Jak wybrać nawigator? Jak wybrać nawigator samochodowy? Jak wybrać nawigator turystyczny?

Jak wybrać nawigator? Jak wybrać nawigator samochodowy? Jak wybrać nawigator turystyczny?

Czas na atlas i mapy papierowe. Są trudne w użyciu podczas jazdy, ponieważ musisz stale zatrzymywać się, aby sprawdzić mapę, uzyskać wskazówki, znaleźć swoją lokalizację.

Jeśli podróż przebiega przez różne miasta i kraje, takie atlasy i mapy będą wymagały dużo, a to nie jest zbyt wygodne. Ponadto mapy i atlasy na papierowych nośnikach nie informują o korkach, które pojawiły się na drodze.

Zmotoryzowani i podróżnicy dziś wierzą w układanie swojej trasy do elektronicznych gadżetów. Nowoczesny nawigator pomoże Ci poznać położenie obiektu w dowolnym mieście, regionie, kraju. Pomoże to bezpiecznie i szybko dotrzeć do dowolnego punktu trasy, powie, że ścieżka została wybrana niepoprawnie, a strzałki pokażą właściwy wariant.Jak wybrać nawigator?

Na rynku produktów elektronicznych znajdują się zarówno nawigatory samochodowe różnych marek o różnych funkcjach, jak i kieszeń dla fanów wody, gór i turystyki pieszej. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać nawigator, musisz wiedzieć, jak to działa.

Jak działa Nawigator

Jak działa nawigator, co pomaga mu podać dokładne informacje o trasie?

Jak wybrać nawigator? Jak wybrać nawigator samochodowy? Jak wybrać nawigator turystyczny?
Zasady nawigatorów są dość proste. Początek tego systemu został ustanowiony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w połowie ubiegłego wieku.

Dziś cały świat zna system GPS (Clobal Positioning System). Na orbicie

Ziemia ma trzydzieści działających satelitów, które obracają się w sześciu różnych płaszczyznach i mają swoje własne dokładne współrzędne. Wysyłają sygnały do ​​Ziemi, która odczytuje urządzenia przenośne.

Po włączeniu nawigatora nasza pozycja jest ustalona w odniesieniu do trzech najbliższych satelitów. Dzięki złożonym formułom matematycznym, które uwzględniają prędkość światła i odległość nawigatora do najbliższego satelity, określana jest dokładna lokalizacja. Nasza trasa jest podzielona na segmenty, które uwzględniają zarówno odległość, jak i dostępność przejazdów kolejowych, węzłów drogowych, świateł drogowych i dozwolonej prędkości.

Dlatego wielu nawigatorów oferuje nie jedną wersję ruchu, ale kilka: optymalną, krótką i szybką. Krótkie i szybkie nie mogą się pokrywać. Parametry geodezyjne i obliczenia arytmetyczne są podstawą pracy nawigatorów. Jaka jest różnica? Jak wybrać nawigator turystyczny? Wprowadza różnicę w szybkości przetwarzania informacji, dokładności wskazanych współrzędnych, głosu podającego polecenia. Wszystko to zapewnia oprogramowanie nawigacyjne.

Co powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze nawigatora?

Pierwszy to oprogramowanie (oprogramowanie). Zawiera tak ważne elementy nawigatora, jak oprogramowanie kartograficzne i nawigacyjne. Jak wybrać nawigator?

Navitel Navigator

"Navitel Navigator" jest gotowy do dostarczenia map 60 krajów, w tym aktualnych map Europy, Rosji i Azji. "Navitel.Probki" będzie zawierał najnowsze informacje o korkach. W tym oprogramowaniu są również mapy o wysokiej szczegółowości, przyjazny dla użytkownika interfejs i dobra funkcjonalność. Wszystko to doprowadziło do popularności "Navitel" wśród użytkowników. To on dziś zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży na rynku rosyjskim.

Garmin może pochwalić się doskonałym interfejsem, szczegółowością i europejską jakością. Jednocześnie wszystko to dotyczy nie tylko miast europejskich, ale także rosyjskich. Jedynym niedopatrzeniem deweloperów jest rzadka aktualizacja map. Ale obecność anteny FM, która odbiera informacje o korkach, pozwoli właścicielowi zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Inne systemy nawigacji używają do tych celów połączenia GPRS, a ich właściciele muszą wyłapywać ruch internetowy na rzecz operatorów telefonii komórkowej.

PO Progorod, przewodnik po mieście

Podróżowanie tylko w Moskwie i Sankt Petersburgu, a także ich okolicach, "Progorodzie" lub przewodniku po mieście jest idealne. Tutaj nacisk kładzie się na obecność korków i możliwych opcji ich objazdu. A jeśli większość nawigatorów korzysta z informacji od dużych wyspecjalizowanych agencji ("Yandeks.Probki"), to sam City Guide odtwarza obraz korków. A "Progorod" pomoże kierowcom radzić sobie z pasami ruchu na skrzyżowaniach i skrzyżowaniach na drogach.

Warto wspomnieć, że nie tylko karty są zawarte w oprogramowaniu nawigatora samochodowego. Jak wybrać nawigator samochodowy? Współrzędne, szacowany czas przybycia i prędkość ruchu również są gotowe do wydania tego gadżetu, ale ile będą dokładne - to już zależy od oprogramowania. Nawigatorzy tradycyjnie pracują z systemem Android, Linux, Windows CE 5.0 i 6.0. Każdy z tych systemów ma swoje specjalne cechy, które zapewniają nawigatorom dodatkowe funkcje. Więc który nawigator powinienem wybrać?

Android jest gotowy zaoferować użytkownikowi symbiozę z tabletu i przewodnika. Oprócz bezpośrednich obowiązków urządzenie może wyświetlać film lub służyć jako komunikator. Obecność bezprzewodowego Internetu udostępni większość aplikacji z rynku Android. Pierwszym z tych urządzeń jest Texet TN-550A. Szeroka funkcjonalność i demokratyczna cena sprawiły, że model ten stał się bardzo popularny wśród rosyjskich użytkowników, co wpłynęło na wzrost sprzedaży.

Wielu producentów pozwala zainstalować dodatkowe oprogramowanie na swoich nawigatorach.

Jak wybrać nawigator? Jak wybrać nawigator samochodowy? Jak wybrać nawigator turystyczny?

Rozdzielczość i rozmiar ekranu

Równie ważną cechą nawigatora jest rozdzielczość i rozmiar ekranu. A jak wybrać nawigator, biorąc pod uwagę te parametry? Optymalny wybór to ekran o przekątnej 4,3 ". Ale jeśli oprócz nawigatora potrzebujesz również odtwarzacza multimedialnego, bardziej logiczne jest skorzystanie z nawigatora z dużym ekranem. Rozdzielczość i kolor - wskaźniki są użyteczne, ale nie determinujące. Schematyczne rozmieszczenie ulic i domów na mapie różni się od nawigatorów.

Metoda zarządzania

Kolejnym ważnym parametrem nawigatora jest metoda kontroli. Kierowca musi podążać drogą i ustawić następujące punkty w podróży, a wybór nawigatora do samochodu nie jest łatwym zadaniem. Nawigatory z ekranem dotykowym i przyjaznym dla palców interfejsem stały się dziś bardzo popularne na rynku. Pozwala to określić dokładne i szybkie punkty.

Dzięki temu nawigator Lexand SL-5750 wygodna lokalizacja czujników umożliwia dostęp do dowolnej funkcji w ciągu zaledwie jednej sekundy. Firma Garmin zaoferowała własne rozwiązanie - nawigatory sterowane za pomocą poleceń głosowych (Garmin Nuvi 3790T). Jednak ten ostatni model otrzymał wiele negatywnych opinii od użytkowników rosyjskich z powodu powolnego trasowania i rozmytego rozpoznawania poleceń głosowych.

Typ chipsetu i moc procesora

Chipset jest składnikiem, który określa szybkość komunikacji z satelitą, a także dokładność punktów konstrukcyjnych trasy. Większość producentów używa obecnie chipów Atlas i SirfStar. Jak wybrać nawigator? Głównym kryterium wyboru w przypadku chipsetu jest liczba kanałów odbieranych sygnałów, które może on dostarczyć. Im większa jest ta liczba, tym lepszy jest model nawigatora. Tak więc na rynku są modele z chipsetem SiRF Atlas V, które mogą odbierać sygnał na 64 kanałach.

Gorący, zimny start

Gorący i zimny start - co wybrać nawigatora? Wybierając nawigatora na pewno wielu sprzedawców zwraca uwagę kupujących na modele o najszybszym rozruchu na gorąco i na zimno. Czy to ważne? W pojęciu "start" jest to czas, jaki urządzenie spędza na nawiązaniu połączenia z najbliższym satelitą. Jeśli czujnik nie był używany przez dłuższy czas lub samochód przejechał przez strefę czasową, co oznacza, że ​​zmieniły się współrzędne, nawigator musi nawiązać komunikację z satelitami od zera. Jak szybko to się dzieje, określa czas zimnego startu. Gorący start informuje o czasie, jaki nawigator wyda na połączenie po chwilowym wyłączeniu (zmiana mocy, ponowne uruchomienie), czyli w przypadku krótkotrwałej nieoczekiwanej utraty sygnału. Zdarza się to często podczas przechodzenia pod mostem lub przez tunel.

W dużych miastach zakup nawigatora jest podyktowany nie tyle koniecznością budowy trasy z punktu A do punktu B, ale raczej możliwością szybkiego dojścia do określonej trasy, ewentualnie omijania korków. Jak wybrać nawigator samochodowy do tego celu? W tym przypadku musi on wypełnić jeden cel - zobaczyć, na ile możliwe są trudności. Poniższe informacje pomogą określić wybór dla tych użytkowników, którzy mają tę szczególną sytuację. Ona da im odpowiedź na pytanie, jak wybrać nawigatora.

Jak wybrać nawigator? Jak wybrać nawigator samochodowy? Jak wybrać nawigator turystyczny?

Najprostszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla właściciela samochodu jest urządzenie z anteną radiową. Nawigatory, które mają antenę GTM 21 lub GTM 2, automatycznie łączą się z jednym serwerem informacyjnym.

Oznacza to, że nawigator działa jak odbiornik radiowy, odbierając informacje o korkach i wyświetla je w postaci graficznej na ekranie. W tym samym czasie nie ma opłaty abonamentowej.

Nawigatory drugiego typu mają gniazdo kart SIM do łączenia się z Internetem. Jak wybrać nawigator GPS? Wystarczy wykupić kartę SIM od operatora sieci komórkowej obsługującego Internet GPRS. Dobry nawigator GPS będzie służył wiernie i będzie wymagał tylko jednego - dostępności środków na rachunku.

Rynek sprzętu samochodowego i podróżniczego rozwija się bardzo szybko. Myśl techniczna już pozwoliła nawigatorom i rejestratorom samochodowym pojawić się na rynku w jednej butelce, nawigatorach-telewizorach i innych podobnych urządzeniach. Były też urządzenia, które łączą funkcje rejestratora motocykli, lotnictwa, marynarzy, rowerów i samochodów, co pozwala podróżować w dowolnym miejscu i czasie.

WniosekPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top