawić "wizualny" kontakt z "przyciskiem" przed jego dotknięciem. Kolejny ważny parametr dotyczy wysiłku, który należy podjąć, aby otworzyć drzwi / pudło za pomocą połączeń kilku palców. W przypadku rączki o średnicy 40-60 mm nie powinna ona przekraczać 2 kg. Jedyny wkręt, na którym znajduje się pióro, nie wytrzyma takich obciążeń, będzie wymagał stałych regulacji. Dlaczego potrzebujemy takich trudności w kuchni? Zostawmy te uchwyty na komody i stoliki nocne w sypialni lub w salonie. Przede wszystkim dlatego, Häfele produkuje je przy użyciu w dekoracji skóry naturalnej, stopu cynku z tworzyw sztucznych w połączeniu z metalem, które, oczywiście, będzie żadnych mebli i dekoracji wnętrz skórkę.

6. Uchwyty wpuszczane. Hefele jest reprezentowany w odlewach cynku i tworzywach sztucznych w postaci skorup, wręcz przeciwnie. Przed montażem na elewacji wykonywany jest rowek, czyli obustronne miejsce, w którym rączka będzie siedzieć, bez wystawania poza powierzchnię. Ze względu na fakt, że wymiary drzwi nie zostaną zwiększone, ponieważ uchwyt jest w tej samej płaszczyźnie z nim, takie uchwyty są bardzo wygodne, eleganckie i bezpieczne, ale na przedniej części szafek kuchennych nie należą. Wnęka na uchwyt zakłóca integralną warstwę materiału elewacyjnego i jest chroniona bezpośrednio przez sam uchwyt. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie ma szans na wodę i wszystko jest hermetyczne - tak nie jest. W kuchni sytuacje awaryjne są nieuniknione, a nawet najmniejszy wnikanie wody jest ryzykowne i w rezultacie szkodzi wyglądowi płyty. Sugerujemy pozostawienie tego typu uchwytu dla obszarów mieszkalnych.

Rękojeść dowolnego rodzaju, aby czuć się komfortowo, powinna przechodzić twoją dłoń, odległość od środka do wygodnego uchwytu o długości 128 mm, długość nóg od 24 mm. W takim przypadku musi wizualnie dopasować się do drzwi i nie naruszać proporcji. Nie zapomnij o proporcjonalności i szerokości otwierania drzwi lub wielkości szuflady, pamiętaj, że szuflada jest w załadowanym stanie. Im szersze drzwi, tym mocniejszy uchwyt i odwrotnie niż skrzydło drzwi, więc uchwyt jest krótszy (z wyjątkiem uchwytów). Lepiej jednak nie dopełniać górnych szaf z masywnymi uchwytami, przeciążają one fasadę. Tutaj użyj zasady podwójnej redukcji. Zmniejsz rozmiar uchwytu szafki podłogowej o połowę i uzyskaj pożądany format uchwytu dla zawiasu. Tradycyjnie Hefele ma w swoim asortymencie kolekcję długopisów o różnych rozmiarach, które pomagają harmonijnie ukończyć zbiór.

Wszystkie uchwyty Hefele wytwarzania materiału mocującego (i, jeśli obsługuje on powierzchnię szklanego, przy czym zestaw mocujący jest wymagane, aby podkładka filcu lub podkładka) i instrukcja z oczywistym przykładem montażu.

Jak wybrać odpowiednie uchwyty do mebliPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top