Jak usunąć plamy z szminki z ubrań w domu

Jak usunąć plamy z szminki z ubrań w domu

Zdarzyło mi się ostatnio utrapienie. Idąc na rocznicę mojej matki, wymyśliłem i zapominając o tym, zaczął nosić biały strój. Nie mów w słowach, jak bardzo byłem zdenerwowany, kiedy zobaczyłem plamę szminki na moich ubraniach. Wyjaśnię, że szminka była jasna, nie z taniej, sławnej firmy, a nawet z jej ust jest trudna do wymazania. Bardzo szybko otworzyłem Internet i zacząłem szukać sposobów na usunięcie tych miejsc w domu. Odtwarzam wszystkie metody, które wypróbowałem na schodach.Najpierw postanowiłem usunąć zanieczyszczenie przez nadtlenek wodoru. Rozprowadziła kawałek białego papieru pod zabrudzonym obszarem i wylała nadtlenek bezpośrednio na plamę. Potem przetarłem kawałek waty i jeszcze bardziej się zdenerwowałem - nie mogłem usunąć plamy. Ta metoda gwarantowała, że ​​takie ścieżki można czyścić wyłącznie na białych ubraniach, ale to nie zadziałało.

Jak usunąć plamy z szminki z ubrań w domu


Potem wziąłem szczoteczkę do zębów i, rozprowadzając pastę do zębów na plamie, starałem się ją zetrzeć. Pasta stała się różowa, ale szminka nie zniknęła nawet w połowie. Wbiegłam do wanny, żeby zmyć resztki pasty. Potem zacząłem mocno trząść. Żadna metoda z Internetu, która by mi pasowała, nie pomogła zmyć całej szminki.

Jak usunąć plamy z szminki z ubrań w domu

A potem przypomniałem sobie, że gdzieś mam mydło do prania "Antypiratyna". Z jego pomocą udało mi się usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, których nawet drogie odplamiacze, takie jak Vanish, nie były w stanie zrobić. Szybko zmywając ślady zacząłem pocierać plamy kosmetyków, az zachwytu odkryłem, że zupełnie zniknęły. Nawet nie wierzyłem najpierw, dziesięć sekund - i nie ma szkodliwych czerwonych zanieczyszczeń. Potem delikatnie zmyłem resztę mydła pod strumieniem wody, wykręciłem i wysuszyłem wilgoć za pomocą suszarki dosłownie za pięć minut.

Jak usunąć plamy z szminki z ubrań w domu

W rocznicę mojej matki nie spóźniłem się. Oczywiście będzie to dla mnie lekcja. Oczywiste jest, że nie stałem się już brudny, ale dla jasności tych metod wziąłem kawałek białej bawełnianej tkaniny.

Naprawdę mam nadzieję, że moje doświadczenie przyda się!

T.A. 36 lat, SamaraPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top