Jak wkładać szkło do okna własnymi rękami

Konieczność instalacji systemu Windows pojawia się podczas budowy i naprawy domu. Za pomocą tych wzorów powstają nie tylko otwory drzwiowe i okienne, ale również półprzezroczyste ścianki działowe, werandy, szklarnie itp. W przypadku, gdy stary jest uszkodzony, może być konieczne włożenie szkła do okna.Jak wkładać szkło do okna własnymi rękami

Proces wymiany obejmuje następujące operacje:

  • Przygotowanie do cięcia
  • Otwórz szkło
  • Cięcie
  • Instalacja

Na etapie przygotowawczym powierzchnia podłogi powinna być oczyszczona z brudu i smaru, w przeciwnym razie nie będzie możliwe łatwe wycięcie lub podział szkła. Usuń zanieczyszczenia za pomocą starych gazet lub szmat, w razie potrzeby przemyj powierzchnię roztworem sody.

Tajemnice znaczników

Jeśli szkło zostało przyniesione z mrozu, przed rozpoczęciem cięcia należy je przechowywać w ciepłym pomieszczeniu. Podczas cięcia arkusza należy pamiętać, aby w wiązaniu uwzględnić krawędzie szkła. Szerokości. W tym przypadku szczelina między krawędzią ostrza a bokiem wręgu musi wynosić co najmniej 2 mm. Na przykład, jeśli odległość pomiędzy zagięciami wiązania wynosi 600 mm i 900 mm, wkładana wkładka musi wynosić 595-597 mm na 895-897 mm. Pozwoli to swobodnie dopasowywać się do fałd i nie pęka, gdy drewno pęcznieje.

Przed włożeniem szkła do okna, należy je przyciąć za pomocą ostrego noża do szkła. Aby sprawdzić jakość tego ostatniego, narysuj je wzdłuż małego kawałka. Bruzdy muszą być cienkie i bezbarwne, jeśli są szorstkie i białe, narzędzie do pracy nie jest odpowiednie.Cięcie szkła

Jak wkładać szkło do okna własnymi rękami

Przed rozpoczęciem pracy narzędzie należy nasmarować olejem silnikowym. Możesz również nałożyć trochę oleju na oznaczenia linii. Chroni to szkło przed "gorącym" cięciem, które powoduje odpryskiwanie kawałków. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na położenie instrumentu. Obcinacz do szkła należy trzymać między palcem wskazującym i środkowym, a palec wskazujący powinien mocno dociskać nóż do ostrza. Jeśli ta pozycja jest niewygodna, możesz trzymać instrument jako ołówek.

Po zamontowaniu obcinarki do kół na linii do znakowania, naciśnij ją w dół, tak aby wrzynała się w arkusz, a następnie płynnie i płynnie, wykonując równomierną siłę. Profesjonaliści nie robią śladów na szkle, a jedynie ustalają wymiary za pomocą taśmy mierniczej, po czym kładą stalową linijkę i przecinają ją.

Jeżeli powstanie więcej niż jedna rysa, przy zerwaniu wstęga może pęknąć i utworzyć nierówne cięcie.

Po zakończeniu naciągania delikatnie podnieś arkusz i przytrzymaj go kciukami na górze i paskami indeksu od dołu, przełam je ostrym ruchem. Operacja powinna być szybka.

Kolejny sposób na rozbicie szkła: jeśli przecinamy płótno na stole, który ma prosty bok, wtedy arkusz można przesunąć do krawędzi i przycisnąć lewą ręką, ostro popchnąć prawą na wystającą część, łamiąc płótno.

Szklane wstawianie

Jak wkładać szkło do okna własnymi rękami

Powierzchnie drewniane są oczyszczane z kurzu, w razie potrzeby z gruntu. Następnie tworzą klej z fałd. Aby to zrobić, potrzebujesz małego kawałka kitu. Po rozciągnięciu go w dłoniach, włóż kit na zakładkę wiązania, a następnie naciśnij na niego szklankę i zainstaluj gwoździe bez czapek lub szpilek po obu stronach. Szpachlę należy ułożyć między szmatką a opaską wokół obwodu. Na ostatnim etapie następuje instalacja wtyczek.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top