Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Proces mycia samochodu ręcznie może być ekscytującym i relaksującym ćwiczeniem. Samo mycie samochodu pomoże zaoszczędzić pieniądze, które można wydać na czyszczenie, a także zwróci szczególną uwagę na dodatkowe, brudne obszary samochodu. W komercyjnych myjniach stosuje się materiały ścierne, które mogą porysować lub uszkodzić farbę samochodu.Dlatego ręczne mycie samochodu utrzyma farbę w nienaruszonym stanie.

Aby umyć samochód ręcznie, trzeba mieć płaską, najlepiej betonową sekcję, a także dostęp do dużej ilości wody i węża. Aby ręcznie umyć samochód, musisz przeznaczyć około godziny (w zależności od wielkości samochodu i stopnia zanieczyszczenia).

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Przygotowanie do mycia samochodu.

Zdejmij samochód z bezpośredniego światła słonecznego - zapobiegnie to przedwczesnemu wysuszeniu samochodu, które może pozostawić plamy na farbie. Mycie samochodu pod bezpośrednim słońcem jest pełne ogrzewania. Oznacza to, że utrudni to proces czyszczenia, ponieważ woda szybciej odparuje.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Upewnij się, że wszystkie okna są zamknięte. Podnieś janitorów. Zainstaluj wszystko, czego potrzebujesz do umycia się w maszynie - może to być ściereczka do czyszczenia, detergent do czyszczenia, duży zapas wody (w zależności od rozmiaru pojazdu), trzy wiadra (dwa do mycia i jeden do płukania), wąż i ręcznik do suszenia samochodu, a także duża gąbka ze sztywną szczotką, a może oddzielna szczotka do czyszczenia opon z tarczami.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Bądź przygotowany na to, że zmoczysz się podczas mycia samochodu. Nosić odpowiednie ubrania robocze i buty (na przykład szorty i buty gumowe lub sandały, jeśli pozwala na to pogoda). Możesz kupić konkretne detergenty do myjni w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi. Zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi oczekiwanego stosunku wody do detergentu.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Napełnij wiadro wodą, a następnie dodaj samochód w odpowiedniej ilości, zgodnie z załączoną instrukcją na butelce. To jest twoje podstawowe wiadro do mycia samochodu. Zaleca się napełnić dwa wiadra wodą i mydłem, ponieważ trzeba umyć koła i koła. Napełnij kolejne wiadro zwykłą wodą - to będzie wiadro do płukania po umyciu. Potrzebujesz tylko jednego wiadra do płukania.Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Myjnia samochodowa

Opłucz samochód z węża, aby go poluzować i zmiękczyć. Nie należy używać silnego strumienia wody z węża, ponieważ piasek może porysować farbę. Spróbuj skierować strumień wody na wszystkie powierzchnie. Podczas mycia okien jest to szczególnie ważne, ponieważ może to doprowadzić do kontaktu wody z maszyną (jeśli występują braki w gumowych uszczelkach).

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Najpierw umyć koła, ponieważ koła samochodu są często najbrudniejsze. To dobry pomysł, żeby je najpierw umyć! Więc brud jest zmyty, koła nie wylądują na już wypranej powierzchni samochodu. Do czyszczenia kół lepiej jest użyć szczotki z długim stosem do czyszczenia otworów i trudno dostępnych miejsc. Umyj samochód gąbką. Przed rozpoczęciem czyszczenia powierzchni samochodu zwilżyć gąbkę w wodzie z mydłem. Podczas mycia karoserii nie należy używać pędzla, ponieważ może on pozostawiać drobne zadrapania. Myjąc samochód gąbką, płucz ją tak często, jak to możliwe, w wodzie z mydłem. Zamiast gąbki można również użyć specjalistycznych rękawic, które można prać w pralce, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.
Podziel wizualnie samochód na części i zacznij pranie od góry.

Umyj samochód lepiej od góry do dołu, dzięki temu mydło spłynie do dolnej części samochodu, podczas gdy nadal myjesz górną część ciała. Pozwoli to uniknąć dwukrotnego zmywania obszarów lub raczej dwukrotnego czyszczenia ciała.

Jeśli samochód jest bardzo brudny, pozwól wodzie i mydłu wykonać swoją pracę. Opłucz samochód i zostaw na chwilę. Niech wyschnięte błoto zmoczy się.

Utrzymuj gąbkę lub rękawicę w czystości. Konieczne jest zmywanie brudu tak często, jak to możliwe.

Jeśli na gąbce pozostanie brud lub piasek, istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru samochodowego.

Jeśli woda w wiadrze jest bardzo brudna, lepiej ją wymienić.

Po umyciu jednej sekcji spłucz ją węża przed przejściem do następnego. Należy to zrobić tak, aby mydło nie wysychało na farbie i nie plami gąbki.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Płukanie samochodu.

Podczas płukania samochodu wykonaj tę samą sekwencję, co podczas prania.

Spłucz prawidłowo od góry do dołu. Należy zwrócić uwagę na czystość drzwi.

Bardzo często, gdy są otwierane, z dna gromadzi się duża ilość brudu.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Po przepłukaniu samochodu otwórz drzwi i gąbkę nasączoną wodą z mydłem, opłucz dolne części drzwi.

Zachowaj cały samochód na mokro przez cały zlew - to bardzo ważne.

W ten sposób zapobiegasz śladom kropel wody i plam z mydła.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Przed osuszeniem samochodu należy wytrzeć go miękką ściereczką.

W miejscu, w którym umyłeś większość części swojego samochodu, użyj węża do spłukania dolnej części z różnych punktów widzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy samochód został wystawiony na działanie soli, które może uszkodzić i spowodować korozję dolnej części samochodu.

Jak właściwie umyć samochód, auto wiki

Lakierowanie ciała woskiem.

Wosk należy nanosić na czystą, suchą maszynę. Wosk jest bardzo przydatną rzeczą dla samochodu. Chroni farbę przed słońcem, aby się nie wypaliła. Chroni również powłokę przed małymi kamieniami napotykanymi z dużą prędkością podczas jazdy po autostradzie.

Wosk można kupić w wyspecjalizowanych sklepach samochodowych.

Aby zachować wygląd ciała, należy usunąć rdzę w miejscach, gdzie uszkodzona jest farba.

Na oknach wykonasz hydrofobowe leczenie. W sklepach samochodowych można znaleźć narzędzie o nazwie anti-rain. To narzędzie poprawia widoczność podczas deszczu. Podczas ruchu samochodu woda opadająca na szkło tworzy kulki, które z szybkością zsuwania się z powierzchni powodują, że szkło pozostaje suche. Zrób to co dwa miesiące na bocznych i tylnych szybach, a co miesiąc na przedniej szybie.

ARTYKUŁY NA TEMATPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top