Jak usunąć rdzę z tkaniny

Aby usunąć starą plamę, zwilżyć ją świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i posypać solą. Przykryj plamę serwetką i pozostaw na jeden dzień, następnie spłucz czystą wodą i umyj w wodzie z mydłem.Możesz spróbować w inny sposób: plaster cytryny w gazy, przyczepić do plamy i podgrzać niezbyt gorącym żelazkiem. Następnie miejsce na białym materiale należy umyć nadtlenkiem wodoru lub posypać nim osobę. Po 10 minutach przemyj szmatkę czystą wodą.

Steruj plamą ubrań z plamą nad wrzącą wodą przez kilka minut, następnie zwilż ją sokiem z cytryny i umyj w ciepłej wodzie.

Namoczyć rdzawą plamę na kilka minut w mocnym roztworze kwasu cytrynowego, a następnie spłukać roztworem sody - łyżką sody na litr wody.

Rozgrzać w naczyniu szklanym pół szklanki wody do 80 stopni i wlać 1 łyżeczkę octu. Zanurz zanieczyszczoną część ubrania na kilka minut w gorącym roztworze, następnie przetrzyj plamę ciepłym roztworem amoniaku (łyżka stołowa na litr wody). Umyć ubranie w wodzie z mydłem i spłukać czystą wodą.Przygotuj następujący skład: w litrze wody rozpuść 250 g kwasu cytrynowego i 125 g amoniaku. Namoczyć plamę i przytrzymać nad gorącą parą. Przemyć roztworem mydła, a następnie spłukać dwukrotnie czystą wodą.

Aby usunąć uparte zardzewiałe plamy, możesz użyć: dwóch łyżek kwasu szczawiowego, rozcieńczyć w pół szklanki wody. W tej samej ilości wody rozpuść łyżkę potażu (węglan potasu). Wymieszaj te roztwory, aplikuj na plamę i pozostaw na kilka minut. Spłucz czystą wodą. Potaż można zastąpić sodą, ale wynik będzie gorszy.

Przed użyciem produktu na kolorowym materiale, sprawdź trwałość farby na niepozornym kracie odzieży.

Od kilku lat magazyn kobiecy JustLady jest godnym przewodnikiem w świecie mody i urody. Nie tylko wypełniamy przestrzeń internetową, szukamy i znajdujemy coś, co może zainteresować szerokie grono kobiet, które chcą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami. Codzienne aktualizacje kobiecego magazynu JustLady pozwalają śledzić bieżące wydarzenia w świecie mody, aby nie przegapić nowości kosmetycznych i zapachowych oraz nauczyć się najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie własnej sylwetki w formie.

W magazynie JustLady zawsze możesz wybrać optymalną dietę dla siebie, aby rozwiązać problemy życiowe kobiet. Forum naszych kobiet codziennie rozwija się, omawiając najbardziej ekscytujące tematy i staje się miejscem spotkań dobrych przyjaciół. Magazyn dla kobiet JustLady zajmuje jedną z pierwszych pozycji w rankingach, ponieważ rozwijamy się i pomagamy innym.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top