Jak wybrać i umieścić zdjęcie Feng Shui - uczciwych mistrzów - ręcznie robione, ręcznie robione

Rodzaje kreatywności

Malarstwo i rysunek> Malarstwo

Jak wybrać i umieścić zdjęcie Feng Shui - uczciwych mistrzów - ręcznie robione, ręcznie robione

Bardzo często ludzie pytają mnie, gdzie zawiesić zdjęcie. W końcu obraz nie tylko tworzy nastrój, ale także niesie ze sobą pewną energię.

Wszystko zależy od tego, jakie kolory są najczęściej obecne na obrazie i co dokładnie jest na nim przedstawione.

Zobaczmy, jakie zdjęcia mogą być przydatne w każdym z pokoi. I tutaj natychmiast chcę zauważyć, że są to tylko ogólne zalecenia, ponieważ każdy obraz jest wyjątkowy i ma swoją własną energię. Ale są pewne wspólne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze obrazu w danym pomieszczeniu. A więc zacznijmy w kolejności.Sypialnia
W sypialni pożądane jest unikanie obrazów przedstawiających zbyt dynamiczne wydarzenia. Na przykład zdjęcie z gwałtownym wodospadem lub erupcją wulkanu nie jest najlepszą opcją. To nie pomoże ci spokojny i głęboki sen. Podświadomie zapamiętasz, że obok ciebie są wydarzenia, które zagrażają życiu. Dlatego wybierając zdjęcia do sypialni, lepiej dać pierwszeństwo spokojnym i spokojnym krajobrazom. Niech będzie to na przykład spokojna leśna strumyczka z liliami i liliami wodnymi, otoczona drzewami pochylającymi się nad nią. Ale wrażenie stagnacji również nie powinno być produkowane. Powinien odczuwać świeży i wymierny przepływ życia.
Wybierając zdjęcie, musisz "włączyć" swoją intuicję. Posłuchaj swoich uczuć. Co ci mówią? Jakie uczucia wywołuje ten obraz? Czy czujesz spokój i pacyfikację? Czy czujesz niezawodność i stabilność? Jeśli tak, zdjęcie można bezpiecznie zawiesić w sypialni.

Dzieci
Wybierając zdjęcia dla dziecka, musisz spojrzeć na swoje dziecko. Zwróć uwagę na to, jakie kolory lubi. Jakie ubrania lubi najbardziej. Faktem jest, że dzieci są najbardziej wrażliwe na czyste poczucie energii, wiedzą bardzo dobrze, co jest dla nich dobre i starają się je uzyskać poprzez kolor. W związku z tym, jeśli Twoje dziecko preferuje czerwone odcienie, lepiej powiesić na nim zdjęcie z maksymalną obecnością czerwieni. Może to być na przykład obraz wschodzącego słońca. Jeśli bardziej lubi niebieskie odcienie, lepiej powiesić zdjęcie jeziora. I tak dalej.
Ponadto, wybierając zdjęcie w pokoju dziecinnym, zwracaj uwagę na temperament Twojego dziecka. Jeśli jest niespokojny, gwałtowny i niepohamowany, to w swoim pokoju nie powinien zawieszać zdjęć z dynamicznymi i niekontrolowanymi zdarzeniami (na przykład burzliwym wodospadem). Jeśli chcesz, wręcz przeciwnie, trochę "zamieszaj" swoje dziecko, wtedy zdjęcia aktywnych tematów będą miały znaczenie.

Pokój dzienny
Aby wybrać zdjęcie w salonie, musisz trochę poeksperymentować. Konieczne jest określenie, jakie kolory byłyby tu najbardziej użyteczne z punktu widzenia energii pomieszczenia. Możesz wypróbować to w następujący sposób. Na przykład chcesz powiesić zdjęcie z przewagą niebieskiego. Weź kawałek niebieskiego materiału, rozmiar obrazu i przymocuj go do ściany. Sprawdź, jak zmieniły się twoje uczucia z pokoju po tym. Aby zrozumieć, czy jego energia stała się lepsza lub gorsza, konieczne jest wyłączenie logicznej percepcji i całkowite skoncentrowanie się na swoich odczuciach. Możesz nawet zamknąć oczy i nie patrzeć w ogóle na ścianę. Co czujesz? Nie sądzisz, ale czy to czujesz? Jeśli po powieszeniu ubrania coś w pokoju się nie udaje, a ty masz siniak, ten kolor nie jest odpowiedni. Następnie eksperymentuj z innymi kolorami, innymi odcieniami. A jeśli czujesz się wygodniej na poziomie podświadomości, energia się poprawiła, to jest to, czego potrzebujesz! Możesz bezpiecznie kupić zdjęcie przedstawiające morskie pejzaże, rzeki i jeziora. Najważniejsze jest to, że obraz jest zdominowany przez niebieski lub niebieski kolor.
To intuicja i eksperymenty z kolorem pomogą ci zdecydować się na wybór obrazów w pokoju, którego cel jest różnorodny, jak to zwykle bywa w salonie.

Kuchnia (jadalnia)
Pożądane jest powieszenie zdjęć bogatych w zieleń. Wszakże wszystkie procesy zachodzące w kuchni: przygotowanie żywności, sam proces żywienia, są powiązane z elementami Drzewa. I ten element jest po prostu przydatny do wsparcia na zielono. Dlatego zdjęcia w kuchni można przedstawić krajobrazami z zielonymi polami lub drzewami.
Dobrze jest też, gdy obrazy czerwonych elementów są prezentowane w kuchni (na przykład martwa natura z dojrzałymi owocami). W końcu czerwony kolor odnosi się do elementów ognia i obsługuje wszystko, co związane z domem. Dom w naszych apartamentach to piec. Ponadto od dawna wiadomo, że czerwony kolor doskonale pobudza apetyt.

Zalecenia ogólne
Najważniejszą rekomendacją jest wybieranie zdjęć poprzez eksperymentowanie z kolorem i używanie intuicji, zgodnie z opisem w podrozdziale "Salon".
Nie zaleca się zawieszania zdjęć w mieszkaniach przedstawiających zniszczone domy, połamane drzewa i inne rzeczy, które mogą prowadzić do negatywnych skojarzeń. Niech zdjęcia w twoim domu pokażą wszystko, co niesie energię dobrobytu, wzrostu i pokojowego rozwoju.
Jeśli masz mieszkanie w kształcie litery L, możesz zawiesić zdjęcie z perspektywą, aby wizualnie uzupełnić brakującą część. Na tym obrazku można przedstawić drogę, która rozciąga się na odległość lub na horyzont morski.
Jeśli twoje biurko jest tak, że siedzisz twarzą do ściany, bardzo dobrze jest powiedzieć zdjęcie z perspektywicznym obrazem. To stworzy poczucie postępu. A za plecami możesz powiesić obraz gór lub zielonych wzgórz (w zależności od tego, co jest tutaj bardziej korzystne). Stworzy to poczucie spokoju, bezpieczeństwa i wsparcia.
Wszystkie opisane powyżej zalecenia są bardzo ogólne, ale mogą odgrywać znaczącą rolę w poprawie energii twojego mieszkania. Polegaj na swojej intuicji, naucz ją. W końcu uczucie przestrzeni to absolutnie każda osoba, po prostu musisz nauczyć się przywiązywać wagę do swoich odczuć, słuchać ich.

Słowa kluczowePowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top