Jak uruchomić cgi, perl dla studentów, artykuły, programowanie - programowanie c, delphi, c #

Jeśli pracujesz nad czymś, jest to bardzo dziwne. Zazwyczaj początkujący, aby uruchomić skrypt, musi się pocić. Jakie są główne problemy, które pojawiają się podczas uruchamiania skryptu.Ustawienia serwera

Dobra dygresja z tematu. Wszystkie ustawienia Apache dla każdego katalogu są określone przy użyciu pliku .htaccess. Jeśli nie ma go w katalogu, utwórz go. W nim zapisz co następuje: Albo nawet zalecę zaadresowanie do dokumentacji, ale myślę, że nie będzie to potrzebne.

Teraz wszystkie skrypty w tym katalogu będą ładowane bez problemów.

Nieprawidłowe atrybuty w pliku skryptowym

Jeśli twój system ma system podobny do systemu Windows. wtedy ten problem Cię nie dotyczy, ponieważ wszystkie programy * .exe "ten" system ładuje się bez pytań.

W przypadku, gdy twój system jest Unix. wtedy jesteś mniej szczęśliwy, zwłaszcza jeśli widziałeś Vindzovoz tylko wcześniej.

W skrócie wyjaśnię. We wszystkich systemach uniksowych atrybuty plików są ustawione dla każdego pliku. Te atrybuty (z reguły) to dziewięć. Podaję listę tych. W skrócie, systemy uniksowe tworzą użytkowników i są podzielone na grupy. Jesteś tutaj przy wejściu do systemu wpisz swój login i hasło, tj. Jesteś użytkownikiem. Również na FTP itp. Wszyscy, którzy mają dostęp do systemu, są jego użytkownikami.

Atrybuty właściciela typu określają dla Ciebie parametry, tj. dla właściciela plików. Atrybuty grupy określają poziom dostępu dla grupy, tj. jeśli należysz do grupy Webmasterów. następnie podczas ustawiania atrybutu Grupuj zapis, każdy inny użytkownik należący do grupy Webmasterzy może zapisywać informacje do tego pliku. Myślę, że dla tego, co Inny jest jasne, oznacza to wszystkich innych.

Jak to zrobić, to inna sprawa, spójrzmy na współpracę z niektórymi klientami FTP. Od razu powiem, że nie używam żadnych programów Windows, tj. graficzne "programy" przeznaczone dla fanów do robienia wszystkiego jednym kliknięciem myszy. Ta kulawość Pana.Używam naszego, tj. Rosyjski menedżer plików FAR. jeśli go nie masz, straciłeś dużo. I sympatyzuję z tobą.

Tak więc konieczne jest, aby wcisnąć Ctrl-A na pliku, który wysłał do serwera (tylko nie robi to na dysku lokalnym, a do FTP, i można zobaczyć zamiast Unix przypisuje atrybuty systemu plików DOS) sprawiają następujący obraz: I naciśnij Okey. Teraz wszystko jest w porządku.

Jeśli nie masz FAR. wtedy MUSISZ mieć program w systemie, który obsługuje usługę FTP. W większości systemów (i Windows) taki program nazywa się ftp. Uruchom to. Z pewnością ma tylko linię poleceń, więc pot. -) Rozważę program ftp.exe. który jest zawarty w oknach.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwieranie witryny, odbywa się to za pomocą polecenia Otwórz. Teraz jesteś w systemie. Wpisz pomoc, aby uzyskać podstawowe polecenia. Spróbuj wpisać dir. Przykładowy wynik: na przykład teraz muszę ustawić atrybut pobierania na plik 123.cgi. jak widać nie ma takiego atrybutu. Ta funkcja nie udostępnia ftp.exe, ale może wysyłać polecenia bezpośrednio do serwera FTP, tj. właśnie tego potrzebujemy. Jeśli wywołasz pomoc, wiesz, że polecenie quote wykonuje tę funkcję. Abyś nie rozumiał, po prostu sprowadź drużynę. Teraz niezbędne atrybuty zostaną zainstalowane w pliku 123.cgi. Jeśli twój plik znajduje się w innym katalogu, użyj polecenia cd (zmień katalog).

Nieprawidłowy atrybut w katalogu skryptów

Wiele skryptów wyświetla nie tylko niektóre informacje, ale także coś zapisuje w określonych folderach lub plikach. W tym przypadku konieczne jest zapewnienie prawidłowego dostępu do tych zasobów. Każdy serwer WWW nie działa w Twoim imieniu, ale z drugiej strony, więc uruchomienie skryptu nie zapewnia mu możliwości. Musisz umieścić atrybuty w katalogu, w którym zapisany jest skrypt, dla pełnego dostępu, tj. nagrywać dla każdego. Aby zainstalować takie atrybuty w FAR, umieść wszystkie krzyże. W ftp.exe polecenie takie

Chcemy także ostrzegają, pełnego dostępu do katalogu, należy pamiętać, że każda „intruz” można zepsuć życie, usunąć skrypt i nagrać swój przykład, albo napisać niewłaściwych danych w plikach. Krótko mówiąc, może zrobić wszystko. Szczególnie niebezpieczny jest pełny dostęp do katalogu, w którym leży strona, ponieważ prędzej czy później go tam nie znajdziesz :-(.

Vobschem coś, mam nadzieję, że wszystko zadziała dla ciebie :-)Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top