Jak usunąć grzyb w łazience

Który środek na pleśń w łazience najlepiej jest zastosować? Pytanie jest dość aktualne, więc musisz znać rozwiązanie z wyprzedzeniem. Istnieje wiele środków i środków ludowej, które zawierają silne chemikalia, które można wykorzystać w walce ze szkodliwym grzybem. Które z nich należy zabrać, a które nie?Jak usunąć grzyb w łazience

Niebezpieczeństwo pleśni

Czarna pleśń w łazience - to nic innego jak rodzaj grzyba, który szybko się rozwija w wilgotnych i ciepłych warunkach. Łazienka jest doskonałym miejscem do zasiedlenia takiej flory w pewnych okolicznościach.

Jakie jest zagrożenie pleśnią? Grzyby w łazience, które pojawiły się na ścianach lub podłodze, mają niebezpieczną zdolność: mnożenie przez zarodniki, które powodują różne choroby układu oddechowego u ludzi i ciężkie alergie. Dlatego też, gdy tylko pojawiły się pierwsze czarne punkty w rogu łazienki, należy podjąć aktywne działania w celu zwalczania ich rozprzestrzeniania się.

Jak pozbyć się pleśni w łazience? Wydaje się, że można po prostu wytrzeć wszystko wilgotną ściereczką z mydłem lub jakimś środkiem czyszczącym i zapomnieć o tym. Ale nie było, wszystkie chemikalia oczyściły pleśń. Grzyb jest niewiarygodnie wytrzymały i może przetrwać nawet po wyczyszczeniu ścian. Jeśli nie usuniesz głównego ogniska rozprzestrzeniania, pojawiają się od czasu do czasu plamy. Główną lokalizacją rozprzestrzeniania się pleśni może być gdzieś w ścianie, pod płytką, a nawet tapety, z dala od miejsca, które zostało po raz pierwszy zauważone. Aby usunąć pleśń, będzie musiał spróbować mocno.

Jak usunąć grzyb w łazience

Przygotowanie do walki

Aby oczyścić i leczyć łazienkę, zajmie to dużo czasu. Praktycznie wszystkie środki przeciw pleśni składają się z chemikaliów, więc musisz uzbroić się w co najmniej gumowe rękawice i maskę, najlepiej w gogle ochronne. Warto też zabrać ubrania, które zamkną ciało: szlafrok, koszulkę z długim rękawem, koszulkę.

Następnie należy spojrzeć na miejsce, w którym pojawiła się plama. Czarna pleśń pojawia się najczęściej w stawach między płytkami iw ciemnych, wilgotnych rogach.

Konieczne jest sprawdzenie wszystkich miejsc przed przetworzeniem.

Pozostaje wybrać odpowiednie narzędzie do przetwarzania.

Jak usunąć grzyb w łazience


Niedrogie środki ludowe

Przed wyjęciem formy w łazience należy wybrać odpowiednią substancję chemiczną, która będzie skuteczna w zwalczaniu flory. Oto kilka sprawdzonych opcji:

  1. Biel domowa to produkt produkcji chemicznej, który jest niesamowicie skuteczny przeciwko pleśni. Ze względu na chlor w kompozycji, ten czynnik jest w stanie zabić grzyba, nawet w dużych ilościach. Łatwo usunąć grzyb z białością. Będzie wymagać rozwiązania bieli z wodą o stężeniu od 1 do 10 dla płytki i od 1 do 20 dla paneli z tworzyw sztucznych. Należy go używać ostrożnie i musi być zamaskowany. Jeśli nie wiesz, jak usunąć grzyb w dużych ilościach, po prostu użyj białego.
  2. Nadtlenek wodoru. Nie jest tak niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, ale ma niszczący wpływ na czarną pleśń. Warto wziąć 3% roztworu, to wystarczy do umycia plam grzybowych.
  3. Soda z octem - ich reakcja chemiczna całkowicie usuwa pleśń. Wycofać formy za pomocą tych dwóch produktów jest bardzo proste: umieścić na soda spot całym obszarze dotkniętym, a następnie kładziemy na octu lub sody czystą gazą waty. Będzie pianka, która po minucie musi zostać zmyta.
  4. Do zniszczenia formy w szwach płytek zaleca się stosowanie roztworu oleju z drzewa herbacianego. 2 łyżki. l. oleje miesza się w 400 ml wody, a następnie całość wlewa się do nebulizatora i rozpyla na szwach. Jak usunąć grzyb z tą miksturą? Po zabiegu pozostaw czas do wyschnięcia, nie wytrzyj, a następnie przewietrz pomieszczenie.

Jak usunąć grzyb w łazience

Obróbka chemiczna

Możesz również usunąć grzyby silnymi środkami chemicznymi. Oto krótka lista dostępnych funkcji:

  1. Vanish. Jeśli nagle nie masz pod ręką nadtlenku wodoru, weź butelkę tego detergentu. Kompozycja zawiera nadwęglan sodu, który jest częścią nadtlenku. Walczy dobrze z pleśnią w łazience w niemal każdej ilości.
  2. Mellerud to niemiecki środek czyszczący, który może być również używany do usuwania grzybów w łazience. Musisz posypać, poczekać i wytrzeć. Idealnie nadaje się do usuwania pleśni z płytek płytek.

Jak usunąć grzyb w łazience

Reguły przetwarzania

Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z rozprzestrzenianiem się grzybów:

  1. Aby całkowicie usunąć formę, musisz znaleźć grzybnię. Wygląda jak szczególnie gęsta kupa pleśni i zazwyczaj może być pod tapetą, glazurą lub nawet za ścianą i pod tynkiem. Zidentyfikuj, że jest to wystarczająco trudne, więc pierwszą i jedyną zasadą przetwarzania będzie - obmyj każdą ścianę. Tak, konieczne jest poświęcenie dużej ilości środka czyszczącego i czasu na całą procedurę, ale jest to bardzo ważne.
  2. Szczególnie ostrożnie, musisz wyczyścić rogi i szwy między płytkami.
  3. Na ścianach należy bardzo ostrożnie spryskiwać środkami czyszczącymi. Wszystkie materiały, z wyjątkiem płytek, mogą tracić kolor i nawet teksturę po tak silnym i obfitym przetwarzaniu.
  4. Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w odzieży ochronnej. Po zabiegu pomieszczenie powinno być wentylowane, a ściany powinny być wysuszone.

Walka z pleśnią wymaga starannego przygotowania i bardzo poważnego podejścia do sprawy.

Mycie każdej ściany potrwa kilka godzin, a następnie wysuszyć ją tak bardzo, jak to możliwe. Do formy nie powtórzy, konieczne jest przewietrzyć łazienkę częściej, sprawiają, że dobre światło, jak również do uszczelniania pęknięć i dziur, które pojawiają się w niejasnych kącikach oczu.

Zobacz takżePowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top