Jak uwarzyć jam ze śliwek

Gotowanie śliwek może odbywać się zgodnie z klasyczną recepturą, jak wiśnia przed próbkowaniem na kropli, która nie rozprzestrzenia się i szybko. Jeżeli jam jest zużywany podczas zimy i sprężyna może być obciążenie pestek owoców wrzącego syropu (1 kg jagody 1,2-1,5 kg cukru i 100-200 ml wody) i gotować 12 minut. Następnie wlać na gorąco do czystych słoików z pokrywkami z plastikowymi uszczelkami i zamknąć. Takie pokrywy szczelnie zamykają słoik, powstaje próżnia, powietrze nie wnika do słoika, a dżem jest dobrze ustawiony. Dżem gotowany na tym przepisie jest w stanie pośrednim między dżemem i kompotem, ale jagody zachowują swój kolor.Dżem z zlewu.

W ten sposób dżem powstaje ze śliwek, w których kamień łatwo się oddziela. Weź: śliwki - 1 kg, cukier - 1,5 kg, woda - 1 szklanka.

Pokrój śliwki na połówki i usuń kości.

Ugotuj syrop cukrowy, a następnie włóż do niego śliwkę. Syrop powinien całkowicie przykryć owoc, w tym celu naczynia są delikatnie potrząsane ruchem okrężnym.

Doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez 10 minut.

Następnie usuwamy miskę z dżemem, schładzamy ją i gotujemy, aż będzie gotowa.

Zakończony powidła śliwkowe w słoikach.

Jak uwarzyć jam ze śliwek

Dodam własny przepis.

Śliwki usuwania kości, cięcia na pół wzdłuż paska, wypełnić je z cukrem w stosunku 1 do 1 (w przypadku kwaśnych śliwki, cukier otrzymać 1,5 razy przewodu) i pozostawić na noc. Następnego dnia zapalam powoli i trzymam, aż cukier całkowicie się rozpuści. Wyłącz kuchenkę i pozostaw do ostygnięcia na kilka godzin. Powtórzę procedurę 2-3 razy, aby śliwki były namoczone w syropie. Ostatnim razem gotować na wolnym ogniu przez około godzinę w celu odparowania nadmiaru wody rasklydvayu w sterylnych słoików, zwijać parzonych pokrywy zwijana opakowane w prasie, a następnie w koc i pozostawić do ostygnięcia. Banki są przechowywane w temperaturze pokojowej.W domu dobrze jest dostać dżem ze śliwek węgierskich.

Takie śliwki zawierają dużo cukru, mają za sobą kość, a miąższ tych śliwek jest bardzo aromatyczny i delikatny.

Aby zrobić dżem ze śliwek, potrzebujemy dojrzałych śliwek bez pestek (5kg) i cukru (3kg).

Śliwki w głębokiej misce zasypiają cukrem, stójmy, a kiedy sok jest dozwolony, spajamy go na małym ogniu.

Spawać śliwki kilka razy, doprowadzając do wrzenia, aż dżem stanie się gęsty. Ale powinniśmy starać się nie gotować bardzo długo, aby śliwki się nie gotowały, ale pozostały całe plasterki.

Przygotowany dżem wkładamy do sterylizowanych słoików i zwijamy.

Dżem ze śliwek umieszczamy w chłodnym miejscu.

Ja, jak baltifan, myję śliwki, usuwam kości. Zasypiam z cukrem w ilości 1 kg na 1 kg śliwek, jeśli śliwki są kwaśne; i 0,8 kg cukru na 1 kg śliwek, jeśli śliwki są raczej słodkie. Pozwalam ci stać przez 7-8 godzin. Śliwki uruchamiają sok, a cukier częściowo się rozpuszcza. Następnie umieść go w ogniu i dokładnie wymieszaj, aż dojdę do wrzenia. Gotowanie przez 5 minut. Chłodzenie. Następnego dnia przywracam go do wrzenia, gotuję przez 5 minut. Trzeciego dnia doprowadzam do wrzenia, gotuję 10-15 minut. następnie nalewam sterylne puszki.

Jak uwarzyć jam ze śliwek

Najpierw spuszczam śliwkę i usuwam uszkodzone i miękkie jagody. Potem moja śliwka, rzucam ją z powrotem na durszlak, wyjmuję kamienie, rozbijając śliwki wzdłuż szwu. Zasypiam w rondlu z cukrem w stosunku 1 do 1 i zostawiam na kilka godzin. Kiedy jagody dają sok, mieszaj, płonąć, doprowadzam zlew do wrzenia i wyjmę z talerza. Następnego dnia wszystko powtarzam, nie zapominając o mieszaniu jagód. Trzeciego dnia ponownie doprowadzam śliwkę do wrzenia i gotuję przez 10 do 15 minut. Następnie rozprowadzam go w puszkach i zwijam kołdrę.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top